Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Tu ma być ogród :) 17:24, 14 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
A dziś zauważyłam, że zawilce jesienne całe w pąkach (na fotce rózowe Serenade lub Prinz Heirich)

Tu ma być ogród :) 17:19, 14 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
nawigatorka napisał(a)

Moja krawcowa tez na urlopie a na kiecke czekam
Nie widzialam wczoraj tych jeżowek u Joli.Boskie! Tez je mam na brzozowej,na koncu dzialki i chyba musze je przeniesc bkizej bo sa piekne.niech sie sieja dowoli


to pewnie impreza się szykuje? Ale Ci fajnie, u mnie posucha w tym roku w tej kwestii.

Fajne jeżówy, a sieją się ponoć jak głooopie więc niedługo wszystkim nam porosną jeżówkowe łany.
Ja to jeszcze mikołajkowe, ostróżkowe, szałwiowe i naparstnicowe poletka chyba będę mieć bo tyle siewek wylazło.

Takie naparstnice z siewek porosły, czy to możliwe, żeby one w tym roku zakwitły bo na srodku to jakby kwiatostan zaczynał wychodzić?






Ogród na piasku i z wielkim murem 17:18, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
i taki sobie busz wyhodowałam.. czas brać się za ostre cięcie

Ogród Małej Mi - sezon 2016 17:16, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
leon60 napisał(a)

cudne ujęcie
w nocy nam popadało solidnie i wygląda na to że to nie koniec


G..o nie padało.. burza obudziła, ale była w okolicy.. na wszelki wypadek wstałam i wyłączyłam kompa i poszłam spać.. spadło jakieś 2 cm wody.. dobre i to, ale szału nie ma.. dupci nie urywa.. i cały dzień ani kropli.. pod krzewami nadal suchutko, za to pościel sobie wywietrzyłam i dom, bo się ochłodziło.. aż milej przy kompie siedzieć..

Z kilkudziesięciu Triumfatorów ..przeżył w trawach jeden.. szkoda bo to była najładniejsza lilia

Kleome od Miry posadzone w miejsce po liliach.. .. kwitną, zapchały dziury

Ogrodowa przygoda Łukasza :) 17:15, 14 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
Luki napisał(a)
Mam zaległe zdjęcia z niedzieli to zapodam

Tradycyjnie od początku.




Nie kusi Cię, żeby po tej jasnej ścianie puścić różę pnącą?
Ogród na piasku i z wielkim murem 17:14, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
klematis, czy to uwiąd ?

Nadmorski... 17:14, 14 lip 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
uziemiona napisał(a)
A tu jakieś szkodniki no raczej nie kowale - tramwaje, ale raczej ...kooooty! Wskazuje na to sierść i nocne wrzaski kocie. Po co posadziłam kocimiętkę, nie dość, że gramolą się w trawy, to jeszcze w perovskią i kocimiętkę. Skandal! Ale te odłamane gałązki bukszpanu to już nie wiem.













A może to jakaś kuna czy coś w tym stylu... Podobno też lubią kotłować w roślinach...
Ogród na piasku i z wielkim murem 17:12, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
nie wiem co to, pachnie, jest subtelne, trochę padło po deszczu

Ogród Małej Mi - sezon 2016 17:11, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Basilikum napisał(a)
ze wszystkim sie zgadzam oprocz BMW, jezdzimy na gazie i pasuje jak ulal, szczegolnie jak sie tyle km robi co ja
(i nie bylismy pierwsi w warsztacie, ktory zakladali instalacje )


Może jest mniej wypasione i do takiego już nie wstyd

Ja tam wolę przefukać kasę niż dać zarabiać koncernom.. .. jestem praktyczna kobieta i na szczęście nie znam się na autach, ciuchach, modzie i takich tam.. dzięki temu nie martwię się czy pasuje i czy jest modne



Ogród na piasku i z wielkim murem 17:11, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
Posiane w lutym poziomki mają owcki jupiii


Moje małe wielkie marzenie 17:11, 14 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
Mam problem z pokładającymi się pędami hortensji limelight, już sama nie wiem czy to limelight Ewidentnie różnią się od 2 pozostałych właśnie pokrojem, mają słabe pędy, kupione na wiosnę. Rozważam podpórki, ale co jeszcze zrobić żeby je wzmocnić na przyszłość?

Tak wyglądają po deszczu

Sielsko - anielsko 17:10, 14 lip 2016


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Do góry
Czas za szybko goni.
Nie wiem jak Wy to robicie, że nie tylko ze swoimi postami jesteście na bieżąco ale też znajdujecie czas żeby odwiedzić znajome wątki?
Ja ciągle mam z tym problem. Nawet jak zaglądam do znajomych to szybko i nawet komentarza nie zostawię. Mam nadzieję, że nikt się na mnie za to nie gniewa...
Dzisiaj szybciutko wrzucam kilka zdjęć z ogrodu. Dużo się u mnie zmienia, cały czas coś dosadzam, przerabiam, zmieniam.
Postaram się jeszcze wrzucić kilka zdjęć w wątku (https://www.ogrodowisko.pl/watek/6071-dolina-palacow-i-ogrodow) z ostatniego pobytu w Dolinie Pałaców i Ogrodów (jeszcze świeże z zeszłego tygodnia).
To już nasz trzeci pobyt w tamtym rejonie a dalej nie wszystko zobaczyliśmy.
Polska jest naprawdę piękna i szkoda, że traktujemy ją trochę po macoszemu.



Nadmorski... 17:10, 14 lip 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
uziemiona napisał(a)
Z innej strony te kwitną co roku, nie kapryszą, te dwie w środku dostałam jako patyki i proszę. Muszę przyznać, że ja macocha w tym sezonie nie dałam hortkom papu do kwaśnych, tylko Humus activ wiosną i Florovit. Nie przepraszam- raz sypnęłam n. do magnolii.













Wow ale widok! Super szpaler i jakie mają zdrowiutkie liście!
Ogród Małej Mi - sezon 2016 17:07, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Milka napisał(a)

Ania, nie przesadzam, naprawdę tak myślę, nawet trawnik masz idealny, czego u mnie nie uświadczysz, na dodatek chwaśnica wszędzie, jak wydziabuję, łyso, więc nie wiem co dalej...najlepiej koszenie i nie myślenie, nawet nie będę walczyć o idealny trawnik, byleby zielony
Tez lubię intensywne barwy w ogrodzie, dumałam co do brązowych traw i juz wiem, pomarańczowy kosmos - siarkowy dam, sam sie sieje.


Rudbekie u mnie strajkowały, ale przywlokłam kiedyś ze śmietnika przycmentarnego sadzonki... i od tamtej pory siejami się i rosną zapychając każdą dziurę.. kosmos siarkowy miałam, ale jakoś sam się niezbyt wysiewał, a nasionek nie chce mi się zbierać.. Na to trzeba mieć czas .. ograniczam wszytko co pracochłonne.. kilka dalii i kilka doniczek.. tyle.. dlatego róż już tez nie będę kupować.. za dużo z nimi zachodu..



Moje małe wielkie marzenie 17:05, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
alis napisał(a)
Dziękuję dziewczyny Kfffiatuszki dla Was z mojego ogródka






Te jeżówki są boskie, uwielbiam jeżówki, szkoda, że odmianowe nie powtarzają koloru (na ogół)
W oflisowym ogrodzie 17:05, 14 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
uziemiona napisał(a)
Hej Kamila wpadam z rewizytą i tym razem zostawiam ślad. Bardzo lubię takie deski oflisy, nadają Twemu ogrodowi fajny, niepowtarzalny styl. Podziwiam za roboty brukarsko -murarskie, ja nie boję się cięzkich prac, ale tego chyba bym nie umiała.
Jeśli możesz wklej fotkę pęcherznic.
I widzę, że u Ciebie niemowlaki stipy wyszły?


Mam ją od 2011 roku czyli ma 5 lat, gdyby nie cięcie byłaby ogromna.
W tym roku ścięłam ją tak, a kolejne cięcie będzie jeszcze bardziej radykalne

Wyglądała tak


a teraz tak


Ogród Małej Mi - sezon 2016 17:03, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Już Ci mówiłam , że się do Ciebie przeprowadzam i dom nie jest mi do niczego potrzebnyHa Ha Ha


ha, ha, ha..... niedługo u Ciebie bedzie taki busz, a podejrzewam że nawet większy. sadzisz gęsto i dużo ..

Kichawca powinno się przycinać wiosną. Nie przycięłam i mam wiotkie badyle, kwiaty rzadko.. paskudny w tym roku.. tak samo powinno się uszczykiwać floksy.. dłużej kwitną i obficiej.. ale brakło czasu.. a teraz żałuję ,że nie wygospodarowałam go.. chyba pora przestać zaglądać na forum bo za dużo czasu zajmuje.. Godzina w ogrodzie zamiast forum to naprawdę dużo do zrobienia w tym czasie..

W oflisowym ogrodzie 17:02, 14 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Do góry
kamila66 napisał(a)
Uwielbiam tą pomarańczową żarówkę Fotka nie oddaje jej blasku







świetny akcent
Ogród na piasku i z wielkim murem 17:01, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
a to oregano kwitnie jak szalone, muszę je przenieść w inne miejsce.
Szkoda je wyrzucić ze względu na pszczółki i inne skrzydlate, ale za bardzo się rozrosło

Ogród Małej Mi - sezon 2016 16:59, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Karol99 napisał(a)
Ale pięknie...


Radośnie

Dalia co ma różne kolory na jednym krzaku.. rośnie wysoka wiec ja wciskam gdzieś w katy.. a nie zasługuje na takie upychanie..

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies