Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 12:24, 14 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bogdziu te wymyślne nadal trudniej dostępne i głównie u kolekcjonerów da się kupić, na szczęście obecnie moje żródło straciło renome i jestem bezpieczny z nowymi zakupami

Danusiu miło Cię widzieć i ciekaw jestem, który busz u mnie widziałaś na zdjęciach wodę najbardziej widać na podniesionym o 5 cm lustrze wody w basenie, miałem dolewać i już nie muszę, ale jak tak dalej pójdzie to będzie przebierać

Kasiu ja to bym się nie bronił przed nowymi rabatami gdybym miał je gdzie robić, ale obecnie zapchałem wszystko
No i liliowce wcale nie straszą tak suchymi liśćmi jak to wszędzie czytam i jeżeli o to chodzi to jest 10 razy mnie roboty przy nich niż przy takich różach, których ja jednak nadal bardzo nie lubię, a tyle nasadziłem

Kamilo liliowce tylko wysyłkowo kupuję bo takich ładniejszych w szkółkach nie da się dostać, albo w sumie da się w niektórych miejscach, ale nie w tej części polski w sumie na szczęście moje źródło się popsuło.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kindzia 15:26, 14 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Najpierw mi powiedz jak się nazywają te różowe floksy z ciemniejszymi środkami, poluję na nie.
Okropnie żałuję, że mnie nie nawiedziło wcześniej i znowu mam jeżówkowo-bylinowe potrzeby Ale tylko dwie na razie... Może w Przytoku będą, jutro do ZG jedziemy
Perfekcja kulkowo-stożkowa!!!!!!!!!!! Możesz zarabiać cięciem też
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Pawlus 16:51, 14 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
U Ciebie 50 a u mnie 75 tylko przez noc, a leje cały dzień. Wody w stawie przybyło sporo
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Ewa777 17:15, 14 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Luki napisał(a)
Mam zaległe zdjęcia z niedzieli to zapodam

Tradycyjnie od początku.




Nie kusi Cię, żeby po tej jasnej ścianie puścić różę pnącą?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
alis 18:01, 14 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Luki napisał(a)
Mogę w końcu pokazać efekty zasłaniania 'kanarka' sąsiada jeszcze dwa lata i chyba zniknie całkowicie, w końcu 3 Nigry, 2 metrowy żywopłot grabowy, 3 graby u siostry i jarząb muszą się na coś przydać




Mam jeszcze liliowce i więcej portretów lili i jeżówek, ale to następnym razem.


Super, nigry cudnie się prezentują!
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Ewa777 18:25, 14 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Z przedogródka wymieniłabym trawnik na kamyki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Luki 20:27, 14 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kindzia floks to Adessa Pink Star, w sumie to jest biały z fioletowym środkiem, ale z daleka i na zdjęciach wygląda jak blado różowy z ciemnym środkiem. Jedna z lepszych odmian nie łapie mączniaka, pachnie i powtarza kwitnienie i to nie tylko moja opinia
Co do bylin na pewno będzie okazja, więc gdyby co to wiesz i dobrze wam tak jeździć. Widziałaś dedykowanego liliowca ze 3-4 strony wcześniej

Paweł to super, że poziom wody się podnosi. U mnie już zapewne też więcej wody spadło, jeszcze tak dwa dni i basen mi przebierze Żałuję, że nie mam jakiegoś systemu odprowadzania deszczówki, było by czym podlewać po takich opadach.

Ewo były kiedyś powojniki, ale padły teraz chciałbym coś tam mieć, ale nie ma gdzie posadzić róż na pewno nie bo nie lubię się z nimi za bardzo.
W takim razie pierwotny pomysł ze żwirkiem był najlepszy, ale realizacja zapewne dopiero na wiosnę, teraz mi się nie chce

Alicjo bardzo z nich jestem zadowolony, jeszcze ze dwa lata i zasłona będzie super


____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kindzia 21:35, 14 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Luki napisał(a)
Kindzia floks to Adessa Pink Star, w sumie to jest biały z fioletowym środkiem, ale z daleka i na zdjęciach wygląda jak blado różowy z ciemnym środkiem. Jedna z lepszych odmian nie łapie mączniaka, pachnie i powtarza kwitnienie i to nie tylko moja opinia
Co do bylin na pewno będzie okazja, więc gdyby co to wiesz i dobrze wam tak jeździć. Widziałaś dedykowanego liliowca ze 3-4 strony wcześniej






Widziałam, ale na liliowce mnie nie namówisz
Cholewcia, nie mogę teraz zapisać nazwy tego floksa, jakby co ,to się upomnę o nazwę
Kule na mole, brakło by mi urlopu, gdyby się udało skorzystać z zaproszeń od naszych forumowiczów

Lecę se spakować co nie co...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
elka_ 21:48, 14 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Witaj Łukaszu
Podglądam Twój wątek od dawna i jestem jak wszyscy zachwycona ogrodem, urzekły mnie idealne formy stożków i kul, kolorowe rzeki żurawek, kolekcja liliowców, lilii, jeżówek, perfekcyjne zestawienia roślin i kolorów... cuuuudnie

Będę podglądać
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
kamila66 21:51, 14 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Luki napisał(a)


Kamilo liliowce tylko wysyłkowo kupuję bo takich ładniejszych w szkółkach nie da się dostać, albo w sumie da się w niektórych miejscach, ale nie w tej części polski w sumie na szczęście moje źródło się popsuło.

Znam ten ból w mojej części Polski także bieda z odmianami czegokolwiek
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies