Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe zacisze

ewa004 23:05, 18 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
i ja przyleciałam się przywitać śliczny ogród i ta Grecja bajka
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Maria667 08:31, 19 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Witam serdecznie!
Niestety, z zimowaniem sudavilli nie jest dobrze. Nie mam odpowiedniego miejsca, aby ją bezpiecznie przezimować. W domu za ciepło, opadają liście, a w piwnicy też trochę za ciepło i przede wszystkim za ciemno. Ta sundevilla ze zdjęcia tak wyglądała w ubiegłym sezonie. Obecnie jeszcze żyje, wypuszcza nawet takie gołe pędy, ale obawiam się, że na wiosnę kupię nową sadzonkę.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
ZbigniewG 08:48, 19 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
Maria667 napisał(a)
..
Na pierwszym planie moja duma:buk pendula purpurea

Marysiu nie zauważyłem na kolejnych zdjęciach czy go prostujesz czy jest luzem, swojego prowadzę w pionie maksymalnie wysoko jak się da, chociaż puszczony swobodnie też ma swój urok
piękne zakątki


nie jestem pewien czy na niego trafiłaś bo zdjęć to mam chyba sporo
tu widać że ma dość solidny palik (na lata) i do niego mocuję cieńkie patyki -w miarę wzrost
w tej chwili jest odmontowany bo mocuję dłuższy bambusik


Marysia tak przynudzam z tym buczkiem ale to też moje ulubione drzewko
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Maria667 13:54, 19 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Zbysiu!
Pięknego masz tego buka!
I widzę też wiąza! Kolejna ogrodowa pięknota!
A te cyprysy w tle!!!
A tak na marginesie - temat roślinek nigdy mnie nie nudzi.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
ZbigniewG 14:06, 19 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
Maria667 napisał(a)
..I widzę też wiąza! Kolejna ogrodowa pięknota!
A tak na marginesie - temat roślinek nigdy mnie nie nudzi.

to proszę bardzo wiąz po sierpniowym liftingu nowe przyrosty z kolorkami

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
anna_g 14:14, 19 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Maria667 napisał(a)
Witam serdecznie!
Niestety, z zimowaniem sudavilli nie jest dobrze. Nie mam odpowiedniego miejsca, aby ją bezpiecznie przezimować. W domu za ciepło, opadają liście, a w piwnicy też trochę za ciepło i przede wszystkim za ciemno. Ta sundevilla ze zdjęcia tak wyglądała w ubiegłym sezonie. Obecnie jeszcze żyje, wypuszcza nawet takie gołe pędy, ale obawiam się, że na wiosnę kupię nową sadzonkę.


Dziękuję Marysiu - choć szkoda, że tak trudno ją przezimować. To taka piękna roślina ale chyba jedna z trudniejszych do przetrzymania. Czytałam, że końcem lutego dobrze jest ją mocno przyciąć - w sumie to chyba spróbuję. A może akurat się uda - Twojej też życzę przeżycia zimy
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Maria667 14:39, 19 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Aniu!
Dzięki, może przeżyje..
Strasznie dramatycznie to brzmi.

Zbysiu!
Jak to wiąz po liftingu!? Przycinasz mu gałązki?
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
aniula 16:11, 19 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Cudne te Twoje zakątki!
Spore masz już doświadczenie ogrodowe, więc pewnie będę po rady zaglądać.
____________________
Ania Ogródek na betonie
Gosiniak 18:53, 19 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
anna_g napisał(a)


Sundavilla urocza... Mario jak ją zimujesz? Dostałam w zeszłym roku sadzonkę - malutką ale w lecie miała nawet dwa kwiatki Przeczytałam że należy ją przechowywać w chłodnym miejscu chociaż znajoma mówiła że trzyma w domu... Najpierw zabrałam ją do pokoju, ale opadły wszystkie liście, przeniosłam do piwnicy - temp. ok 12-15 stopni, tam zaczęła nawet wypuszczać nowe pędy ale wszystkie uschły. Bardzo chciałabym ją przechować bo jest śliczną rośliną. Czy mogłabyś mi coś poradzić? Dziękuję odgórnie


Jeśli chodzi o sundaville to mi się udało dwa sezony, choć łatwo nie było i w tym roku już się poddałam.
Najbardziej męczyło mnie to ciągłe przenoszenie doniczek, miałam ich kilka, chodzi o to żeby jak najdużej była na dworze, a jest taki czas na jesień i wiosnę, że w nocy przymrozki a w dzień całkiem ciepło- w nocy ją chowałam w dzień wynosiłam, zimą stała w garażu przy oknie temp. ok. 16 stopni, podlewanie bardzo rzadkie, gubiła prawie wszystkie liście, na wiosnę przycinałam i wypuszczała nowe ładne pędy, ale zanim urosła kwitła później niż nowo kupione sadzonki. W tym roku chyba się na coś innego przerzucę, choć muszę przyznać, że jak kwitnie to bajka i praktycznie bezproblemowa jest w sezonie.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 18:56, 19 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
U mnie wiąz i buczek też na liście chciejstw, śliczne masz zakątki Mario
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies