Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Piękno ukryte w detalach ... na skraju zielonego świata 22:03, 04 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
aage napisał(a)
Hello December

Przychodzi taki czas, kiedy wyglądam bieli intensywniej niż do tej pory.




Kiedy zaczyna się Wielkie odliczanie, wyczekiwanie...kiedy brokat skrzy się jeszcze bardziej, kiedy zapach zielonego igliwia potęguje swoją moc...advent <3



Macham serdecznie


Cudnie i magicznie u ciebie jest kocham takie klimaty i biel biel i biel super, ja w tym roku stawiam srebro które kocham
Pozdrawiam i będę zaglądał po kryjomu do ciebie
Kwiatowy ogródek Monteverde 22:01, 04 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
A czytając wierszyk Hani nabrałam ochoty na kartacze których dawno nie robiłam, więc zrobiłam dzisiaj wyszło mi z 20 ziemniaków 9 olbrzymów, dobrze, że miałam gościa, który mi pomógł je konsumować ale jeszcze zostały na jutro

4 już się gotowały

cebulkę w między czasie się kroiło jak boczus się smażył na patelni
Ranczo Edy 21:59, 04 gru 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Spokojnej nocki dziewczynki

Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 21:58, 04 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
Dobra spadam spać bo jutro do roboty pozdrawiam Was i do usłyszenia trochę zieleni na zielone sny
Kwiatowy ogródek Monteverde 21:54, 04 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Dzisiaj na posiłek przyleciał do mnie taki gołąb bo te zwykle sa codziennie kilka razy
Ranczo Edy 21:47, 04 gru 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry


Ranczo Edy 21:46, 04 gru 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
a to na początku do gwiazdy

szefowa mnie utłucze za tyle fotek ciiiii
Ranczo Edy 21:41, 04 gru 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Hej hej dziewczynki witajcie kochane z wczoraj i z dzisiaj ale się zasiedziałam wczoraj i nie darowałam ukończyłam tamtą bombę i wyszły dwie lepiej nie można było Dzis jestem na chwilę trza sie wyspać bo mikołaj jutro w szkole I znów krochmalu niet i balonów ale za to cały czas na myśli .. Ewcia także trzymam ręke na pulsie

buziaki dla Was kochane Iwonka Kasiek Aniu Yolcia Hanuś Ewcia i Ewcia

To wyszło nie powiem o której poszłam spać heee...

Testowe dodawanie zdjęć 21:39, 04 gru 2014


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Do góry
Zakochana w ogrodach 21:36, 04 gru 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Do góry
Zakochana w ogrodach 21:35, 04 gru 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Do góry
Zakochana w ogrodach 21:33, 04 gru 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Do góry
Brak pomysłu i kasy na staw
Ogród wśród pól i wiatrów 21:12, 04 gru 2014

Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 2
Do góry
jolka napisał(a)








Pięknie u Ciebie chciałoby się zostać na dłużej A ta rabatka z hortensjami, trawami trzmielina i bukszpanem poprostu cudo będę zaglądać tu częściej


Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 21:07, 04 gru 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
ryska napisał(a)
Gratuluję Aniu, piękne zdjęcia robisz.
Twój dom jest uroczy i kojarzy mi się z moim słodkim dzieciństwem Pozdrawiam
Rysko dziękuję Domek ma swój klimat i nierozerwalnie wiąże się z moim dzieciństwem i wczesną młodością

Moja bajka 21:04, 04 gru 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Pelętała mi się po domu taka szybka z obrazka. Przykleiłam do niej serwetkę i powstał taki świetlny obrazek w świątecznym klimacie .
Pszczelarnia 20:02, 04 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Wkładam do nagrzanego piekarnika:

Po upływie jakiegoś czasu (nie pytajcie jakiego, bo nie wiem), wysuwam i gotowe:


Jednorazowo do pieca można włożyć 6 dorodnych makowców. Należy utrzymywać stałą temperaturę pieca podczas całego procesu wypieku, unikać "rozhajcowania" (jak to się u nas mówi), przy zbytnim przegrzaniu piekarników ("dochuwek"), trzeba otworzyć drzwiczki i chwilę przewietrzyć.



Pszczelarnia 19:51, 04 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Przenosimy ciasto na blachę, smarujemy żółtkami i nakłuwamy widelcem:


Pszczelarnia 19:45, 04 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Formuję coś na kształt koła i wałkuję placek:



Smaruję białkiem, nakładam masę makową i zawijam, dokładnie zlepiając ciasto:



Pszczelarnia 19:34, 04 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Powinnam napisać pieczemy makowce: Ojciec rozpala w piecu, Ta kręci mak, Mama wszystkim zręcznie dyryguje.
Technologia wypieku w piśmie obrazkowym.
Najlepiej na noc nastawić mak (zalewamy wodą z mlekiem, czyścimy, cedzimy, zalewamy).



Następnie wyciskamy i 2 razy "przekręcamy przez maszynkę" - brak zdjęcia, byłam w tym czasie w ogrodzie.
Potem dajemy masło, miód, orzechy, midgały, ew. olejki - ale najpierw przesmażamy ten mak z masłem i miodem. Jak mak wystygnie dodajemy ubitą pianę.

W tym czasie, a nawet wcześniej zostało zagniecione ciasto drożdżowe. Moje, zbyt szybko rozczynione, przerosło:







Mój 4 arowy azyl... 19:34, 04 gru 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Basiu...ślę moc gorących życzeń.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies