Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój zakątek - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zakątek - początki

natka098 22:56, 15 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Makusia, pomysły?

A i już niedługo pozbędę się tej słomy i tu też będzie nowe ogrodzenie
____________________
Natalia - Mój zakątek
Makusia 23:10, 15 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Natka lepiej żebym ja Ci pomysłów nie podsuwała
Jeszczem na to zdecydowanie za głupia
Ktoś mądrzejszy na pewno Ci coś doradzi-ja tylko od obserwowania, uczenia się i kibicowania!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
natka098 23:13, 15 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
E tam Makusia, napewno masz swoje przemyślenia Heh wszystko do zmiany.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Zana 23:20, 15 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Natka, ale w jakim sensie chcesz ten róg ogarnąć? Nie bardzo rozumiem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
natka098 23:31, 15 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Co zostawić, bo wiem, że to maksymalny miszmasz. I oczywiście dosadzę też coś. tylko nie mam pomysłu co, zmienię napewno granice rabatki, zapożyczę wzór z tej gotowej. Jakąś obwódkę muszę dać napewno, pas rozchodników okazałych - mam 5 sztuk.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Zana 23:53, 15 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
natka098 napisał(a)
Taras skończony Jutro od rana rozpoczynam nasadzenie przytarasowe. Niedługo przyjeżdża rodzinka, to muszę coś ogarnąć lepiej bo bałagan jest w tych nasadzeniach, oby jutro nie padało. Chcę na prędce ogarnąć róg, jakieś pomysły?

od lewej: trzmielina, krzewuszka, wierzba, tawułka, klon, trzmielina, róża,

bajzer bo kamienie wybierane, bajzer bo przed ogrodowiskowo



Przede wszystkim to trudno jest coś doradzić, jak sama nie masz jakichś pomysłów na to miejsce. Każdemu coś innego się podoba. Np. krzewuszki, wierzby to zupełnie nie moja bajka, ale nie napiszę Ci żebyś je wykopała, bo przecież jeżeli je kupiłaś to znaczy, że Tobie się podobają. Czy to jest mniej więcej ostateczny kształt tej rabaty? Bo jeżeli masz zamiar ją powiększać wzdłuż ogrodzenia, to ja bym przede wszystkim od tego zaczęła. Musisz sama dojść do tego co Ci się podoba. Są setki roślin i trudno tak wyjąć radę jak z kapelusza. Tworzenie ogrodu to trudna sztuka, ja walczę czwarty rok i do tej pory targa mną mnóstwo wątpliwości. Nie da się będąc laikiem stworzyć ogrodu, a często też niewielkiej rabaty "na szybko".
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
natka098 08:11, 16 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Wierzba to zakup mojego M. więc gdzieś muszę ją ulokować. Do krzewuszki nie palam miłością. To kącik robiony na szybko z totalnej zbieraniny, jest tam też mały perukowiec.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Toszka 08:36, 16 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Natalko, szczerze powiem, że ten zestaw taki mało atrakcyjny do podziwiania z tarasu
Jak długo świeci tam słońce? Z ktorej strony padają promienie śłoneczne?

ile tam miejsca?

Drzewka za blisko tuj posadzone - przyszłościowo, jak tuje urosną będzie tam wszystko na kupie Tuje potrzebują z każdej strony pnia min. 30cm. Trzeba zostawić dojście na pielęgnację/czyszczenie do tuj (w zależności jak szczupła jesteś) ok. 50cm.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
natka098 11:02, 16 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Toszka tragiczny zestaw i ja to wiem. To wszystko było wsadzone od tak co pod ręką. Aj nie ma co gadać. Trzeba zmienić. Miejsce słoneczne.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Toszka 11:36, 16 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zalezy co chcesz - czy róże, czy hortki, czy cóś innego... ty musisz podrzucić propozycję, a my możemy pomóc skomponować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies