Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Sylwii od początku :) 20:05, 17 sty 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
Syla, jeszcze jedna tysiączna strona na naszym forum. Gratulacje!!!

Rododendronowy ogród II. 20:02, 17 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Bogdziu ja z Twoich rad też korzystam choć nie zawsze to podkreślam i artykułuję W podziękowaniu storczyk dla Ciebie Nówka prosto w kwiaciarni mam nadzieję, że będzie mu u mnie dobrze ...



Rododendronowy ogród II. 19:59, 17 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
dajana napisał(a)
Bożenko ode mnie tez nie może braknąć kwiatuszka .Troszkę śmieszna scenka ale ja tak lubię kiedy się uśmiechasz .

[img


Dajanko , dzięki . Pewnie że sie uśmiecham i juz sobie wyobrazam że ja bym mogła tak malowac gdyby mi się kwiatki bez koloru trafiły, ale takie pole...ciężka sprawa. Dzieki za nieustanne wywoływanie uśmiechów na naszych twarzach bo jestem pewna że wszyscy się usmiechają . Dzięki.
Rododendronowy ogród II. 19:57, 17 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
KasiaWB napisał(a)



Dużo zależy od tego jak wiele jest tej gliny w ziemi. Jeśli jest to taka glina z której prawie garnki można lepic to lepiej wogóle rh nie sadzic albo posadzic w specjalnie przygotowanej ,,donicy" inaczej mówiąc kawałku murku o wysokosci do 0,5 m i szerokosci ponad metr.. Pod tą donicą wymieszac ziemię z dużą ilością piachu by woda mogła odpływac a w donicę dac ziemię przywiezioną skądś i zmieszaną z kwaśnym torfem.Nie polecam ziemi z worków bo najczęściej nie utrzymuje wogóle wody , najlepsza ziemia gdzies z pola czy innego ogrodu oczywiście już nie taka gliniasta .No i jeszcze raz powtórze rh nie może byc posadzony głębiej niż rósł w doniczce.


Ulalala... niedobrze u mnie glina i to jeszcze na "humus" poprzedni właściciele nawieźli tony gliny...., którą mam zamiar wykopać wiosną (jakbym wcześniej była tego świadoma, to na początku bym to zrobiła) i wlaśnie nawieźć normalnej ziemi i wymieszać z piaseczkiem wydmowym. Spróbuję w gruncie posadzić, bo na donicę miejsca nie ma, za mała działka ... Też zauważyłam, że ta ziemia z worków w ogóle nie utrzymuje wilgoci,chociaż sądziłam początkowo, że może ja za mało podlewam, no ale ileż można wody lać w jedno miejsce ) parę razy nawet ją wykopywalam i mieszałam z gruntem rodzimym i było ok. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie
Z okazji 15 tys. postów gratuluję i pozostawiam najładniejszego ptaszka jaki u mnie na działce zagościł wyjątkowa okazja




Kasiu powiem szczerze nie wyobrażam sobie żebyś wywoziła teraz tą glinę z działki. Mnóstwo pracy i pieniędzy. Moim zdaniem lepiej posadz piękne róże i bedzą Ci rosły jak w raju a zamiast rh posadz azalie . też są piękne a o wiele lepiej znaszą mniejszą kwasowośc podłoża. Przy tej glinie i tak bedziesz musiała dac sporo kwaśnego torfu ale one w tym będą rosły a rh już nie. No a róże to juz będą mistrzostwo świata. Myslę że dobrze Ci radzę. Wprawdzie azalie nie są zimozielone ale ich pączki są śliczne szczególnie jak siądzie na gałązce ptaszek i jest zdjęcie z takim pączkiem, a kwiaty mają równie piękne.

Twoje zdjęcie ptaszka jest piękne i choc ptaszek nie jest do rozpoznania to ma inne walory -uchwycony lot , to nie jest łatwe. Ja tez wstawię Ci ptaszka na gałązce azalii , mam ładniejsze ale w pamięci zewnętrznej a nie chce mi się jej podłączac , więc takie jakie mam pod ręką.

Kondziowy Ogród :) 19:47, 17 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Do góry
Dubelek


Rododendronowy ogród II. 19:47, 17 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
Pozdrawiam serdecznie i przyłączam się do gratulacji
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany 19:34, 17 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3755
Do góry
aneta230972 napisał(a)
Dajanko i Marto tak się bardzo intymnie tutaj zrobiło. Przywracacie mi wiarę w ludzi. Dziękuję.
A to nasz przyjaciel, którego wczoraj stworzyliśmy rodzinnie plus moje dwa śmichy Najpierw tutaj dla Was a potem dopiero będzie u mnie





Czujemy się wyróżnione Anetko ..).)
Rodzinny przyjaciel cudowny !!!! tyle łapek go pieściło zanim powstał Szczęściarz !!! Fajna radocha dla dzieci Śmichy takie naturalne Dzieci są wspaniałe takie szczere i radosne .Dziękuję Anetko Piękny prezent Intymnośc nie zamierzona ,spontaniczny odruch na piękno w każdej postaci .Buziaki przesyłam i lecę z moją Moli na spacerek .Wrócę
Rododendronowy ogród II. 19:30, 17 sty 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
Zaglądam i zostawiam ślad, że jestem...
To co Bogdzia lubi najbardziej

Z gartulacjami za aktywność i z szacunkiem i docenieniem dla wiedzy
Działka prawie w Borach Tucholskich 19:27, 17 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Agnieszka takie listki to już trudno spotkać

Athyrium felix femina Victoriae
Rododendronowy ogród II. 19:26, 17 sty 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
Widzę Bodziu, że tulipany dostajesz w prezencie, to ode mnie też..1500 postów robi wrażenie.

Moja działka. 19:23, 17 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Za życzenia zdrówka serdecznie dziękuję!Ja na swoją planowałam wyskoczyć działeczkę,ale choróbsko...i nici z planów.Może i dobrze, co oczy nie widzą......
A w Twoim ogródku zima urokliwa jest!A wiosna.....już się czai pod śniegiem!
Miłego wieczoru!
Tak kwitnie mój Rh-w maju.....
ogrodoweimpresjejolki 19:22, 17 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Hurra! buty kupione takie jak chciałam, Skórzane, ocieplane, na fajnej podeszwie I to jeszcze ze zniżką, bo w sklepach już wyprzedaż zimowego obuwia. Za upust kupiłam sobie storczyka i jeszcze zostało

Rododendronowy ogród II. 19:20, 17 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3755
Do góry
Bożenko ode mnie tez nie może braknąć kwiatuszka .Troszkę śmieszna scenka ale ja tak lubię kiedy się uśmiechasz .

[img
Moja działka. 19:18, 17 sty 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Do góry
Dziękuje wam za miłe powitanie i że zagladacie do mnie
W podzięce kwiatek
Ogród z wodospadem 19:18, 17 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ona była przez nas robiona niestandardowa, bo dość wysoka (2,80 m) szerokość z wystającymi elementami 2,20 może mniej, Wicio nie pamięta, ale tak żeby swobodnie przejść można było jak rozrosną się pnącza.

Oczywiście gięta na zakrętach, co dodatkowo jest trudniejsze w wykonaniu, ale Witek dał radę.









Kondziowy Ogród :) 19:11, 17 sty 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Do góry
Objecane zdjęcia Alfy





złodziejka wszystkiż żeczy chowa sobie do legowiska sprząta po nas



Czarodziejskie miejsce na ogród dajany 19:05, 17 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Do góry
Dajanko i Marto tak się bardzo intymnie tutaj zrobiło. Przywracacie mi wiarę w ludzi. Dziękuję.
A to nasz przyjaciel, którego wczoraj stworzyliśmy rodzinnie plus moje dwa śmichy Najpierw tutaj dla Was a potem dopiero będzie u mnie




Rododendronowy ogród II. 19:02, 17 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Bogdzia napisał(a)


Dużo zależy od tego jak wiele jest tej gliny w ziemi. Jeśli jest to taka glina z której prawie garnki można lepic to lepiej wogóle rh nie sadzic albo posadzic w specjalnie przygotowanej ,,donicy" inaczej mówiąc kawałku murku o wysokosci do 0,5 m i szerokosci ponad metr.. Pod tą donicą wymieszac ziemię z dużą ilością piachu by woda mogła odpływac a w donicę dac ziemię przywiezioną skądś i zmieszaną z kwaśnym torfem.Nie polecam ziemi z worków bo najczęściej nie utrzymuje wogóle wody , najlepsza ziemia gdzies z pola czy innego ogrodu oczywiście już nie taka gliniasta .No i jeszcze raz powtórze rh nie może byc posadzony głębiej niż rósł w doniczce.


Ulalala... niedobrze u mnie glina i to jeszcze na "humus" poprzedni właściciele nawieźli tony gliny...., którą mam zamiar wykopać wiosną (jakbym wcześniej była tego świadoma, to na początku bym to zrobiła) i wlaśnie nawieźć normalnej ziemi i wymieszać z piaseczkiem wydmowym. Spróbuję w gruncie posadzić, bo na donicę miejsca nie ma, za mała działka ... Też zauważyłam, że ta ziemia z worków w ogóle nie utrzymuje wilgoci,chociaż sądziłam początkowo, że może ja za mało podlewam, no ale ileż można wody lać w jedno miejsce ) parę razy nawet ją wykopywalam i mieszałam z gruntem rodzimym i było ok. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie
Z okazji 15 tys. postów gratuluję i pozostawiam najładniejszego ptaszka jaki u mnie na działce zagościł wyjątkowa okazja


Judaszowiec kanadyjski " Forest Pansy" 18:52, 17 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
'Forest Pansy' w Arboretum Bolestraszyce
Moja największa pasja - ogród 18:47, 17 sty 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
kasik778 napisał(a)
A propos planów rozmnażania roślin to w trzech słoikach mam teraz kilkadziesiąt sadzonek bluszczu od sąsiada

Mam do obsadzenia kilkadziesiąt metrów siatki, trochę już mnie męczy fakt, ze jestem widoczna z każdej strony, a chciałabym mieć troszkę prywatności na własnym podwórku

od sąsiada dostałam reklamówkę bluszczu i pocięłam go na kawałki, włożyłam do wody, może się uda choć część ukorzenić

tak to wygląda teraz




Kasik, dosłownie w ten sam sposób ukorzeniłam mój bluszcz, który teraz rośnie na klonie. Zerwałam z jakiegoś płotu i dosłownie prawie całą zimę stały w wodzie. Pięknie się ukorzeniły, a potem wsadziłam pod klonem. Bluszcz na początku słabo rośnie, ale potem nadrabia straty. Im starszy tym piękniejszy.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies