Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Rajski ogród Ani 11:12, 25 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
jotka napisał(a)
uwielbiam ten kolor dla wszystkich kwiatów - róż, tulipanów, kanny ....
Jolu trzeba czymś złamać to jak nazwała Ania asc ...mleczko

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 11:10, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
magnolia napisał(a)
Irenko witaj
Nie znalazłam początku rozmyslań nad rabata, a szukam chyba pól godziny.
Wiem co nieco gdzie ma być ż kocimietka, przywrotnikem, ozdobna cały sezon, ale napisz mi proszę Twoje oczekiwania dla niej i może co już zostało ustalone.
Ta rabata ma być po 1 stronie ścieżki, czy po obu?
Ma być bylinowa, niska, żeby nie zasłaniała dalszych widoków, czy nie?

Taki skrót szybki.


Magnolio, cieszę się, że już jesteś

środkiem ogrodu idzie długi chodnik, jakoś nudnie mi wygląda, z tym że po lewej stronie część jest zagospodarowana dużymi kwiatonami, ale zaraz za nimi jest pusty pas około 20m - to strona lewa, prawa strona jest dłuższa, mniej więcej 60 m, może mniej, teraz za śnieżnie aby dokładnie pomierzyć
i pytania;
1. czy po obu stronach te same rośliny
2. nie może być za wysoko, bo zasłoni ogólny widok i panoramę
3. jakie rośliny, aby każda podkreślała urodę innej
4. rabata powinna być kwitnąca cały sezon, ale poza sezonem dać coś zimozielonego?
5. po ile sztuk roślin, jeśli np. szerokość rabaty będzie między 1,3 - 1.5 m
6. idąc chodnikiem widzi się jedną część rabaty, ale jak wejdzie się na prawą czy lewą stronę są inne widoki
7. kolorystyka - utrzymać tonację 3 kolorów, czy wielość

tu jest prawa strona i widać lewą od kwiatonu w kierunku lasu


jeszcze takie zdjęcia dla zobrazowania znalazłam

lewa strona

prawa strona
Rajski ogród Ani 11:09, 25 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
asc napisał(a)
Ależ mleczko............
Aniu trzeba wolno jechać i cały czas wgapiać się w drogę a jest tak, ze miejscami prawie jej nie widać

Rajski ogród Ani 11:07, 25 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
jotka napisał(a)
No to ta mgła pewnie osadzi szadź ... U mnie jaśniej nawet czasami wygląda słonko

pozdrowienia Aniu
Witaj Jolu szadź już jest po nocy, bo z wieczora też była mgła, a o 3 nad ranem było -21 teraz je s tylko -8, tylko żeby nie było wiatru...
Pozdrawiam





Rajski ogród Ani 11:02, 25 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Witam w mroźny i mglisty dzionek

Rajski ogród Ani 10:56, 25 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
...a teraz jest tak...potworna mgła i -8 za oknem









Rajski ogród Ani 10:50, 25 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Po mroźnej nocy dość ładny poranek









Ogrodnik Mimo Woli cd 10:44, 25 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Aniu, ślizgiem chyba idziesz (jedziesz?), że tak szybko mam nadzieję, że kontrolowanym

zamiast buziaka ....
ogrodoweimpresjejolki 10:28, 25 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Najpierw obowiązek, a potem przyjemność
czyli dzisiejsza kartka



i dzisiejszy "piwniczny" tulipan






Ogród z lustrem 10:28, 25 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Do góry



Znalazłam inne ujęcie tego framentu ogrodu, chyba jest tam jeszcze trzmielina, jeśli tak to jaka to odmiana??
Pszczelarnia 10:22, 25 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Mól ksiazkowy


Pracowita pszczółka


Kura domowa (w zastępstwie kogut...)


Zanim zupełnie zepsuję to, czego jeszcze nie zaczęłam... 10:18, 25 sty 2013


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Do góry
kaisog1 napisał(a)


Dziękuję Gosiu za czas, jaki mi poświęciłaś Trochę mi się rozjaśniło Garaż dopiero powstanie, więc jeszcze nawet w planach nie mam pomysłu, jak tę część zagospodarować. Na pewno muszę gdzieś obok niego zrobić miejsce na kosze i ukryć kompostownik. Poza tym mam owczarka niemieckiego, dla którego też musi się znaleźć lokum. Pojęcia nie mam jak to urządzić.
Rododendronowy ogród II. 09:55, 25 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Bogdzia napisał(a)





Jaki smakowity i kolorowy kąsek, jak tu się do niego zabrać pozdrawiam Bożenko


Akurat się trafiło jabłko ładnie wybarwione to zdjecia od razu weselsze. Pozdrawiam Aniu.


Śliczne zdjęcie
A tak żartem, to powiem, że w ubiegłym roku spadło mi wiele jabłek, a tu pokazałaś, że można temu zaradzić

miłego dnia
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 09:27, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry





Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 09:26, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Magda70 napisał(a)
o właśnie zastanawiałam się czy ma tam cebulowe...traw widzę duże ilości a to u mnie temat na czasie

Appeltern...lece zerknąć , dzięki


Appeltern to pierwszy ogród, jaki będę polecać na zwiedzanie Holandii, inspiracji tam moc Polecam gorąco, teraz mam lepsze fotki z tego ogrodu, niebawem pokażę, a to próbka








Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 09:22, 25 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Do góry
Gardenarium napisał(a)
A to cud: próchnica odkwaszona

Szukajcie takich worków







Tylko gdzie ? W jakim sklepie ?

Serdeczności zasyłam
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 09:21, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry






Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 09:20, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry






Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 09:20, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Aż się boję pokazywać dzisiejsze krajobrazy, ogrodu to już prawie nie widać spod czap śnieżnych









Ogrodnik Mimo Woli cd 09:10, 25 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kochani...zabałaganiłam na innych wątkach..do siebie nie zdążyłam.... ale już pijątek.....wieczorkiem... podziękuję każdemu z osobna ..a teraz do pracy i na dobry dzień zostawiam kwiatuszka

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies