Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Moja "przyziemna" :) pasja 23:08, 04 lip 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Do góry
asica napisał(a)

Moje za ławeczką przycięte przy ziemi bardzo długo się zbierały, mają po kilka tylko gałązek. Reasumując- do bani.
Za to te strongi kupione w zeszłym roku są tak wypasione jak Twoje. Więc chociaż one mnie pocieszą .
Jarzmianki przepiękne.
I widzę , że dorobiłaś się zielonego trawnika


Może za ławeczką mają mniej słońca i to dlatego. W porównaniu z zeszłorocznymi, dużymi, ale zagłodzonymi sadzonkami naprawdę widać różnicę . Przede wszystkim liście mają zupełnie inny odcień .







15.07.2015

Makowo na Kociewiu 23:07, 04 lip 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
W tamtym roku po tej stronie Makowa była tylko ta różyczka weteranka Viking
przesadzana z 5 razy. Rosła nawet 3 lata w donicy ale jej to nie służyło i właściwie wróciła na to samo miejsce co 7 lat temu kiedy je kupiłam.


Gaura ma bardzo podobny kolor do chyba Vikinga posadzona obok tojeści i przetacznika



Mirkowy ogród (początki) 23:05, 04 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Frezyjko oto ona szałwia z twoich nasionek czy będzie różowa?
Ogród i co dalej 23:03, 04 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Cześć Moniko! Wczoraj (a właściwie to było już dzisiaj ) tyle się opisałam i chyba mi zjadło posta a byłam pewna, że się wstawił.
Postaram się tym razem krócej:
* świerki sebrne jeszcze podetnij - i teraz dwie wersje:
a) stożki (aby wyszły bardziej kształtne ja bym wycięła conajmniej jedno najniższe piętro gałęzi tak aby ciut odsłonić pień) potem może doczepić na wierzchołku sznurek i wbić jego koniec do ziemi, zmierzyć odległość od pnia i ciąć wg tego sznurka. Potem dół linki wbić dalej pamiętając aby zachować zmierzoną odległość od pnia... i czynność powtarzać
wstawiam odręczny rysunek

b)kule - wytnij dolne gałęzie (conajmniej dwa piętra) i tnij na okrągło - zobaczysz, ze to nie jest trudne
* sośnie bym wycieła dwie dolne gałęzie i wtedy tworzyłabym niwaki Też w
rzucam rysunek (tylko się nie śmiej z moich zdolności plastycznych )

Komendówka 22:55, 04 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
I trochę witamin









Makowo na Kociewiu 22:53, 04 lip 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Kasiu też dzisiaj cięłam drugą połowę buksów.Bonicą mnie zmartwiłaś bo mam ją przy ścieżce i wolałabym aby nie leżała i była niższa. Aga w Jurajskim mocno ją tnie i ma chyba niższą. Fotki cudne jak cały ogród

Ja też w tym roku mocno przycięłam i wydaje się, że to jej nie służy wprawdzie jest niższa tylko 150 ale też bardziej skłonna do wylegania, nie ma siły - na jednej gałązce jest mnóstwo kwiatów. Małgosiu moja Bonica rośnie w Makowym 14 lat

Na zdjęciu widać patyki podtrzymujące Bonicę





Moja "przyziemna" :) pasja 22:52, 04 lip 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Do góry
bleebla napisał(a)
Posadzone juz?


Dziś użycie słowa "już" jest nie ma miejscu , ale... w sobotę ostatnie trafiły do gruntu . Dość długo to trwało.

W takiej paczce przyszły





Sadzonki małe i duże



Bardziej i mniej różowe





Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 22:52, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry



I po łuku pnie się śliczna biała różyczka w duecie z winnikiem

Zakwitła jukka




Tyle, poodwiedzam Was jutro, ide spać bo urolp się skonczył
Blaski i cienie nowego życia 22:51, 04 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dzięki Wam
to Nostalgia zostaje

a Edenka rozstrzygnięte że nie edenka.

A dziś jakiś widoczek ogólny




Bawarka 22:50, 04 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Uciekam juz dzisiaj, spokojnej nocki Wam zycze, radosnego poranka i duzo slonka ...

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku. 22:49, 04 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Do góry
I w całokształcie :
Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 22:48, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Moja bajka 22:48, 04 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Z odkładów rozmnożyłam nową hortkę Bobo

posadziłam ją przy innych hortensjach . Widzicie? Taki maluszek tuż przy kostce.

świerk Push dostał przeprowadzkę na wrzosowisko. Tu będzie miał sporo słonka, bo tam gdzie rósł dotychczas to raczej wegetował.

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku. 22:48, 04 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Do góry
To żurawka na obwódkę przed Hortkami... Forever Purple
Sztuk 15

Basiu- poproszę sweet focie platanów
Znowu na wsi 22:48, 04 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Joku napisał(a)


ten kolorek u szałwii wolę
W oflisowym ogrodzie 22:46, 04 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
To ścięty wiosną cis, ma tegoroczne przyrosty nie wiem czy ma korzonki bo nie mam odwagi szarpać poczekam do września,

przy tej okazji znalazłam liściasty patyk hortki limki

a to siewka turzycy buachanana, wszystkie wymarły po zimie

ostatni ogrodowy gratis, ukorzeniła się odłamana gałązka tawuły pod hakone
Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 22:45, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Agania napisał(a)

Tawułki niespodzianką po powrocie, piękne leśne klimaty



W leśnej części oczy cieszą tawułki i hortki a w tej bardziej słonecznej - liliowce
Skąpana w słońcu 22:44, 04 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Współczuję traumatycznych przeżyć i chwała lekomPiękne liliowce i róże Buziaki


chwała lekom

Pozdrawiam Małgoś







Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 22:42, 04 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Agania napisał(a)

atrakcją


Oj był, a to moje domowe atrakcje Udają że są takie nieśmiałe i delikatne
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 22:42, 04 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
Anusia napisał(a)





Ale pięknie to wygląda Róże zadomowiły się w Twojej donicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies