Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pomysł na ogród 21:28, 14 lis 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
Do góry
jesienne szarości , jesienne sprzątanie
i po drewutni widać że jednak zima idzie






Lawendowy zawrót głowy 21:27, 14 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Do góry
Jolciaaaaaaaaaaa dwa mrugnięcia i 200 Gratuluję cudowna Kobieto
Lawenda dla Ciebie


Makowo na Kociewiu 21:21, 14 lis 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
Od wczoraj wiem, że będę miała lustro za brzozą, że hortensje będą rosły na borówkowej a borówki.... cóż mam całą zimę na myślenie.
Na tej rabacie muszę zmienić wszystko, nie mam na nią jeszcze pomysłu, jest już lepiej ale nadal jest chaotyczna, buszowata, wszystiego jest za dużo, wszystko jest nierówne, pomimo zdrowych ładnych roślin całość jest tragiczna w swej napuszoności, wielości,bogactwie wzorów i "sztukaterii"



Proszę o Wasze pomysły na tą rabatę!!!!!!
Ogródek Iwony 21:21, 14 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
W czerwcu sadziłam moją pierwszą lawendę za bukszpanami. We wrześniu doszły 3 krzaczki Perovski i ML. Z tyłu róże.:



Ogród wyrozumiały 21:16, 14 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Iza, przeczytałam o tujach. Te na zdjęciu to na pewno szmaragdy!
Ale i brabanty mogą być ładne jak się je odpowiednio poprowadzi. Ja mam brabanty posadzone przy kompostowniku, mają 5 lat, tnę dwa razy w roku (na wiosnę i w połowie sezonu). Zaraz poszukam fotki i ci pokażę jak je ciacham. Za każdym razem mocno przycinam po bokach (żeby je zagęścić) i tylko nie co z góry (żeby pobudzić do szybszego wzrostu). A Toszka ma racje z tym podlewaniem...każda tuja lubi trochę wody. Ja swoje tuje (szmaragdy, brabanty, no...wszystkie) na początku zostawiłam same sobie i nic z nimi nie robiłam. Od pewnego czasu zaczęłam je podlewać, a one oszalały i przyrastają po 30 - 40 cm rocznie. Więc podlewaj i ciachaj, a na pewno ci się odwdzięczą.
A teraz fotki, jak obejrzysz to daj znać - wykasuję. Brabanty (wczesną wiosną) tuż przed ciachnięciem...


i zaraz po
Rododendronowy ogród II. 21:16, 14 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Bogdzia napisał(a)
U mnie dziś tylko takie widoki










Macham łapką listki wdzięcznie płyną jak świeczuszki płonące Ślicznie
Anglia, ogród w Bressingham 21:10, 14 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry








Wilcza Góra 21:09, 14 lis 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
WilczaGora napisał(a)
...RAPORT Z WILCZEGO OGRODU...

...zawilce przekwitają, czy właśnie zaczynają drugie życie ?...jakież one ciekawskie...nie mam pewności, czy ładne...z pewnością wyjątkowe...


size=640x426]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/74/744140/original.JPG[/img]


Moim zdaniem te białe puszki pięknie wyglądają, z daleka wydaje się że kwitną na biało, widzę je u siebie takie na rabacie, z okien kuchni.
Mój nowy stary ogród 21:08, 14 lis 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Do góry
dorciabe napisał(a)


Świetne te fotki- wariacje dyniowo- tykwowe....bo te małe żółto-zielone to tykwy? Tak???
Anglia, ogród w Bressingham 21:07, 14 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry








Anglia, ogród w Bressingham 21:05, 14 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry








Ogródek Iwony 21:04, 14 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Toszka o lawendzie rozprawia u Joli, kopiuję więc cenne rady dotyczące lawendy:

Toszka napisał(a)


Z praktyki kilkuletniej wyjaśnię co i jak i dlaczego.

Pierwsze ciecie, wiosenne uzależnić trzeba od pogody - czasami to koniec marca, czasami dopiero druga połowa kwietnia. Zależy od temperatury i od tego czy lawenda ruszyła. Ja swoje tnę dość drastycznie w półkule.
Termin i sposób drugiego ciecia zależy od tego co chcesz uzyskać. Jeśli chcesz mieć obfite drugie kwitnienie to tniesz w drugiej połowie lipca. Ale na zimę zostaną ci "wiechcie", które wiosna trzeba będzie drastycznie ciąć. W tej opcji trudno utrzymać ładny, zwarty kopulasty pokrój. Jeśli zostawisz kwiatostany to jest szansa, ze się wysieją wiosną (siewki widać w maju).
Opcja elegancka polega na tym, ze w połowie sierpnia drastycznie tniesz w półkulę. Przy ładnej pogodzie zdarza się ponowne, pojedyncze kwitnienie. W tym systemie łatwiej utrzymać zwarty pokrój.
Jeśli zależy mi na siewkach to tylko tnę wiosną i absolutnie nie grzebię w ziemi wokół aż do drugiej połowy maja. Lepiej przesadzić małe siewki. Lepiej sie przyjmują i szybko startują w spore krzaczki.
U mnie lawenda sieje sie jak chwast



O lawendzie dodam tylko, że dołek musi być przepuszczalny, pełen rozluźniającego piasku (zmieszanego z rodzimą glebą) plus koniecznie dolomit (nie wapno - bo można łatwo przeholować i spalić roślinę)
U mnie rośnie na wysokiej rabacie, bez podlewania, na patelni i ma sucho jak na pustyni.
Absolutnie nie nawozić niczym prócz dolomitu. Tu zasada jest taka sama jak z Perowskią.
Polecam prócz lawendy właśnie ją i mniejszą odmianę Little Spirit

Dolomit to wapienna, zmielona (na nasze potrzeby) skała z dużą zawartością magnezu.
W przeciwieństwie do wapna dolomitu nie można przedawkować. Dzięki niemu można podnieść ph gleby do bezpiecznego poziomu. Z wapnem już to jest bardziej skomplikowane.
Lawendowy zawrót głowy 21:03, 14 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Do góry
Iwk4 napisał(a)

Ty już nie bądź taka skromna. Pilnowałam 200, na 199 się wpisałam, net zaczął mi mulić, jak już się dopchałam, 203 wskoczyła. I jak tu upilnować ?
Wszystkiego więc dobrego na 203 życzę i lawendą pachnącego ogrodu



Dzisiaj tak mi nakreciłyscie licznik ze zaraz 3 setki wybija

Dzieki Iwka takiej Lawendy sobie zycze
Anglia, ogród w Bressingham 21:02, 14 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry








Anglia, ogród w Bressingham 20:59, 14 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry










W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy... 20:57, 14 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
jazzy napisał(a)


1. Wiśnia osobliwa umbraculifera
2. Ekrany z cisa baccata
3. Klon palmowy Dissectum (chyba)
4. Grab G. Dewyck
5. Skrzynie na warzywnik
6.
7.
8.
9. Donice z czymś
10.
11. Pas lawendy (chyba)
12. Miłorząb Mariken
13. Laurowisnia
14.
15. Same kulaski buksowe małe i duże

zara uzupełnie
W ogóle jakieś małe to to, nie umiem zrobić żeby było większe


Jacie nie mogę ale siem napracowałaś dobrze jest jutro jeszcze raz okiem rzut zrobimy koncepcja dobra jeeest i lawenda na miejscu oki
Anglia, ogród w Bressingham 20:56, 14 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry






Ogródek Iwony 20:56, 14 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Sprawczyni moich szkód w ogródku. Po tym, jak na nią nakrzyczałam, do tej pory rabatki nieruszone.:
Lawendowy zawrót głowy 20:55, 14 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
lojalna_ napisał(a)



Iwka nie sadze, zebym była w stanie tyle powypisywac jak ostatni miesiac..... Az taka twórcza nie jestem ....

Ty już nie bądź taka skromna. Pilnowałam 200, na 199 się wpisałam, net zaczął mi mulić, jak już się dopchałam, 203 wskoczyła. I jak tu upilnować ?
Wszystkiego więc dobrego na 203 życzę i lawendą pachnącego ogrodu
Anglia, ogród w Bressingham 20:54, 14 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies