Może wiecie co to za irysek?
Rośnie w naszym ogródku chyba od zawsze, nigdzie w sąsiedztwie ani u znajomych takiego nie spotkałam.
Kwiatki ma nisko osadzone - łodyżki co najmniej połowę niższe od liści, a liście przewisają łukowato.
Kwiatki wielkości irysa syberyjskiego.