Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Połowa działki - czyli mam powoli dość 09:24, 11 gru 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Zapraszam -- Wszystkich na pierniczki Nie wszystkie przystrojone bo dzieci tym się zajmować będą
Ogrodnik Mimo Woli cd 09:20, 11 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
anka_ napisał(a)
Aniu we wspominkach piszesz o jarząbie szwedzkim- zadowolona jesteś z niego? Nie choruje? Jakie ma przyrosty? Bo mam tego jegomościa w planach.
I serdecznie dziękuję za zaproszenie.

Szału nie ma, dupci nie urywa. Ale w odróżnieniu od innych jarzębin nie choruje, trzyma zwartą koronę i nie rośnie jak głupi na wyścigi. Ładnie sie wybarwia na jesień (zwykłe jarzębiny tracą liście wcześnie i są brzydkie). Ten się robi żółty, a potem brązowy. Owoce ma piękne , czerwone... ale .. uwielbiają je ptaki, szczególnie kwiczoły. Co nie padnie łupem jesienią, to zimą jest o to walka do ostatniej kropli krwi. Siedzi taki kwiczoł i pilnuje dzień i noc drzewa, odgania wszytko co lata. Zachowuje sie jak pijany.. chyba od tych sfermentowanych owoców. Następnie jednego dnia przylatuje cała rodzinka (chyba setka) i w krótkim czasie nie ma ani jednej bubki.
Trzymamy go dla ptaków I nazywamy kwoiczołkowe drzewo
Strażnik kwiczołek w styczniu

Rośnie w miejscu gdzie nie mam dobrych fotek. Takie wykadrowane urywki z innych fotek tylko mam. W tym roku owoców miał mało.. i już zjadły ptaszyska wszytko



Ogród Sylwii od początku cz.II 09:17, 11 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Syla napisał(a)



Brak słów zachwytu na ten widok.
Dobrze zaprojektowany ogród nawet zimą jest piękny.

Połowa działki - czyli mam powoli dość 09:03, 11 gru 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
WRĘCZAM KWIATY NA ZBLIŻAJĄCĄ SIE WIELKIMI KROKAMI 400-SETNĄ STRONĘ
Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 08:45, 11 gru 2014


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 08:38, 11 gru 2014


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
Dzisiaj poświęcam czas na segregowanie zdjęć ..... jak zwykle mam ich za dużo.

Wakacyjne zielone wspomnienia:

Ogrodnik Mimo Woli cd 08:34, 11 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Aniu we wspominkach piszesz o jarząbie szwedzkim- zadowolona jesteś z niego? Nie choruje? Jakie ma przyrosty? Bo mam tego jegomościa w planach.
I serdecznie dziękuję za zaproszenie.
Mój ogród pod górkę... 08:26, 11 gru 2014


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Do góry
Dla porównania wstawię kilka zdjęć jak było! Mieliśmy przeuroczy blaszak, miejcse którego zajął domek drewniany. Basen częściowo w wykopanej dziurze teraz doczekał się swojego wybrukowanego kręgu.

Krąg basenowy:

Dżungla, która została wykarczowana:

Przyznam, że kilka firm, które przyjechały do nas na "wizję lokalną" po obejrzeniu naszego buszu nie pojawiło się już drugi raz i nie dziwię się.
Przyjazny ogród 08:12, 11 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Mariusz napisał(a)
Powrót do jesieni, w zasadzie już zimy. Przed chwilą przywiozłem palety na kompostownik, 10 sztuk chyba wystarczy, to ważne, bo do tej pory marnotrawiłem i sypałem organiczne śmieci na skraju ogrodu przy uprawnym polu. Jak przeziębienie przejdzie biorę się za zbijanie.



Z jadłodajni widać że ptaki korzystają, choć tłumów nie ma, a o tej porze prawie wcale ich nie widać. Pozostały tylko bogatki i ślady podjadania.






Czytam , żeś przeziębiony, wracaj szybko do zdrowia..i dawaj kolejne fotki, cudownie pokazujesz nam ogród
Ja też już powiesiłam sikorkowe krążki na drzewach, dzięki za radę i wskazówki jak je wykonać
Fajny ten sklepik spichlerzowy, dużo nasion, jest w czym wybierać
Liliowcami się zachwycam, wielka masz juz kolekcję, nie wspominając o irysach i piwoniach
Twój ogród nie wygląda na taki młody, ale przede wszystkim na ogromny
Pływacz zwyczajny ładnie wyglada jak kwitnie, kotewkę u mnie zjadają karpie.

Wiosna w kokoryczy i te schody, przez lasek, super miejsce na spacery

życzę zdrówka
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 07:38, 11 gru 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
wokół ogrodu....rosły 5-6-8 metrowe.....
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 07:37, 11 gru 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
jak ostatni raz widziałm swój ogród czyli wczoraj rano wygladał mniej więcej tak ( zdj. archiwalne ale powiedzmy ze sens jest)
Wianki, dekoracje wyłącznie na Boże Narodzenie 07:08, 11 gru 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Do góry
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-) 01:30, 11 gru 2014


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Do góry
10 grudnia 2014 r.
Mój 4 arowy azyl... 01:29, 11 gru 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Dla zaglądających...







Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-) 01:22, 11 gru 2014


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Do góry
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-) 01:17, 11 gru 2014


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Do góry
22 listopada 2014 r.
Była tego dnia piękna pogoda
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-) 01:11, 11 gru 2014


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Do góry
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-) 01:08, 11 gru 2014


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Do góry
Ogrodowa przygoda Łukasza :) 00:20, 11 gru 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Do góry
Kasiu ja bym z chęcią sobie jeszcze wianki porobił, ale chyba pozostanie mi czekać do przyszłego roku

Iwonko ojj stroik pojechał już do ciotki na stół, ale chwilka i zaraz sobie przypomne.
Cały stroik miał 47x17 cm, ale karton był mniejszy bo kleiłem szyszki na krawędzie, czyli myślę można odjąć tak po 1,5 cm z każdej strony.

Styropian wklejałem jako takie kostki na pewno na środku pod kieliszkami miał 4cm grubości.
Myśle, że te środkowe prostokąty wystarczą w wymiarze 8x38cm, najwyżej coś dotniesz już w domku.

Trudno mi tak konkretne wymiary określić bo robiłem stroik na żywioł z tego co wpadło pod rękę i się nadawało, nic nie mierzyłem i wycinałem na oko
Zamieszczę jeszcze jedno zdjęcie z góry, może się przyda

Dwa ogrody 23:37, 10 gru 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Yolka, Twój bodziszek ma wspaniałą nie tylko nazwę, kolor mnie urzekł również
Bogdziu, nowej ziemi nie ma i nie będzie
Vivo, stipy warto siać, długo zdobią ogród, nowy jeszcze w budowie, ale cieszę się z tego, że nie wszystkie miejsca mam zagospodarowane, będę mogła jeszcze poszaleć nie spodziewałam się, że kiedyś tak napiszę, bo jeszcze nie tak dawno ubolewałam, że pusto jest
Karolina, może jeszcze skuszę się na jakieś różyczki, ale miniaturowe
Gabrysiu, tegoroczne ozdoby świąteczne jeszcze siedzą w mojej głowie dotychczas nie miałam czasu się za nie zabrać, robiłam ostatnio dużą dekorację/scenografię i chyba mam przesyt ozdoby zrobię jak zawsze na ostatnią chwilę, najpierw muszę ogarnąć dom
Twoje zamówione bombki na pewno będą ładne, z różami mam jakieś, ale jeszcze w pudłach
Ewo, konewki lepiej schować, lód zniszczył mi parę rzeczy
a penstemonem sprawisz mi ogromną przyjemność
ewsyg - pozdrawiam
Bogdziu, bombki z ubiegłego roku w pudełkach, nowe się robią w pracy i na potrzeby tejże
Yoku Gabrysiu, dziękuję za przypomnienie moich fotek jak zrobię nowe bombki to oczywiście pokażę
Aniu Monte, penstemonów nie mam żadnych, to była miła propozycja Ewy


Dzisiejsze fotki, chociaż nie był to prywatny wyjazd

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies