Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 08:09, 10 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Agania napisał(a)


Trochę Kasia mnie przystopowała z wyjazdem dalej nie wiem jak rozwiną się sprawy z odwiedzinami, za dużo czasu nie będzie,
żeby dotzeć dalej.....jedziemy w odwiedziny do Malej, a chcemy przede wszystkim sprawić radość Ani z naszego przyjazdu

Kasiek jest organizatorem i ona narzuca organizację wycieczki, a ja to się rozpędziłam z tej radości, tak już mam

Pozdro

Szkoda , gdyby jednak coś się zmieniło, to proszę dajcie znać Zawsze można też w innym terminie, sezon długi, arboretum otwierają mniej więcej od połowy kwietnia.
Pozdrawiam Kwiatuszek dla Was

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:22, 10 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Agania, Kasiek i Ania ... z Rzeszowa jest raptem godzina jazdy, tak więc jak tylko znajdziecie chwilkę to przyjeżdżajcie, bo warto choćby dla samego spotkania i pasji, w arboretum przelecimy w tri miga - wy decydujecie, ja ulegam Wiem, że często dnia brakuje, szczególnie przy wyjazdach, ale jeśli znajdziecie choć chwile, to zapraszam. Pozdrawiam raz jeszcze
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 08:56, 10 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agania napisał(a)
Trochę Kasia mnie przystopowała z wyjazdem dalej nie wiem jak rozwiną się sprawy z odwiedzinami, za dużo czasu nie będzie, żeby dotrzeć dalej.....

Agatko to ja cię porwę.
Odwiedzę rodzinkę mieszkającą niedaleko od ciebie i pojedziemy zwiedzić Bolestraszyce.

Mariuszu nie wygonisz nas... prawda?....

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariusz 09:04, 10 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Hedera i wisteria jak się nie mylę, Spójrzcie im pod nogi, wyłażą ze szpary między domem a kostką.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Gabriela 09:08, 10 gru 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Twój wątek się rozwija. Czy na zdjęciu są Twoje mury w pnączach? Piękne.

Proszę napisz, kiedy Twoim zdaniem w Bolestraszycach jest najpiękniej? Tak, wiem że każda pora roku ma swoje zalety i wady, w końcu odwiedzam sporo ogrodów. Chodzi mi o Twoje prywatne zdanie na ten temat.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mariusz 09:10, 10 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)

Agatko to ja cię porwę.
Odwiedzę rodzinkę mieszkającą niedaleko od ciebie i pojedziemy zwiedzić Bolestraszyce.

Mariuszu nie wygonisz nas... prawda?....


Hi, hi ... przygarnę i przytulę , rzecz jasna
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 09:34, 10 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Gabriela napisał(a)
Twój wątek się rozwija. Czy na zdjęciu są Twoje mury w pnączach? Piękne.

Proszę napisz, kiedy Twoim zdaniem w Bolestraszycach jest najpiękniej? Tak, wiem że każda pora roku ma swoje zalety i wady, w końcu odwiedzam sporo ogrodów. Chodzi mi o Twoje prywatne zdanie na ten temat.

Dla mnie wczesną wiosną jak kwitną kokorycze, takie moje odczucie, kwietne łany i świeżość, obudzenie po zimie na które tak czekamy. Niestety wszystko inne w tym czasie jest w przygotowaniu, remoncie... - porządki na całego, jak wszędzie po zejściu śniegu, ale to akurat mi nie przeszkadza.
Kokorycz jest na całej starej powierzchni ogrodu, czyli prawie na kilku hektarach.

KOńcem kwietnia zakwitają magnolie, okres równie piękny, w połowie maj piwonie drzewiaste oraz azalie, na przełomie maja z czerwcem kosaćce związane z środowiskiem wodnym - niesamowicie barwny okres, piwonie bylinowe, latem dominują liliowce oraz lilie wodne, no i jesień wiadomo przebarwienia - tak krótko, ogólnikowo

Nie Gabrielo, z racji że zima a ja przeziębiony, to siedzę i zdjęcia segreguję, jak coś wpada mi w oko wrzucam na forum Jest to Tokaj

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 12:48, 10 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariuszu a dzisiaj znowu leciał program o Bolestraszycach. Było o twoich ukochanych iryskach (min Konwent Irysowy) i o Nocy Świętojańskiej ... Szkoda, że tak krótko.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariusz 12:57, 10 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Powrót do jesieni, w zasadzie już zimy. Przed chwilą przywiozłem palety na kompostownik, 10 sztuk chyba wystarczy, to ważne, bo do tej pory marnotrawiłem i sypałem organiczne śmieci na skraju ogrodu przy uprawnym polu. Jak przeziębienie przejdzie biorę się za zbijanie.



Z jadłodajni widać że ptaki korzystają, choć tłumów nie ma, a o tej porze prawie wcale ich nie widać. Pozostały tylko bogatki i ślady podjadania.





____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 12:59, 10 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Mariuszu a dzisiaj znowu leciał program o Bolestraszycach. Było o twoich ukochanych iryskach (min Konwent Irysowy) i o Nocy Świętojańskiej ... Szkoda, że tak krótko.

A ja nigdy trafić nie mogę nawet teraz jak jestem uziemiony w domu.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies