Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Angielski ogród - chciałabym...

Pokaż wątki Pokaż posty

Angielski ogród - chciałabym...

Gardenarium 17:21, 27 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monika76 napisał(a)

Na wrzosowisku pod brzozami na razie szału nie ma. Wrzosy bardzo słabo kwitną, a niektóre wcale. Nie mam pojęcia co może być przyczyną i jak temu zapobiec na przyszłość.


Mają za mało światła, ni były przycinane, maja chorobę grzybową - to możliwe przyczyny braku kwiatów. Czy o to chodziło, że mam zajrzeć?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:24, 27 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje nieciekawie wyglądają i nie jest to chyba normalne opadanie najstarszych przyrostów jesiennych, może je przenawoziłaś, a przy tym za mało wody było? Moim zdaniem, otrzepać, poskubać, opryskać Topsinem, ale też pomyśleć jakie miały korzenie, czy były podlewane czy tylko to co z deszczu?

Przetrzymać jeszcze, ale ja bym już zgrabnym ruchem wyrzuciła
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika76 21:03, 28 wrz 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Dzięki Danuś że zajrzałaś. Wywalić mi szkoda bo troszkę kasy a w portfelu pusto.
Przenawoziłam powiadasz- może i tak teraz to ja już sama nie wiem. Podlewałam je z węża nie tylko to co deszcz. Korzenie byly ok- duża rozrośnięta bryła. Poczekam w takim razie. dzieki.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 14:33, 02 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Tuje spryskane na grzyba, wyskubane i oczekujące na wyzdrowienie. Mam nadzieję że się uda, bo moje tuje wzdłuż płotu też już na " kompost" były przeznaczane, a jednak wzięły się po straszeniu za siebie i dziś budzą mój zachwyt.

Popracowaliśmy ostatnio na przedogródku. chwastowisko wypielone na kolanach, pomimo deszczu zawzięłam się i na kolanach 50m2 przeryłam niczym kret. Julek nabawił się niegroźnego gila a ja choroby reumatycznej bo w niedzielę nie mogłam się zwlec z łóżka. Przy okazji rozprowadziliśmy kolejną już nitkę nawadniania. Trawka posiana, wrzosowisko w trakcie tworzenia.
masakra jak na to patrzę.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 14:37, 02 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574

od razu inne spojrzenie. Donice to el. tymczasowy naturalnie. Podpatrzyłam u Danusi w jednym z ogrodów które tworzyła kamienie w trawie z piaskowca bodajże. myślę czy by ich tu nie ułożyć jaką niby ścieżką, tylko z szarogłazu, bo mam podobny kamień przeznaczony na elewację. Coś by się działo na tym trawniku przynajmniej. Co sadzicie?
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 14:40, 02 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574

jesień na parapetach. Wolała bym co prawda już kompozycje wiosenne robić no ale nie ma wyjścia- jesienne zatem.
Muszę o jakimś wianku nowym na drzwi pomyśleć.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 14:42, 02 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 14:52, 02 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574

Ten gąszcz to podwyższona rabata która zasłania kominki od POŚ. Nie uwierzyła bym ,że gazy z oczyszczalni mogą zdziałać cuda. Rośliny na tym wzniesieniu sadziłam jesienią
były malutkie i ogólnie było łyso. Szałwia która miała mieć 20 cm, ma 80. Rozplenica tylko w tym miejscu jest taka gigantyczna, a trawa nad drenażem ma kolor pięknej zieleni i rośnie dwa razy szybciej niż gdzie indziej w ogrodzie.
Obecnie jest tam tak gęsto i "dziko" jakby rośliny rosły tu już kolejny rok.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 11:39, 09 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Wrzosy i nowe wrzosowisko

traweczka juz zaczyna kiełkować, ale idzie jej to strasznie mozolnie.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 11:45, 09 paź 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574

wczesnoporanny widok z tarasu.
Zabrałam się za rabatę przy brzozach. Jedna została usunięta- pomimo swoich 3 lat była jakoś nad wyraz rozrośnięta i teraz mamy problem z usunięciem jej korzenia. W miejscu tej brzozy będzie rosła magnolia kompaktowa i hortensje VF. Mam nadzieję że do niedzieli wyrobimy się z tym założeniem.
na ostatnim zdjeciu zmieszczam moje tawuły- może ktos podpowie mi jak ciąć je aby stały się kulkami.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies