Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 22:03, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Limki przy altanie

I wieczorne

Ogród w skali mikro cz.II 22:02, 18 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
gierczusia napisał(a)






Z ogrodowych rzeczy to rozpoczęłam akcję lustro, i tu obfociłam przymiarki.....





Niestety...do końca sprawy nie zamknęłam i lustro nie zawisło cały czas leje, zimno jak byk , a eMuś- Główny Wiertacz i Modernizator non stop w robocie nawet dzis

Buziole dla Was mega gorace..bo dziś chyba się ten gorac przyda......łooojjjj


I sklep i lustro -super.
Beskidzkie marzenie 21:59, 18 lip 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Do góry
Deszcz różom zdecydowanie nie służy, podobnie jak i mi




Za to służy trawnikowi, który się w końcu pozbierał...




W moim małym ogródeczku - Dorota 21:58, 18 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry

Skopiowane od Ewa Pszczelarnia


R. 'Reine des Violettes'.


Na zdjęciu widać jeden krzak przed 1. kwitnieniem. W zielniku mam jej 4 sztuki w rzędzie. Rosną od 2012. Ja ją bardzo lubię za kolor (zmienny różowo-fioletowy), za pokrój (przewieszający się ładnie, równomiernie rozchylona na boki). Może minusem jest, że potrafi łapać plamistość ale u mnie jest pod kontrolą, nie mam z nią problemów. Wykonuję raz oprysk wiosenny. Rośnie na lekkim przeciągu. Teraz u Małej Mi będzie już powtarzała kwitnienie, u mnie jeszcze potrzebuje czasu. Tnę ją wiosną lekko, a co 3 lata krótko. Sama gubi płatki, nie tworzy mumii.

Nie wiem, czy to jest pewniak? Są pewnie lepsze pewniaki, np. osławiona już r. 'J. W. von Goethe', której nie mam ale czytałam o niej i widziałam.



R. 'Artemis'.


Tnę ją wiosną krótko (jak wielkokwiatowe). Dorasta do 60 - 70 cm. Bardzo zdrowa róża (bez oprysków u mnie). Ma ładne liście o ciemnej zieleni ale nie nachalne, nie skórzaste, nie woskowane, proporcjonalne do kwiatu. Kwitnie w wiechach i dość odporna na deszcze podczas kwitnienia. Po kwitnieniu potrafi sama opaść ale ja przyśpieszam i ją czyszczę, ucinając taką wiechę nad ostatnim liściem na gałązce. Kwitnie później niż inne róże. Godna polecenia.


____________________
Ewa Pszczelarnia
Beskidzkie marzenie 21:54, 18 lip 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Do góry
Jeżowki green ..drugi sezon, a myślałam że nic z nich nie bedzie.




I horti startują






Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 21:50, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Takietamy

Jeżówkom ulewy nie straszne, lawenda troszkę zbrązowiała

Ostatnie bukszpany przycięte

Ognisko (pierwszy raz kładłem kostkę granitową na zaprawę więc nie wyszło idealnie )

Mój 4 arowy azyl... 21:50, 18 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
'Wiśniobranie'; będą: konfitury, soki, kompoty i nalewka!





nalewki nie robiłam
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 21:48, 18 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Trochę bieli





Kłopoty - problemy z trawnikiem 21:48, 18 lip 2016

Dołączył: 18 lip 2016
Posty: 4
Do góry
Drugie trzy. Dziękuję za pomoc ze zdjęciami



Beskidzkie marzenie 21:47, 18 lip 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Do góry




Mój 4 arowy azyl... 21:45, 18 lip 2016


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Kupidynek





Beskidzkie marzenie 21:44, 18 lip 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Do góry
Zapłakany ogród - migawki. Lawenda sie kładzie na ziemi







Pszczelarnia 21:42, 18 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Pytanie do Ensaty?

Jak udało Ci się osiągnąć taki kształt u swojego judaszowca? Cięłaś go?

Moje 2 są takie:

W poczekalni judaszowiec 'Ryby Falls', wiem, że będzie o płaczącym pokroju.



Ale 'Forest Pansy' rośnie trochę jak oczary, tj. 2 badylki w kącie rozwartym.





Matko jakie rarytasy. Jako matematyk muszę zauważyc że kąt nie jest rozwarty
Kłopoty - problemy z trawnikiem 21:42, 18 lip 2016

Dołączył: 18 lip 2016
Posty: 4
Do góry
Pierwsze trzy bo mój internet szwankuje


Mój 4 arowy azyl... 21:40, 18 lip 2016


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
'Wiśniobranie'; będą: konfitury, soki, kompoty i nalewka!





Kwiatowy ogródek Monteverde 21:40, 18 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Aniu ale cudnie u Ciebie.Róze przesliczne i powojniki jak na wystawę. Liliowce odporniejsze to juz łatwiej o nie dbac ale róże i powojniki, bardzo podziwiam.

Dziękuję Bogdziu w imieniu kwiatuchów Dla Ciebie ruffleska Splendid
Moje małe królestwo 21:39, 18 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Do góry
trochę koloru z ogrodu



Kwiatowy ogródek Monteverde 21:38, 18 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Wczoraj pełno motyli fruwało nad jeżówkami

dzisiaj kilka hortensji
Hortensja paniculata Kyushu

hortensja arborescens- drzewiasta Hayes Starburst


Phantom

Great Star La Vasterival
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 21:36, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
W zeszłym tygodniu spadło u mnie ok 150 l wody na metr kwadratowy. Nadrobiło suchą wiosną chyba
Dzięki temu nie martwię się na razie o suszę, wody w stawie sporo przybyło. Oby tak dalej

Szał hortensjowy się zaczął.
Little Lime


Pienna NN


Grandiflora (w tym roku wcale nie grandi przez suszę)
Kosolkowa Pasja 21:34, 18 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
kosolka napisał(a)


Oniemiałam. Nawet tło wiedziało jak ma wyglądać na tę chwilę. To jest potęga bylinowych ogrodów.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies