Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój zakątek - początki 23:53, 15 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
natka098 napisał(a)
Taras skończony Jutro od rana rozpoczynam nasadzenie przytarasowe. Niedługo przyjeżdża rodzinka, to muszę coś ogarnąć lepiej bo bałagan jest w tych nasadzeniach, oby jutro nie padało. Chcę na prędce ogarnąć róg, jakieś pomysły?

od lewej: trzmielina, krzewuszka, wierzba, tawułka, klon, trzmielina, róża,

bajzer bo kamienie wybierane, bajzer bo przed ogrodowiskowo



Przede wszystkim to trudno jest coś doradzić, jak sama nie masz jakichś pomysłów na to miejsce. Każdemu coś innego się podoba. Np. krzewuszki, wierzby to zupełnie nie moja bajka, ale nie napiszę Ci żebyś je wykopała, bo przecież jeżeli je kupiłaś to znaczy, że Tobie się podobają. Czy to jest mniej więcej ostateczny kształt tej rabaty? Bo jeżeli masz zamiar ją powiększać wzdłuż ogrodzenia, to ja bym przede wszystkim od tego zaczęła. Musisz sama dojść do tego co Ci się podoba. Są setki roślin i trudno tak wyjąć radę jak z kapelusza. Tworzenie ogrodu to trudna sztuka, ja walczę czwarty rok i do tej pory targa mną mnóstwo wątpliwości. Nie da się będąc laikiem stworzyć ogrodu, a często też niewielkiej rabaty "na szybko".
Nasz mały raj na ziemi :) 23:52, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Do góry








To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:43, 15 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie u Ciebie


Nie lubię stąd wyjeżdżać i to wcale nie z powodu choroby lokomocyjnej.


Ogród Loczka 23:38, 15 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Do góry
Takie to widoczki ze szczytu miałem
Ukojenie 23:36, 15 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
zoja napisał(a)


...i widoczek:


polecam porównać z tym ze strony 11


Zoja to niewiarygodne, jak dawno u Ciebie nie byłam! Ale widoczek śliczny Masz powalające efekty zimowych wysiewów.

Ja kępę jeżówek przesadzałam na początku czerwca i kwiatów ma mnóstwo. Nawet mi się jeden mały kawałek (dosłownie jeden pęd) oderwał, a że był malutki korzonek to wsadziłam obok do ziemi. I nawet ten maluszek zawiązał pączek kwiatowy. Pamiętaj, żeby jeżówek nie posadzić za głęboko, posadź tak jak są w doniczce. Podejrzewam, że moje ubiegłoroczne nie przetrwały zimy może właśnie dlatego, że chyba je za głęboko posadziłam.
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 23:35, 15 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Fajne rozmiary kulek u tesciowej wyrosły, nie?
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 23:34, 15 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Jeden z najpiękniejszych ogrodów, jakie widziałam, już drugi raz

Projekt Tom Stuart-Smith






To jest śliczne
Mini ogródek przy bloku - szalone 50m 23:30, 15 lip 2016


Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 11
Do góry
Każda rada na wagę złota. Dziękuje za poradę Obejrzałam zdjęcia z wystaw - urzekły mnie te najbardziej kolorowe rabaty. Zrobiłam sobie taki projekt - inny niż poprzednio. zrezygnowałam z kamyczków ( bez żalu winobluszcz pięknie wyglada - ciekawe jakby u mnie na płocie sie sprawdził. Chciałabym aksamitki, hortensje , pachnące maciejki , hiacynty są piękne. Marzyłam zawsze o bzie i magnolii ale pytanie moje czy metraż mi na to pozwoli? Wrzucam mój rysunek - może ten będzie lepszy
To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:27, 15 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
kamila66 napisał(a)
Ładnie, ładnie ale będzie hortensjowy pokaz


Mam taką nadzieję

To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:25, 15 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
zoja napisał(a)


Twoje linie rabat bardzo w moim guscie


Ufffff, czuję się pocieszona.

Nieaktualny już widok na nos misia (zdeformowany nieco).

U Agi - czyli słońce i piach 23:15, 15 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
ag_zie napisał(a)
Nareszcie! Stipa kwitnie!



Pieknie!!!
Ogród do odnowy 23:11, 15 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
deszcze padały, a raczej zalewały ziemię


ostatnia moja stara jabłonka tego nie wytrzymała











dziś resztę obcięłam



a tu niespodzianka młody, niedawno posadzony rh ma pąki




jeden kwiatek deszcz utrącił



W moim małym ogródeczku - Dorota 23:11, 15 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotka nie narzekaj bo pięknie i cała masa koloru u Ciebie tym bardziej godna pochwały, że na piasku


Ja nie narzekam wiem, że lepszej ziemi nie będę miała, na opady też nie mam wpływu.

Dziś przesadzałam piwonie, przedwczoraj był deszcz, a dziś jak kopałam doły, to byłam przerażona, że tam nic wilgoci nie ma. Nie wiem, czy sobie tam poradzą, ale na start dostały ziemię kompostową wymieszaną z perlitem i garstkę nawozu wokół korzeni. Ziemię dobrze nasączyłam wodą. Teraz mają wybór, albo będą rosły i kwitły, bo na poprzedniej miejscówce nie kwitły, albo pożegnam się z nimi.To jest ich ostatnia szansa.

U Agi - czyli słońce i piach 23:10, 15 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
Nareszcie! Stipa kwitnie!

To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:04, 15 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dominika11 napisał(a)
pięknie wszystko wygląda


Cieszy mnie Twoja opinia.





U Agi - czyli słońce i piach 23:04, 15 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
A takie fajne kfiotki znalazłam w rowie




Ranczo Szmaragdowa Dolina 22:59, 15 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)





Imponujący warzywnik, podziwiam bo sporo tu pracy.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:58, 15 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Wendy79 napisał(a)
Też szukam drugiego klona do ogrodu. Piękny żywopłot, a na Doktorka poluję, bo szukam róż o takim kolorze.


Doktorek nie ma kolców i to jest jego dodatkowa zaletą. O innych jeszcze nie wiem (poza kolorem). Uwielbiam klony za ich jesienne przebarwienia.

Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 22:58, 15 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
Na lepszy weekend dla zwiedzających
Pszczelarnia 22:58, 15 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Róże 'Reine de Violettes' w towarzystwie:














Bardzo spodobała mi się ta róża. Czy tam jest wsadzona 1 sadzonka, czy możesz ją polecić, a może ma jakieś minusy?
Te same pytania dotyczą róży Artemis. Napisz proszę jaką mają wysokość, czy lubią mocne cięcie. Na wiosnę mam zamiar zamówić 5 róż, ( więcej nie zmieszczę) i chciałabym, żeby to były jakieś pewniaki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies