Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zanim zupełnie zepsuję to, czego jeszcze nie zaczęłam...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zanim zupełnie zepsuję to, czego jeszcze nie zaczęłam...

kaisog1 15:05, 20 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Troszkę wyłagodziłabym te fale.... Pomysł z serbami dzielącymi przestrzen mi sie podoba... zrobiłabym przejście przez rabatę by dostać sie do miejsca na ognisko.
Nie umiem malowac w Paincie! , bo namazałabym Ci o co mi chodzi Może wieczorkiem sobie wydrukuję i naszkicuję.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
sonny 15:47, 20 sty 2013


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Te fale też są "hipotetyczne". Niczego jeszcze nie mierzyłam pod kątem roślin, które miałyby się "zmieścić" na danej rabacie. To co jest w realu, to fragmenty ukradzione z trawnika, tylko po to, by krzaczki nie konkurowały z trawą o jedzonko. Przejście do tajemniczego zakątka planowałam początkowo z lewej strony działki, ale rozumiem, że miałoby być według Twojej koncepcji poprowadzone przez centralną część środkowej rabaty. Czy wtedy po lewej stronie "symetrycznie" do prawej strony widzisz świerki serbskie? Jak szerokie musiałoby być przejście? Może ktoś jeszcze się wypowie - ten "szkielet" ogrodu spędza mi sen z powiek.
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
sonny 10:22, 22 sty 2013


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Jeśli ścieżkę poprowadzić tak, jak proponuje Gosia i oddzielić część ogrodu serbami symetrycznie (lub prawie symetrycznie) po obu jej stronach, to z tarasu będę widzieć coś takiego:


Gdzie:
1. Niebieskie stożki - Świerk serbski
2. Zielone stożki - Żywotniki Smaragd
3. Zielone kule - Rh
4. Krzaczki po lewej - Azalie wielkokwiatowe i japońskie
5. Małe kulki: jasna - Świerk Alberta Globe; ciemne - Danica
6. Plama fioletu - wrzosy
7. Małe plamki fioletu - żurawki
8. Różowe - Hakuro
9. Za wierzbą: Anabelka i Zebrinus
10. Po prawej stronie: dereń biały; hosty , a dalej modrzew na pniu, którego nie widać.

Jakiś pomysł, jak to uporządkować?
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
kaisog1 20:36, 22 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie zupełnie o to mi chodziło Zaraz narysuje i wstawię fotkę.... moment
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 21:31, 22 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 21:32, 22 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Tylko na tym planie nie ma naniesionego garażu... bo rabatę pociągnęłabym aż do niego. I nie wiem co jest lub planujesz po prawej.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Bozena260 22:21, 23 sty 2013

Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 7
Witam mam wręcz identyczny problem jak Ty, tylko moje niektóre drzewa maja do 5 lat a działka jest nadal w totalnym chaosie. Ile jest w to włożonej pracy i pieniędzy, a ciągle to nie jest w najmniejszym stopniu to o czym marzę. Upracuję się ,,po same łokcie" a ani wiosną, ani jesienią nie widac mojej pracy, 0 efektów. Może mi też pomożecie?
Gardenarium 23:09, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bożenko już założyłaś wątek więc wklej zdjęcia i plan działki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bozena260 21:33, 24 sty 2013

Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 7
Danusiu zdjęcia właśnie dodałam w wątku
sonny 10:18, 25 sty 2013


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
kaisog1 napisał(a)


Dziękuję Gosiu za czas, jaki mi poświęciłaś Trochę mi się rozjaśniło Garaż dopiero powstanie, więc jeszcze nawet w planach nie mam pomysłu, jak tę część zagospodarować. Na pewno muszę gdzieś obok niego zrobić miejsce na kosze i ukryć kompostownik. Poza tym mam owczarka niemieckiego, dla którego też musi się znaleźć lokum. Pojęcia nie mam jak to urządzić.
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies