Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród Małej Mi - sezon 2016 16:58, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
dominika_ napisał(a)
Piękny Aniu ten Twój ogród, ale pracy przy nim to nie zazdroszczę nic a nic Podziwiam, że sama dajesz radę go utrzymać w ryzach.


Że utrzymuję to chyba stwierdzenie na wyrost.. ciągle lista pilne do zrobienia jest za długa.. stanowczo mam za mało czasu na ogród.. jeden dzień w tygodniu to stanowczo za mało, a czasami i co drugi tydzień..

Burdel na skalniaku... nie wiem kiedy go ogarnę Jałowca bonzaja tnę co drugi rok.. nie wyrabiam.. bukszpany jeszcze nie przycięte ..tylko część.. już ponad miesiąc opóźnienia..


Miło mi , że wygląda dość porządnie
Ogród z łezką II 16:54, 14 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Kindzia napisał(a)
[img size=360x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/119/1198056/original.jpg[/img]



Kasiu, jak się nazywa ten niebieski gagatek z seledynowym czubkiemi do jakiej wysokości rośnie
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 16:53, 14 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Basiu, Irenko, Na dodatek wczoraj widziałam księżyc w ogromnej rudej czapie, a to wg przysłowia oznaka zbliżających się opadów. No i rano się zaczęło, i leje non stop.

Kosmosy same się wysiewają , mogłabym mieć ich cały łan, ale i koperek też chcę mieć, i jak tu pogodzić jedno z drugim?

Zdrowie ważne, nawet ważniejsze niż ogród nieraz. Dzisiaj więc z futrzakiem kanapę dzielimy po połowie.

Dla Was oczywiście słoneczny kwiatek.

Ogród Małej Mi - sezon 2016 16:53, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Tusiala napisał(a)
Też zachwycam się lipcowymi zdjęciami


Dziewczyny zrobiły ładne ujęcia.. mają te oko Też się nimi zachwycam.. bo cieszę się z tego co mi wyszło i wygląda fajnie To taka nasza jedyna nagroda za ciężką pracę.. czarny frencz ogrodnika, ból kolan i kręgosłupa, ponabijane kolce , podrapane nogi i ręce... kasę wsadzoną w ogród a nie we wczasy, noranie do nocy w ziemi, a nie leżenie dupskiem do góry na kanapie.. to nasza jedyna nagroda.. pochwała innych i radość gdy samemu się popatrzy na swoje dzieło i stwierdzi.. tak może być .

Tak może być, ale tylko na foto.. otoczenie reszty się gryzie.. przesadzałam różową , a przesadziłam czerwoną.. różowa gryzie w pomarańczach i czerwieniach.. róż majtkowy.... brrrr


Tu ma być ogród :) 16:52, 14 lip 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Do góry
lindsay80 napisał(a)
Właśnie dostałam jeżówkową przesyłkę - dziękuję Jolu.
Jeśli Ty masz szkółkę białych jeżówek teraz, to ja będę mieć za rok!

Zakładam gumiaki i idę je sadzić



Fajnie masz, nastepne do kolekcji
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 16:51, 14 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Za chwile odpowiem na miłe wpisy ale najpierw póki jeszcze jest prąd pokażę tak długo wyczekiwany deszcz...

Płyniemy...



Tu możemy powiosłować





Jeszcze godzina ściany wody i gracek będzie leżał...



Niestety na wieczór i noc prognozy zapowiadają kolejne intensywne opady i wiatr dochodzący do 90 km/h. a ziemia coraz mniej chłonna...

Ogród Małej Mi - sezon 2016 16:48, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
tulucy napisał(a)
a bo te zdjęcia w ofertach prawie zawsze są poprawione


Nie tylko w ofertach.. nawet na forum wrzucamy foty często nierealne.. ale za to piękne.. tylko potem to fałszuje rzeczywistość. Dlatego staram się wrzucać foty przypominające real.. bo po to mamy forum by się nie dać nabrać na fotoszopy.

Ogród Małej Mi - sezon 2016 16:46, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
eee_taam napisał(a)


z tym żółtym to masz racje ...ale tulipany białe ..na poczatku sa zółte ...i dziewczyny płacza ...a potem sie ciesza ... pewnie i te liliowce w miare przekwitania bieleja

mam mało białych kwiatków ...floksów białych mi sie namnożyło za duzo ..kolorowe wyginęły ..dobrze ze te czosnki tam dołozylam bo nuda na rabacie by była

Tulipany Sapporo są na początku żółte a potem ślicznie białe.. większość jest biała od początku.

Liliowce w miarę przekwitania zamierają, bo to kwiaty jednego dnia.. wiec nie maja kiedy się wybarwić.

Floksy i u mnie wyginęły, ale podejrzewam opuchlaki.. niestety mam ich mniej w tym roku ale są.. nawet na Zebrinusie utłukłam dziś w biały dzień dwa.. i pryskałam wczoraj w nocy tam Decisem Ręce opadają..

Floksom to mogę w tym roku robić tylko portrety, bo jako kępy to tylko kilka jest ładnych ..

Ten w realu jest taki wpadający w niebieski.




4 foty na posta... wiec tyle portretów.. zresztą na floksy mam w tym roku focha..


Ogród z łezką II 16:45, 14 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
Kindzia napisał(a)





Kasiu, cudnie Wrzuciłam zdjęcie lilii specjalnie dla Ciebie
Ogród na piasku i z wielkim murem 16:44, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
W strugach deszczu..


Ogród Małej Mi - sezon 2016 16:39, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
gobasia napisał(a)
zielska w trawniku nie lubię ...ale na widok białej koniczyny ,wpadam a zachwyt....takie jakieś dziwadło jestem

O gustach się nie dyskutuje.. dla mnie trawnik ma być trawnikiem.. mam tez w swoim dupę chwastów ..ale one mi się wcale nie podobają. Powiem więcej.. wnerwiają mnie.. pielę ile tylko razy idę przez trawnik.. a najbardziej wnerwia mnie ciemnozielona kostrzewa.. wypiera łądną trawę i rośnie kępami, pielenie nic nie daje.. Podkusiło posiać trawę na suche stanowiska.. to mam.. Jak będę bogata to pierwsza rzecz jaką zrobię w ogrodzi to założę nowy trawnik. Ten mnie doprowadza do szewskiej pasji.. wyrywam te kępy, chociaż wiem , ze to nie ma sensu i robię dziury wielkie jak kratery po bombie.. maż już mi łapy che urwać za to..

Trawnik wnerwia.. oczko też, bo znów pojawiły się mszyce i rośliny marnieją.. i w oczku nie ma jak ich opryskać ..



I prezent od Piotrka ..dzięki Zimę przeżyła i coraz ładniejsza .. czekam na drugą.. może zakwitnie.


I widać mszyce ..

Ogród na piasku i z wielkim murem 16:38, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
Muszę wrócić do lilii, nie mogę jej pominąć bo jest cudna, kupiona wiosną na Gardenii


Skarpa w ogrodzie 16:37, 14 lip 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Do góry
Pegaz napisał(a)


Zdjęcie było robione rano, stąd cień. Załączam bardziej aktualne zdjęcie o innej porze dnia.



Jeszcze chciałbym dopytać co do kolejności sadzenia i obkładania kamieniem.
Jeśli roślinę płożącą posadzę na poziomie gleby i potem dookoła obłożę kamieniem o wielkości 100-300mm, to roślina znajdzie się we wgłębieniu. Czy nie będzie to dla niej problem? Nie będzie przez to gorzej rosła?

Ogród na piasku i z wielkim murem 16:36, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
Na koniec.. co słychać w warzywniku
cześć marchewki schrupała wnuczka, cukinia to najlepiej urodzajne warzywo w moim ogrodzie, ogórki smaczne i chrupiące świeżością, nie takie jak ze sklepu


Ogród na piasku i z wielkim murem 16:33, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
w kolorze blue

Ogród na piasku i z wielkim murem 16:30, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
Trochę róż (casanova)

Skarbonkowy ogródek 16:29, 14 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Do góry


Mam problem również z wysokością. Nie wiem gdzie obciąć żeby nie wyglądało to komicznie.

To teraz poproszę o konstruktywną krytykę
Ogród na piasku i z wielkim murem 16:28, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
A jednak kilka kłaczków stipy się utrzymało i teraz tak wyglądają
Niemniej jednak sianie na wiosnę uważam za nieefektywne

Ogród na piasku i z wielkim murem 16:25, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
W cieniu - zacieniona 16:24, 14 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
...kolejne fotki hortensji Limelight... wyprowadzana z patyka na pienną...2014,2015,2016...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies