Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 09:39, 09 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Deszczowo, ale deszczu mnie baaardzo potrzebny bo już zaczełam podlewać - tak sucho...
A robote i tak mam juz w 95% zrobioną

Przekwita moja ukochana jabłonka - ale zakwitaja ukochane tulipany
Do raju daleko - u Ewy 09:38, 09 kwi 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20291
Do góry
Moniq napisał(a)
Więc wiosna zawitała i na Pomorze, pozdrawiam


Długo szła ta wiosna na Pomorze, ale doszła
Ciemierniki z ubiegłego roku dopiero zaczynają kwitnąć

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 09:37, 09 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
blyxa napisał(a)
Jak zawsze zdjęcia pooglądałam z ogromną przyjemnością


No to wklejam kolejne, choć przy takiej pogodzie zamazane wychodzą niestety...
To przedogródek - zakwitła tawuła wczesna, w tym roku bardzo obficie
Tu jeszcze ma do dokupienia 5 tawuł goldenów, danicę i szmaragda

Zakwitły też kaczeńce

Dobrze ze Suzanka spi w tym deszczu
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 09:35, 09 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Do góry
ana_art napisał(a)
miałam pokazać że bukszpany lubią cięcie i tylko cięcie można je ładnie wyprowadzić. Większość bukszpanów sadziłam wiosną 2012 i idealne wbrew pozorom nie były

małe stozki były podsadzone malutkimi bukszpanami wokół żeby uzyskać stożek

po pierwszym cięciu

po 4 latach systematycznego cięcia



Witaj powiem Ci że te stożki robią wielkie wrażenie pięknie wszystko przycięte no i pokazanie iż cierpliwość w ogrodzie jest nagradzana - dla mnie początkującej kobietki w ogrodzie to duża motywacja do sadzenia także małych roślinek -miłej soboty
Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 09:34, 09 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wróciłam zapytać ile lat ma i po ilu od p[osadzenia zaczął Ci kwitnąć judaszowiec??? mój trzeci sezon zaczyna, ale na razie maluszek i same listeczki puszcza


Nie no co Ty, on ma juz u mnie ok 8 lata a kupiłam go 1,5m. Od 2 lat kwitnie.
Ogród tworzony z pasją 09:25, 09 kwi 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Do góry
Karol99 napisał(a)


Dobrze pamiętasz, już ładnie podrosły. Na dzień dzisiejszy tak wyglądają


Karol w jakie podłoże pikowałeś stipę. Moja wygląda kiepsko. Wogóle nie przyrasta ..
Płakać mi się chce chyba nic z nich nie będzie a tak się cieszyłam, że będę miała stipę. Tyle planów na rabatę
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 09:25, 09 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
to samo z poczochranymi bukszpanami na obwódce



Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 09:19, 09 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
miałam pokazać że bukszpany lubią cięcie i tylko cięcie można je ładnie wyprowadzić. Większość bukszpanów sadziłam wiosną 2012 i idealne wbrew pozorom nie były

małe stozki były podsadzone malutkimi bukszpanami wokół żeby uzyskać stożek

po pierwszym cięciu

po 4 latach systematycznego cięcia


Ogród Mirelli 09:10, 09 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Do góry
MirellaB napisał(a)
W poniedziałek taras będzie skończonym.
Zdjęcie z dzisiejszych prac, powiększona cześć.
Taras po powiększeniu ma ok.32 metry.




No i to jest konkretny taras. Ale ładnie masz. A jakieś zadaszenie planujesz czy nie ma takiej potrzeby?

Fajny krzak hortensji. Ja chyba swoja anabelke zabiłam za krótkim przycięciem Ścięłam ja a dopiero później przeczytałam ze tak nisko się nie tnie. A taka ładna była w zeszłym roku
Ogród z łezką II 09:06, 09 kwi 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Do góry
Kindzia napisał(a)




Nooo, to się nazywa porządek. Cudna, soczysta zieleń, a wszystko wymuskane, że aż strach wychodzić do swojego ogrodu.

Sasanki jak misie puchate- przesłodkie
W Kruklandii 09:00, 09 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Juzia napisał(a)
Napisałam do Danusi:

Danusiu po co się szczepi brzozę Doorenbos???
Czy to prawiodłowo żeby szczepić 5,10 lub 15 cm nad ziemią?
Przyjechały dzisiaj do mnie takie Doorenbosy i się załamałam, bo chciałam trzy w jeden dołek posadzić a one wyglądają jakby miały przewodnik ucięty i odbiły bokiem. Takie kikuty sterczą im....
Odesłać?

A to one




na moje laickie oko to 1 i 3 nie powinno byc sladu za jakis czas bo pien zgrubieje i nierownosci znikną

2 i 3 wygladają troche dziwnie ale sa nizej zaszczepione
a czy brzozy mozna posadzic troche glebiej ? nie wiem

ja bym wyslala gdzies foty z prosba o opinie...moze jakis ogrod botaniczny ?

bo to nie chodzi o drzewo tylko o brzozy, kazdy gatunek pewnie zachowuje sie inaczej
Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 08:57, 09 kwi 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
Basilikum napisał(a)
czy to jest maggi? czyli mi tak wyglada ale nie pachnie, moze zapachnie jak urosnie hmmm


Tak to jest magii czyli lubczyk Ale jak nie pachnie to chyba nie poszłam sprawdzić i mój pachnie
Ogród tworzony z pasją 08:55, 09 kwi 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Do góry
Joanna___ napisał(a)
Karol,jak wyglądają teraz twoje stipy?Dużo urosły?Ty je chyba pikowałeś,tak?


Dobrze pamiętasz, już ładnie podrosły. Na dzień dzisiejszy tak wyglądają
Ogród, mydło i powidło. 08:51, 09 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
katel napisał(a)
kilka bieżących fotek:





prosze o komentarz
Ogród zielonej AniaK 08:47, 09 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Na tym zdjęciu wygląda jakby ogród był dla przechodniów a nie dla ciebie. Kurz z ulicy leci, nie ma prywatności

Rabata nie dolega do płotu tylko jest zupełnie wydzielona. Utrudnia to koszenie no i chaos, o którym pisałam wcześniej
Jeśli tak się podoba to zostaw, ale może przemyśl połączenie jej z całym ogrodem?

Ogród z łezką II 08:45, 09 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
I pada! Nareszcie Od wczoraj późnym popołudniem. M zaczął rurki sklejać wodne, śmierdziało w całym garażu topionym plastikiem...ale woda już przez rurkę płynie

Pierwsze tulipanki u nas

Buszując w zbożu i kukurydzy:) 08:44, 09 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Do góry
Zaczynają kwitnienie narcyzy odmianowe (nie pamiętam nazwy).





Rojniki złapały trochę słońca i się czerwienią

Buszując w zbożu i kukurydzy:) 08:42, 09 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Do góry
Zaczyna kwitnąć sadzona jesienią bergenia, znaczy że przeżyła


Pechęrznica Red Lady


Chryzantemy od Gosi-Margaretki


Ruszyła hakone (na zdj) i molinia.
Buszując w zbożu i kukurydzy:) 08:38, 09 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Do góry
Wszystko się budzi do życia...


Magnolia parasolowata przetrwała zimę bez okrycia.


Bez czarny Eva


Karagana syberyjska

Ogród zielonej AniaK 08:37, 09 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Pozdrawiam wszystkich zakręconych ogrodnikówUczę się obsługi Ogrodowska aby po wymianie doświadczenie mogla je zastosować w swoim ogrodzie



Aniu, działasz "pod prąd" nie rób kwadratów w owalnej rabacie, nie rób tych obwódeczek z kamyczków, kwadracików, kółeczek, obwódeczek na tak małej rabacie, pod drzewkiem zrób raczej walec, czyli okrągłe wypełnienie, to nie pasuje, gryzie się
Za dużo tego masz

Może być do środka wypełnione albo obwódka, wtedy w środku np Imperata cylindrica 'Red Baromn' takie "piórka wystające, albo jeżówki)

Nie rób tych kamyczków porozrzucanych. usuń je w to miejsce albo zrób trzmielinę te samą co na pniu, tylko płożącą albo nic.

Bukszpany posadź ścisło, nie w tak dużych odstępach, bo to źle wygląda.
Kulę z trzmieliny piennej przystrzyż w ładną kulę, a nie takie spłaszczone coś. Doniczki wprowadzają zamęt, więc je przenieś pod ścianę. Tam brakuje, a donice powinny być nawet większe, albo kompozycje donic pod ścianą.

Kula na pniu - widać rewersję,część zielona odbija i za chwilę opanuje część szlachetną - kolorową Trzeba było wycinać zaraz jak tylko zielone liście się pokazywały, a teraz to już po ptokach.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies