środkiem ogrodu idzie długi chodnik, jakoś nudnie mi wygląda, z tym że po lewej stronie część jest zagospodarowana dużymi kwiatonami, ale zaraz za nimi jest pusty pas około 20m - to strona lewa, prawa strona jest dłuższa, mniej więcej 60 m, może mniej, teraz za śnieżnie aby dokładnie pomierzyć
i pytania;
1. czy po obu stronach te same rośliny
2. nie może być za wysoko, bo zasłoni ogólny widok i panoramę
3. jakie rośliny, aby każda podkreślała urodę innej
4. rabata powinna być kwitnąca cały sezon, ale poza sezonem dać coś zimozielonego?
5. po ile sztuk roślin, jeśli np. szerokość rabaty będzie między 1,3 - 1.5 m
6. idąc chodnikiem widzi się jedną część rabaty, ale jak wejdzie się na prawą czy lewą stronę są inne widoki
7. kolorystyka - utrzymać tonację 3 kolorów, czy wielość
tu jest prawa strona i widać lewą od kwiatonu w kierunku lasu
Dziękuję Gosiu za czas, jaki mi poświęciłaś Trochę mi się rozjaśniło Garaż dopiero powstanie, więc jeszcze nawet w planach nie mam pomysłu, jak tę część zagospodarować. Na pewno muszę gdzieś obok niego zrobić miejsce na kosze i ukryć kompostownik. Poza tym mam owczarka niemieckiego, dla którego też musi się znaleźć lokum. Pojęcia nie mam jak to urządzić.
o właśnie zastanawiałam się czy ma tam cebulowe...traw widzę duże ilości a to u mnie temat na czasie
Appeltern...lece zerknąć , dzięki
Appeltern to pierwszy ogród, jaki będę polecać na zwiedzanie Holandii, inspiracji tam moc Polecam gorąco, teraz mam lepsze fotki z tego ogrodu, niebawem pokażę, a to próbka
Kochani...zabałaganiłam na innych wątkach..do siebie nie zdążyłam.... ale już pijątek.....wieczorkiem... podziękuję każdemu z osobna ..a teraz do pracy i na dobry dzień zostawiam kwiatuszka