Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 12:58, 21 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Gosia jak dla mnie też tak może zostać do wiosny grzebiemy się, ale coś codziennie przybywa, gdyby tylko na tym można się skupić, dawno byłoby skończone...ale choć poduchy cieszą

Marzena nadal jest dość ciepło, bo jak 7-9 na plusie, to ok to jakieś zwykłe berberysy, mają dość spore, okrągłe liście, sadziłam je w 98 r, nazw wtedy nie było, berberys i już

malgocha1960 Gosia, fajnie, że masz możliwość w tej Holandii pobuszować, ja głównie w necie i po wsi

Wieloszka to masz sukces! mnie cisy coraz bardziej się podobają, mało z nimi pracy ale mam wybrane typy i nimi będę uzupełniać wywalone bukszpany....no zmieniam, bo ciągle coś mi się nie podoba siły mizerne, ale jednocześnie ta praca pozwala zachować kondycję
wzbraniasz się przed różami, a jednak warto mieć, mam ich sporo i z patyków w tym roku usiłuję rozmnożyć, zobaczymy czy się uda



Mala_Mi sentyment mam do kosodrzewiny, uszczykuję, nadam im nowe wcielenie, jałowiec fajny, a kopanie w tych korzeniach nie, zatem nadam im formę...nie gadasz głupot, słucham wszystkiego, zanim coś zacznę ale sama nie wiem, co...znaczy się czekać muszę
pies odzyskuje oczy, wreszcie widzi i nie wali łbem..
nastawiam się też na te cisy, co tu...złote, szybko rosną


bdn Danusia, traw jest naprawdę mnóstwo, pewnie każdy ma swoje typy oczywiście z niezimujących rozplenica Rubrum i Vertigo są zachwycające; natomiast ze stałych, czyli zimujących moje typy to hakone, wszystkie odmiany, uwielbiam miskant cukrowy, choć ponoć bardzo inwazyjny...póki co, u mnie nie ma problemu, zachwyca mnie kolorem i pokrojem i kłosami miskant Flamingo, bardzo lubię Arundo Donax Aureivariegata, za kolor i pokrój i wysokość, tegoroczny nabytek carex Elata Aurea, ale w tej chwili tak sobie wygląda; polecam też rozplenicę Fire Works nie wiem czy pomogłam jeszcze lubie molinie:
a mam i carex we wszystkich odmianach, kilka rodzaje rozplenic itd, muszę spisać i skatalogować swoje trawy
Flamingo

tu masz niską rozplenicę Little Bunny


Ogród wyrozumiały 12:35, 21 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Do góry
wynalazłam zdjęie ,na którym widać moję zeszłoroczną choinkę,choć na pierwszym zdjęciu moja córunia


i ozdoby choinki z bliska
Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 12:21, 21 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
Na spacerze dzis zobaczylam takie drzewo bylo pelme w takich kasztankach co to za drzewko

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 12:19, 21 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
AgnieszkaW Agnieszko, nie ma pośpiechu, zima przed nami, ja już szukam na Pinterest, na zdjęciach Danusi i oglądam wszystkie docinki Gardeners World, coś wymyślę z czasem...na razie nie wiem, co chcę i szkolę się z innych rzeczy
stożek mam jeden, pozostałe cisy już 2 lata zaraz, jak tu są

Kindzia masz rację, już typowy listopad, ale dopóki jest na plusie i bez śniegu ani jednym słowem nie narzekam i ja Ani królestwo oglądałam, nie raz nawet mój może kiedyś w dalekiej przyszłości, póki co, nie ma parcia na szkłopoduchy jeszcze dokupię te poduchy, jak dojdą 2 fotele

Bogdzia no jedyny plus tych zielonych, że o każdej porze widać ogród a bylin rzeczywiście mam,ostatnio porządkowałam fotki i sama się dziwiłam pozdrawki

żal mi tych bukszpanów, takie już ładne były, tyle wywaliłam, jeszcze tak 10 mam do wywalenia....ale cóż, zamiast nich dam cisy, doszłam do wniosku, że z cisami jednak mniej problemów
są po lewej, gdzie hakone

resztki, co zostały...takie

Ogrodnik Mimo Woli cd 12:17, 21 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
Mala_Mi napisał(a)




ale cudeńko pokaż go w całości jak wygląda
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 12:11, 21 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
Dziś trochę bieli w ogrodzie jest mgła i 0*C wiec zimnawo ale oby do lata

Moje ukochane miejsce na ziemi 11:58, 21 lis 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
rosły tu dwa duże orzechy...już ich nie ma zostały wycięte...
dzięki temu mam nowe miejsce do skombinowania nowej rabatki,
do wiosny muszę coś zaplanować







to miejsce jeszcze przed wycięciem
liści dużo ...orzechy marne




Moje ukochane miejsce na ziemi 11:52, 21 lis 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry





Moje ukochane miejsce na ziemi 11:48, 21 lis 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
jesiennie ...listopadowo

Moje ukochane miejsce na ziemi 11:44, 21 lis 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
moja różanka ...późną jesienią...



Ogród wyrozumiały 11:34, 21 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Do góry
Ulala niezle fest modern

Ogród wyrozumiały 11:31, 21 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Do góry
Olili napisał(a)
i Taki stroik n kiermasz szkolny ale widzę że muszę nieco go uszczelnić ,bo gąbka florystyczna prześwituje



Swietnie działasz
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:29, 21 lis 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
od kilku dni ochłodziło się znacznie ...
a dzisiaj od rana deszcz na zmianę ze śniegiem,
brrrrrrrrrrr

nawet nie chce się nosa wystawiać za drzwi...
właśnie zapaliłam w kominku...


wstawiam fotkę, po której widać, że aktualna...
kwitnące pierwiosnki rosną pod kulką na pniu

zaraz za żelazko trzeba się zabrać ...mam spore zaległości
Ogród wyrozumiały 11:29, 21 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Do góry
i Taki stroik n kiermasz szkolny ale widzę że muszę nieco go uszczelnić ,bo gąbka florystyczna prześwituje
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 11:11, 21 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Potem doniczki owinę streczem i zakopię w ziemi. Odkopię wiosną, jak kiełki wyjdą z doniczki





Bajka! Dziękuję za zdjęcia, cudne klimaty!
Nowe Życie ;-) 11:05, 21 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Do góry


Moja zeszłoroczna azalia na pniu niestety po kwitnieniu zakończyła swój żywot, bo nie umiałam się nią zająć. Ale warto było ją kupić, była śliczna...
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 10:48, 21 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry


Cebule dojechały. Wydaje mi się, że są duże, tylko każda ma jakieś cuś (jakby lekko parchata? ) - to normalne?
Zobacz Aniu (wielkość dla porównania z moim pazurkiem):

I jeszcze to cuś na cebulkach - czy muszę reklamować?



Kwiatowy ogródek Monteverde 10:47, 21 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Ewkakonewka napisał(a)
Ania trzeba już kopczyki robić? Bo ja czekam na Twój znak, że już
U mnie w nocy cały czas w okolicy 0 stopni na razie, śnieg udaje, że pada, ale się nie utrzymuje jeszcze.
Ciepło pozdrawiam

Pisałam, że kopczyki porobię jak będzie przez kolejne 2-3 dni mrozek jakieś -3 st., pozdrówka
Pszczelarnia 10:44, 21 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
W wieloosobowej gromadzie rozpoczęliśmy prace przy kościele (wybaczcie, że nie pokażę wszystkich ogrodników):






CDN nastąpi.
Miło jak parafianie angażują się w prace przy swojej świątyni, ale tak nie jest wszędzie, pozdrówka






Kolorowy ogród na piasku 10:39, 21 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Zdjęcia piękne, oglądałam prawie dotykając te wszystkie krzewy i trawy a na pamiątkę Strawbeery Fields z rajskiego

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies