Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Z Pszenicznej ... 12:36, 15 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
AgataP napisał(a)
Dosadziłam tam jeszcze proso różgowate Prairie Sky w liczbie 3 szt, dwa inne chyba z przebarwieniem na żółto czerwono, zebrinusa, bordową peonie ( nie było wyjścia czekać do sierpnia)

Posadzona wernonia - 3 szt, rdest polymorpha, wsadziłam też anabelkę i przetacznikowce -3 szt. Dorzuciłam do rabaty jeszcze ostróżkę, 3 szt floksów wiechowatych, rutewkę, przeniosłam odętkę bo przegorzan ją już dusił
Podsadziłam bodziszkami, perovskia odbija i wypieliłam "mały" kawałek rabaty




Ale się cudnie zagęści!
Nie pamiętam, czy pisałaś, jaką szerokość ma ta rabata?
Ciężkie pięknego początki... 12:18, 15 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Do góry
Czym podsadzić ta Sliwowiśnię? Lawendą? Stipą? Żurawkami? A może kulki bukszpanowe?
Drzewko będzie bardziej w lewo, na wysokości szafki gazowej i chyba nie będzie bordowych żurawek - na razie mam posadzony barwinek.

Mój mały ogródeczek :) 12:13, 15 kwi 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
agnieszka_malysa napisał(a)
A dzisiaj zdobyłam takie dwa Rh po 10zł


gdzie? kiedy?
za taką super cenę? rewelacja
Mój mały ogródeczek :) 12:06, 15 kwi 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6022
Do góry
A dzisiaj zdobyłam takie dwa Rh po 10zł
W ogrodzie Lorki za zakrętem 11:57, 15 kwi 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Do góry
tadam zamieszkały u mnie pierwsze kulki bukszpanowe hehe znaczy się na razie tylko 2 sa prawdziwe kulki, zanim je znalazłam to wcześniej kupiłam krzaczki w ogrodniczym i będe je kulkować..
pewnie jeszcze z 5 razy będą zmieniały miejsce ale na razie są na frontowej..

z prawej musze jednego przesunąć bardziej w prawo:/

oczywiście cały czas kombinuje z tą rabatą, bo wciąż mi coś nie pasuje..
posadziłam np trzy berberysy bagatelle( wciełam je w bukszpanowy żywopłocik


i chyba dokupie jeszcze dwie wisienki ,żeby po prawej były trzy.. a pod nimi zrobie te jasne pstrokate kulki jakieś trawy i kwiatki, a wiosną hiacynty jak teraz..( ale wiadomo to wszystko się moze jeszcze zmienić pierdyliard razy hehe)

to by było tyle na dziś, w końcu u mnie wszystko zaczyna się budzić.. perovskia, róże, będzie troche tulipanów na szybko sadzonych jesienią..
tylko nei wiem czy stipy przeżyły.. na razie nie dają znaku życia, za to carexy evergold się budzą!
no i niestety 2 nowe cisy podsychają ..chyba nic z nich nie bedzie
Pszczelarnia 11:57, 15 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
I zdjęcie z pleneru nocnego:





Piękne jest to zdjęcie
Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 11:44, 15 kwi 2016


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 5
Do góry
Na wstępie chciałbym się przywitać bo jestem tu nowy, Witam wszystkich i pozdrawiam zatem, i od razu prosiłbym o pomoc w identyfikacji tego drzewka/krzewu (?) z lasu :
Pszczelarnia 11:42, 15 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Ewa cudne masz bratki i pierwiosnki. Też lubię te miniaturowe.

Doniczki cudne egzemplarze.
Ty jednak nasz gust Kobieto !!!

Zakwitły narcyzki od Ciebie
a jak te co Ci wysłałam. ???



Ogród, mydło i powidło. 11:39, 15 kwi 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
katel napisał(a)
Teraz cięcie bzu czarnego Eva, właściwie to bardzo niewielkie cięcie. Jak na złość zdjęcie nie ostre ale coś tam widać.

Wycięłam dwie gałązki i wyrwałam większość młodych czarnych listków - kilka zostawiłam żeby nie było całkiem łyso jeśli zaczną przeszkadzać to je potem usunę


Ładnie prowadzisz tego bza. Też tak będę Dalej się zastanawiam gdzie go upchnąć i czy już teraz, czy za lat parę...
Kwiatowy ogródek Monteverde 11:38, 15 kwi 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Dzięki Jolu

Mój przyszły ogród 11:37, 15 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
Iwcia napisał(a)
wioesna
Żurawki zostały pożarte przez opuchlaki, teraz wyglada to tak: Po całości muszę sypnąć czarnej ziemi dla lepszego efektu


Chyba mnie jeszcze nie było u Ciebie Piękne widoczki..
Kwiatowy ogródek Monteverde 11:37, 15 kwi 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
No a teraz czas na ogród mam piękne słonko i muszę to wykorzystać, wczoraj też do 19.00 robiłam
Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa 11:35, 15 kwi 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Do góry
Aniu, nie ma sprawy, zapraszam, tylko,że jeszcze nie ma co focić koleżanko, w sobotę dopiero ruszę na ostro ze wszystkim.

Na razie mam dylemat jak zrobić rabatę przy blaszaku
na pewno Luis Odier na kratce ale co dalej?



długość rabaty 5m, do tej pory głębokość 0,5m ale rozwaliłam eMowi obrzeże z kostki i poszerzam
doradźcie co ile posadzić LO i jak blisko kratki? bom zielona w tej kwestii

no i oczywiście myślę co tam jeszcze dołożyć
Tu ma być ogród :) 11:34, 15 kwi 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
lojalna_ napisał(a)
Foty urokliwe ale sie pieknie wszystko budzi


A ta trawa to co ? Juz takacwielka?


To carex Elata Aurea - w zimie były suszki, ale wcześnie ruszył i podoba mi się ten jego limonkowy, przykłuwający wzrok kolorek.
Kiedyś będzie tu ogród 11:34, 15 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kasiu
Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie? 11:33, 15 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Do góry
kaisog1 napisał(a)
ZObacz... zrobiłam dla Bogdy (Matka) plan nasadzeń, częściowy bo potem to mi ręce opadły Nie szła zgodnie z planem, robiła po swojemu i kombinowała... nie wyszło... plan jest i wydaje mi się całkiem niezły jak na amatora ale gdy ktoś nie słucha to efektu nie ma



Mało tego musiałam w projekcie uwzględnić całą zbieraninę roślin.... to nie było łatwe
Zdecydowanie lepiej zacząć z "pustą kartą" niż wciepać w projekt coś "bo już kupiłam i rośnie" A najczęściej jest tak, że to ni przypiął ni wypiął


Gosiu ... jestem pełna podziwu... ech ... ja nie wiem co z czym zestawiać, co do czego pasuje, muszę podglądać a i tak kiepsko mi idzie. Słabo z moją wyobraźnią.

Jeśli chodzi o miejsca zielone wokół domu to widziałabym to tak. Kształy rabat do przemyślenia oczywiście. Podobają mi się faliste, ale niekoniecznie. Co ty Gosiu o tym myslisz. Szczerze. Nie napaciałam za bardzo?

Ogród jest jak patelnia, wjazd na działkę od strony południowej, dlatego zależy mi na zrobieniu wyższych nasadzeń, zakątków cienia.

Kwiatowy ogródek Monteverde 11:33, 15 kwi 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
an_tre napisał(a)
Aniu zawsze taka skromna
ale u nikogo nie ma takich perełek jak u ciebie
pozdrawiam

Dziękuję Aniu ale teraz już skromniej ze względu na ilość miejsca
Kwiatowy ogródek Monteverde 11:32, 15 kwi 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Bpgusiu i Rene dziękuję
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:31, 15 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Milka napisał(a)

Jaki to?
Identycznie u mnie, ale mamy podobna wiosnę



Irenko poszłam specjalnie poszukać etykiety.
Nie byłam pewna co do nazwy.
Wydaje mi się, że to jeden z wcześniejszych powojników.

Kwiatowy ogródek Monteverde 11:30, 15 kwi 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Justyna napisał(a)
Śliczne Sangwinarie. W kolejnej fazie będą wyglądały tak jakby liście trzymały opiekuńczo w swoich dłoniach kwiat. Bardzo je lubię. Niestety, moje Multiplexy nie zaznaczyłam i na jesień wsadziłam w ich miejsce lilie:/ Przypomniałam sobie o nich dopiero niedawno, zastanawiając się, czemu jeszcze nie wydhodzą. Pozdrawiam serdecznie Aniu

Może je przekopałaś wsadzając te lilie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies