Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bajkowy ogród Weroniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bajkowy ogród Weroniki

Bogdzia 16:39, 30 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Wasz ogród jest tak kolorowy że az wydaje sie nierzeczywisty, pięknie o każdej porze roku. Co do goryczek to nie powinny razem rosnac bo te wiosenne lubią ziemię zasadowa i taką musza miec by rosły i kwitły a te jesienne lubią kwaśną i nijak to pogodzic.Pozdrówka serdeczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Dorota123 18:56, 01 paź 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Weroniko pokazałam u siebie porównanie wielkości rojników na stronie 86
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
weronika77 16:14, 02 paź 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Bogdzia napisał(a)
Wasz ogród jest tak kolorowy że az wydaje sie nierzeczywisty, pięknie o każdej porze roku. Co do goryczek to nie powinny razem rosnac bo te wiosenne lubią ziemię zasadowa i taką musza miec by rosły i kwitły a te jesienne lubią kwaśną i nijak to pogodzic.Pozdrówka serdeczne.

***
Trochę mnie zmartwiłaś, ale skorzystam z Twojej mądrości i go przesadzę.
Przeanalizowałam przy okazji inne towarzyszące roślinki, bo nie wystarczy sadzić do koloru i wysokości, ale rodzaj ziemi, słońce i cień też są ważne.
Dziękuję i pozdrawiamy cieplutko.

Po cennym spostrzeżeniu Bogdzi przyjrzałam się innym roślinkom.
Piwonia, nawrot, przylaszczka, mogą zostać w towarzystwie wiosennej goryczki, wszystkie dostaną dolomitu. Obok jest niebieska hortensja od Bogdzi, chyba nie muszę jej zmienić miejsca, będzie bardziej niebieska...
W głębi kwaśnolubne azalie i rododendrony.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
zbigniew_gazda 16:29, 02 paź 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11182
Cudne obrazki z Waszego ogrodu Weroniko. A z randapem to pewnie żarty. Pozdrowienia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
AgnieszkaW 16:40, 02 paź 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Bardzo pięknie i kolorowo u Ciebie Weroniko

Jeśli chodzi o goryczki, to bywają różne ich gatunki. To niestety nie jest tak, że wiosenne wymagają zawsze zasadowej gleby, a jesienne kwaśnej, bo np Goryczka bezłodygowa nie znosi obecności wapnia w podłożu, a Goryczka Kluzjusza będzie dobrze rosła tylko na glebie wapiennej (obie wymienione kwitną wiosną). Bogdzia zapewne spotkała się tylko z jednym gatunkiem wiosennym, stąd jej niepełny opis. Tak więc Weroniko zależy, jaki masz gatunek. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kasya 16:41, 02 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42847
Weroniko, piekne kolorki u ciebie wciąz lato
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
weronika77 17:26, 02 paź 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
AgnieszkaW napisał(a)
Bardzo pięknie i kolorowo u Ciebie Weroniko

Jeśli chodzi o goryczki, to bywają różne ich gatunki. To niestety nie jest tak, że wiosenne wymagają zawsze zasadowej gleby, a jesienne kwaśnej, bo np Goryczka bezłodygowa nie znosi obecności wapnia w podłożu, a Goryczka Kluzjusza będzie dobrze rosła tylko na glebie wapiennej (obie wymienione kwitną wiosną). Bogdzia zapewne spotkała się tylko z jednym gatunkiem wiosennym, stąd jej niepełny opis. Tak więc Weroniko zależy, jaki masz gatunek. Pozdrawiam serdecznie

***
Dziękuję Agnieszko.Wiem, że jest tych piękności ok. 400, a ja mam 2.
Moja wiosenna Kluzjusza (sądząc po wielkości kwiatu i kwitnieniu wiosną na ziemi z dolomitem) ma już jakiś staż i pochodzi od Bogdzi.
Jesienna ma kwiaty podobne, kwitnie teraz a listki ma całkiem inne, wymaga ziemi kwaśnej więc dostanie. Pozdrawiam Agnieszko.

Goryczka wiosenna Kluzjusza.

Goryczka jesienna...
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 17:47, 02 paź 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
zbigniew_gazda napisał(a)
Cudne obrazki z Waszego ogrodu Weroniko. A z randapem to pewnie żarty. Pozdrowienia.

***
Zbyszku, randap podobnież wycofany ze sprzedaży.
Obrazki cały czas wymagają "przemalowań" tych niezależnych od natury.
Podziwiałam Twoją olbrzymią ketmię przed chwilą i chyba Cię "ściągnęłam".
Pozdrawiamy z Kajtusiem.

Nasz przyjaciel Kajtuś zawsze jest w pobliżu.

Pan myje samochód a Kajtek myśli, że też będzie pasażerem. Niestety, nie tym razem.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 18:08, 02 paź 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Kasya napisał(a)
Weroniko, piekne kolorki u ciebie wciąz lato

***
Kasya, niestety, to już jesień, ale powspominać możemy...stojąc w tym samym miejscu.





____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
barbara_kraj... 18:52, 02 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
No cóż, jak jestem u Ciebie, to tylko wzdycham
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies