Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Działka prawie w Borach Tucholskich 19:31, 25 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Małgorzata na razie wpiszę tutaj potem przerzucę
oprysk 5-6% roztworem mocznika stosuję od trzech lat w okresie późnej jesieni do fazy rozwoju pąków
prawie całkowicie zlikwidowałem rdzę gruszy i kędzierzawość liści brzoskwiń, pryskam dokładnie drzewo (krzewy) i pod nim 2-3razy
5%roztwór to 0,5 kg nawozu mocznik i 10l wody

grusze były przeznaczone do wycięcia tak je rdza atakowała

Jak to ze Zbyszkowymi narzędziami było. 19:25, 25 sty 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Ale nie tylko - meble przedpotopowe
W swe trzewia weki przyjąć gotowe
Znalazły tu miejsce kiszone ogórasy
I inne pasteryzowane jesienne frykasy.





Ogrodnik Mimo Woli cd 19:21, 25 sty 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
Krysteeee. Toz to zaby dla bocka wymarzone. Kcem, nie, nie kcem, MUSZEM je miec



Anusia, gratki na 4 setki. Nie zmieniaj sie i badz z nami zawsze. Niech Ci sie wszystko samospelnia


Platan - Platanus 19:21, 25 sty 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Do góry
Mam pytanie czy takiego platana się tnie? Trochę szkoda by mi było tego ładnego pokroju, ale boję się, że urośnie za duży...Podpowiedzcie coś






Ogrodnik Mimo Woli cd 19:20, 25 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
O rany Aniu te strony tu ciebie lecą jak szalone i dobrze, jest co czytać
Gratuluję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Jak to ze Zbyszkowymi narzędziami było. 19:15, 25 sty 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Widzę że czasem tu jeszcze kukacie
To w nagrodę kilka strofek macie .
Nagroda główna siedzi na przedzie
I nie wiem czy wykorzystana bedzie.





Druga piwniczka ma inne zastosowanie
Głównie tu rośliny znalazły schronienie.







Ogród, a może coś więcej..... 19:00, 25 sty 2013


Dołączył: 24 sty 2013
Posty: 132
Do góry
Dziękuję za słowa uznania i też mam nadzieję, że moja szkółka za parę lat będzie mega wypasina.

Teraz trochę zimowej scenerii. Wierzba mandżurska pokryta szronem.
Pszczelarnia 18:53, 25 sty 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
Pszczolko, molu, kuro

Gratulacje

Sciskam

Poznajemy ptaki 18:52, 25 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Kwiczoł







Poznajemy ptaki 18:50, 25 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Jesionowka napisał(a)
Bogdzia, miałaś bardzo dobry pomysł z tym wątkiem o ptakach, z przyjemnością się go ogląda,

poniżej zdjęcia pluszczy na strumieniu w mojej wsi Goworówce:
osobnik młodociany



i z dorosłym


pozdrawiam wielbicieli ptaków


Tak mi sie te zdjecia podobaja ze jeszcze je powtórzyłam. Grażynko chyba nikt z nas nie miał szans zrobic zdjęc pluszczom. Dzieki że je tu wstawiłas bo to piękne i ciekawe ptaki a bardzo rzadko wystepujące ze wzgledu na specyficzne wymagania. To u Ciebie naprawde jest raj jak nawet pluszcze sa.Dziękuję Ci bardzo i serdecznie pozdrawiam.
Pszczelarnia 18:42, 25 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
asc napisał(a)
Mól ksiazkowy


Pracowita pszczółka


Kura domowa (w zastępstwie kogut...)



hahahaha, dobre Aniu
Żywopłotki cisowe. 18:41, 25 sty 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Pierwsze zdj. picea odm. ( Hoopsii ) piękna niebieska . Zrobię z niej kulę.
Drugie zdj. Juniperus nie znam odmiany , ale ma śred. 4,5m i w najwyższym miejscu 105 cm wys.
Oglądałam, filmik Danusi z Iwonicza o formowaniu na bonsai i łyknęłam pomysł. obawiam się czy nie za niski.

Trzecie zdj. to Daglezje , powinnam wcześniej zagęszczać.

Połowa działki - czyli mam powoli dość 18:40, 25 sty 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry


Moje łobuziaki szaleją.

Połowa działki - czyli mam powoli dość 18:38, 25 sty 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry


To drzewa u sąsiadki
Mój kawałek raju II 18:37, 25 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
U mnie dzisiaj piękne słoneczko świeciło rozpuszczając śnieg , który w postaci kropli spadał z dachu, nareszcie słońceOgród śpi tylko koty buszują zostawiając ślady

dla Joli ptaszki

Połowa działki - czyli mam powoli dość 18:37, 25 sty 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry


Nasza Zima 2013 zła
Mój ogród 18:34, 25 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
EPODLAS napisał(a)
Gosiu, dzisiaj musiałam załatwiać pewne sprawy i chodzenie po rozbabranym śniegu na chodniku dało mi się we znaki. Tak więc coraz bardziej wszyscy pragniemy wiosny.
A to wiosenne zdjątko, tak dla dodania sobie kurażu. Moje ukochane tulipanki botaniczne.


Bożenko bardzo optymistyczne zdjęcie, ja już serdecznie mam dość zimy, chcę już sadzić, pielić i tak dalej...

byle do wiosny, w końcu chyba kiedyś nadejdzie

brzozy kupuję w tym roku, bo już pomysł na rabatę z brzozami jest, teraz tylko trzeba realizować
Dolina Tęczy 18:29, 25 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Do góry
arcobaleno napisał(a)
Miło zobaczyć na zakupach ruch przy ogrodowej półce Jedna pani ładowała do koszyka wory z ziemią, druga oglądała nawozy - ja tez muszę zobaczyć czy został mi jeszcze jakiś florowit, podlałabym trochę oleandra i mateczniki pelargonii i fuksji.

Muszę sobie dziś pozapisywać żelazne rośliny na listę wiosennych zakupów

A tymczasem mrozisko trzyma, śniegi zalegają, ale w domu i w sercu wiosennie




Pozdrawiam kwieciście !!!

Ale piękne zdjęcia, niby jeden kwiatek, a efekt......, masz talent
Ogród w Alei Lipowej... 18:23, 25 sty 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Do góry
krokusy wczzoraj i dzis juz pelniejsze



prawie las krokusowy:



Żywopłotki cisowe. 18:20, 25 sty 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Witajcie !!! pierwsze zdjęcia w zimowej szacie.

Po wizytach w ogrodowisku przyszła mi odwaga, wziąć sekator w rękę i iglaki trzymać w ryzach, za mocno wchodzą w trawnik.

[i
Trzecie zdj. Jodły kalifornijskie, zostały posadzone na drzewka świąteczne bożonarodzeniowe . Jeszcze stoi w pokoju ubrana choinka , długo się utrzymuje i pewnie do maja mogłaby stać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies