Historia rabaty Hortensjowej cd
od 2000 do 2010 praktycznie niezmiennie sobie rosła jedynie usuwałam i wykopywałam rośliny. Cięłam (ale za mało) pozostałe. Dosadzałam rośliny jednoroczne bo nie lubię wolnych miejsc.
W roku 2011 wiedziałam, że muszę coś z tą rabata zrobić. nie było wcale średniego piętra, wsadziłam małe sadzonki bukszpanów, bo je ukorzeniałam zawsze. Nie mam zdjęć z 2011 roku, nie lubiłam tej rabaty
2012 na zdjęciu
Jałowce i dereń pomimo ostrego cięcia (tego pierwszego) zdominowały rabatę Posadziłam 2 tuje, które mają być w przyszłości kulkami. Bukszpanów prawie nie widać. Posadziłam 1 stożek i 3 zaczęłam prowadzić aby uzyskać w przyszłości ten sam kształt...jedyne co było cały czas do przyjęcia to mój trawnik
2013 zaczęła się
era Ogrodwiska w Makowie
Wiosną usunęłam jałowiec, mocno przycięłam derenia, przycięłam cisa posadziłam hortensje. Posadziłam malutkie szmaragdy.
Ciemne żurawki wymieniłam na czerwone cherry cola. Malutkie bukszpany zaczynają przypominać kulki.