Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

magja_ 23:59, 02 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Ja też jestem z tych właśnie "obrzydliwych" ale staram się przywyknąć od kiedy mieszkam na skraju lasu. Najbardziej to mnie dobijają ćmy - i do tych się nie przyzwyczaję! O NIE! lecą jak ślepe messerschmitty - tłuste i grube, wpadają na twarz i zostawiają tam warstwę puderku... Brzydze się ich że och... dajcie mi szczura będę głaskać ... jak w domu są krzyki mąż wie że wpadła ćma
Ale ... mam w swoim ogrodzie budleję skrętolistną Argentea - kwitnie w czerwcu, dzieci nazywają ją "królestwem motyli" i pewnego dnia patrze .... i oczom nie wierzę... KOLIBER na mojej budlei! Ok 11,00 przed południem! Ale zanim się napatrzyłam i otrząsnęłam i hycnęłam po aparat - znikł. Pojawił się jeszcze następnego dnia i trzeciego ostatniego - też ok 11,00 - zdjęcia niestety wyszły zupełnie nieostre tak się szybko ruszał. Zanim jednak zawiadomiłam okoliczne zoo - weszłam w internet /coś mi podpadało.../i okazało się że odwiedził mnie Furczak gołąbek - dzienna ĆMA ! A ja jej zdjęcia robiłam!;(

Czy ktoś podziela tę moją fobię? poczułabym się lepiej....
____________________
Matka 00:03, 03 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a ja się właśnie takich szczurów boję(to mało powiedziane-mam "szczuro- i myszofobie) co Ty lubisz głaskać)
____________________
U Matki
magja_ 00:09, 03 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Ależ co tam myszeczki - mają takie aksamitne futerka... i mysi kolor - szary - jaki szlachetny i modny! Ostatnio kot sąsiadów przywlókł szczura - niewielkiego, byłam oglądać jakie miał piękne błyszczące futro! nie to co ĆMA!
I na pewno był inteligentny... nie to co ĆMA!
____________________
hanka_andrus 00:20, 03 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zeszłego lata też po raz pierwszy widziałam w akcji furtaka-gołąbka.Z tym,że u mnie pojawiał się zawsze między 16:00 a 16:15 na floksie wiechowatym.Obserwowałam go przez tydzień,Można było zegarek nastawiać.Ale już zdjęcia zrobić prawie niepodobna.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 09:02, 03 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ale jednak Haniu , udało się"))))) http://www.logbia.republika.pl/fruczak.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
michalkorcewicz 11:30, 03 lip 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
a u mnie tego furczaka pełno na żółtych surfiniach
magja_ 11:59, 03 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Haniu - zdjęcia super! aż mi słabo Czy ty wiedziałaś kogo fotografujesz? czy pojawił się jeszcze w następnym roku? Ja czekałam w tym i nic...
Michale - to rób zdjęcia i dawaj tu! To wcale nie taka częsta ... ćma...
____________________
michalkorcewicz 12:06, 03 lip 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
jak wrócę do domu i bedzie sie dalej pojawiać to nie ma problemu
hanka_andrus 15:18, 03 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Magjo,spotkałam motylka będąc na wczasach pod Babią Górą.Nikt z tubylców nie mógł mi powiedzieć co to za,,.koliberek"Wertowałam atlasy i szukałam w necie,i bomba! Znalazłam!U mnie na Pomorzu go nie spotykałam,może nie miałam szczęścia?Zobaczcie jaki długi ma,,aparat ssący"?

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 19:49, 03 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kochani
To wątek o różanecznikach Nie mąćmy w nim

Już założyłam http://www.ogrodowisko.pl/watek/794-fruczak-golabek-cma
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies