Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród wśród pól i wiatrów 17:49, 09 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
Mówiłam niedawno, że zdecydowana jestem samodzielnie rozmnożyć moją lawendę blue scent, jako towarzystwo do bonici. Już nawet kilka krzaczków wyżej ziemią obsypałam, jak mi Toszka 100% metodę rozmnażania podrzuciła. Tak sobie piszę o tym, żeby nie było, że się nie starałam No starałam się, ALE...

Spotkałam dziś na ryneczku nową odmianę lawendy, bardzo podobną do zachwalanej przez mnie blue scent, kompaktową, wyrazistą, mocny kolor, taki ciemno-niebiesko-fioletowy. A oto i ona:

LAWENDA WĄSKOLISTNA AROMATICO




Była piękna, a cena to... 3,50. Czegóż chcieć więcej?? Kupiłam 25 sztuk, po posadzeniu okazało się, że mi zabrakło jakieś 8 sztuk. Muszę dokupić przy najbliższej okazji. Już posadzona, zdjęcie bardzo robocze, ale baterie mi w aparacie padły i nie zdążyłam zrobić piękniejszego
Typografia ogrodu 17:48, 09 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Do góry
Madzenka napisał(a)
A co tu tak cicho?

Powiedzmy ze czorajsze ogniskowe spotkanie mnie zmeczylo
Wiec dzis ogrod ode mnie odpoczywa a ja sobie dziergam
Ukojenie 17:31, 09 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
...i jeszcze dzika roza przed tarasem:



Przeswietlilam. Poprowadzilam po konstrukcji.
Chce ja poprowadzic do zadaszenia.
Niebieskie na dole to lobelie.
Ogród wśród pól i wiatrów 17:31, 09 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
lindsay80 napisał(a)
ja też Ci tych widoków zazdroszczę, bo ja z jednej strony działki widzę kominy ekektrowni. Mam nadzieję, że przy oczyszczalni okażą się jakieś pierdułki do naprawy.


Edyta, Ty masz tak pięknie w ogrodzie, że za ogrodzenie w ogóle patrzeć nie musisz Co do oczyszczalni, to ja też mam nadzieję, że wielkiej rozruby nie będzie. Z tego co mówił ten serwisant, to prawdopodobnie są pourywane takie wężyki, które są położone ok. 20 cm pod ziemią. Mam nadzieję, że faktycznie tak jest i da się to jakoś bezproblemowo naprawić.

Buziam z mojej wsiowej


Ogród - Brzóstowa 17:29, 09 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry
Dzisiejsze fotki

Clematis Jan Paweł II



Purpurea Plena Elegans - dopiero zaczyna kwitnienie.


Hortensja


Obiecane Iwonie jałowce Blue Arrow - przycinane od góry




Na koniec moja wczorajsza wycinanka cyprysik Boulevard
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 17:28, 09 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry


Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 17:28, 09 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
KasiaWB napisał(a)
u mnie też pada, wieje i jest zimno. Czasem jest przerwa, ale i tak nic robić nie można.
Pozdrawiam
Kasiu dziś na przemian wieje pada i świeci słonko, jak słonko to do ogrodu, jak pada do domku i tak w kółeczko
wyszłam zrobić ci fotkę i wygonił mnie deszcz



Ukojenie 17:27, 09 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Wypielilam do konca rabaty
podwiazalam do tyczek/kratek co sie dalo.
Rozsialam orlika

...a tak prezentuje sie aktualnie moja jezyna:








----
...i widoczek:


polecam porównać z tym ze strony 11
Ogród wśród pól i wiatrów 17:23, 09 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
Marzenaka napisał(a)
Jola, aż żal cokolwiek ruszyć jak tak pięknie u ciebie. Ale jak mus to mus. U mnie znów mnóstwo poziomek.


Marzenka, dziękuję za miłe słówka U mnie poziomek też trochę jest, kupiłam na ryneczku niejaką RUGIĘ, chciałam ze dwa rodzaje tych poziomek chociaż, ale wszyscy mieli tylko rugię. Nie wiem, moda jakaś czy coś.. A w ogóle to chyba sobie dosadzę jeszcze agrest jesienią. Mam 6 krzaczków na pniu, ale strasznie lubię agrest Taki słodki, ze słonka, prosto z krzaczka Chyba jeszcze posadzę normalny, krzaczasty

Dla Ciebie uśmiech z "ryneczku lidla"
Kwiatowy ogródek Monteverde 17:01, 09 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Reszta później bo źle zdjęcia wchodzą
Geothe, gaura, liliowce i rudbekia

jeżówki i Burgundy Iceberg

Hastata, patagońska jeszcze nie kwitnie

juka kwitnie 2 pędami
Ville de Lyon

Sharifa Asma

Purpurea Plena Elegans zaczyna kwitnąć
Gożdzikowa - wiejski ogród 16:57, 09 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Do góry
gobasia napisał(a)

Róże masz boooskie! Ta jest niesamowita...taka patriotyczna Ale serio mówiąc, to jest niesamowita.
Spodobały mi się Twoje powojniki na siatce i tak sobie teraz dumam, że może jest to jakaś alternatywa dla mojej siatki.
Pozdrawiam
Kwiatowy ogródek Monteverde 16:54, 09 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Louise Odier

Maritim


Nathasa Richardson

Chandos Beauty

Romantic Ruffles

Winchester Catedral

Merlin
Pogubiłam się po drodze... 16:48, 09 lip 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
amelia_b napisał(a)
Po cięciu, zachwycają od nowa


Jarzmianki też się tnie ?? znowu coś nowego nasiona zebrałaś ?
Kwiatowy ogródek Monteverde 16:48, 09 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Jubilee Celebration

Camelot

Twiggy's Rose

Chopin

Chyba Queen Violet ale nie jestem pewna, róże po deszczu ciągłym nie są zbyt atrakcyjne, a u mnie ciągle pada
Ogród z pergolą 16:43, 09 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anna_t napisał(a)
od Krysi dostałam bukszpany, bedę się bawic w szkółkę




a dla wszystkich zaglądających Pashmina

miłej soboty


Ja sadzę od razu w doniczki przemysłowe (duże). Obrywam dolne listki i sadzę co centymetr, czyli jedna obok drugiej. Doniczkę dołuję w zacienionym miejscu. Nawet jak zapomnę podlać nie wysycha tak szybko. W ten sposób zostawiam na zimę, a następnego roku mam ukorzenione i zahartowane sadzonki.

Kwiatowy ogródek Monteverde 16:43, 09 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Munstead Wood

Rosa du Roi

Larissa

Easy Does It

Polka po deszczu


Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:37, 09 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
[size=360x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/119/1191230/original.jpg[/img]


Bardzo ładne ujęcie tego zakątka.
Kwiatowy ogródek Monteverde 16:35, 09 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
Aniu, powierzchnię ogrodu wykorzystałaś do maksimum, nawet płoty!

Baron Girod de l'Ain jest cudna.

nawet płoty Basiu wolałabym ceglane mury ale jak nie mam takiej opcji to i siatka dobra
powojnik Omoshino na płocie

Kwiatowy ogródek Monteverde 16:33, 09 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Aniu, masz piękną kolekcję róż Może mi podpowiesz, która róża spełnia warunki: Jest różowa lub morelowa, niska do 40-50cm, odporna na choroby i powtarzająca kwitnienie. Widziałam, że masz u siebie Sweet Dream. Możesz coś o niej napisać?

śliczna różyczka ma od 40-60 cm wysokości tłoczy cały czas ładnie wygląda w dużej plamie np. 3 razem u mnie po ostatniej zimie zostala z 3 tylko 1 ale ładnie rośnie dwie zmarzły chociaż producent pisał, że są mrozoodporne, pachnie delikatnie do października masz cały czas kwiatki
ocalała Sweet Dream
W moim małym ogródeczku - Dorota 16:28, 09 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
makkasia napisał(a)
Zanim ja wsiąkłam w Ogrodowisko lubiłam Makowo i byłam z niego zadowolona, teraz lubię Makowo dalej ale z tym zadowoleniem to już nie zawsze A przecież wszystkie rabaty zostały przebudowane i dalej mam duuuży niedosyt, może tak juz zawsze będzie i trzeba się pogodzić z tym gonieniem króliczka... prawdopodobnie o to chodzi


Mam jedną rabatę do której przymierzałam się już w ubiegłym roku ze zmianami, ale w końcu nic nie zrobiłam. Przy obecnej suszy nie dałam rady uratować tej rabaty, a że jest na końcu podwórka i z drogi nie widać po prostu ją poświęciłam. W drugiej połowie sierpnia wezmę się za nią i mam nadzieję, że poprawię jej wygląd, a zarazem będzie mniej wymagająca.

W niedzielę jadę oglądać kolejny ogród, mam nadzieję, że znajdę jakąś inspirację dla siebie.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies