Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu 14:26, 02 sty 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Do góry
jagoda99 napisał(a)
Szczesliwego Nowego Roku Agnieszko.
Przejrzalam i obczytalam caly watek super
Kubki przesliczne to przy nich powinna stac skarbonka ha ha oh napelnila by sie szybciutko
Jestes bardzo zdolna lubie to wasze zdjecie w przepieknych kapeluszach wygladacie wszystkie jak damy
Co do komarow ja sadze rosliny ktore je troche odstraszaja





nazwa creeping lemon thyme (wieloletnia roslina)



citronella



lemon grass(madagascar lemongrass) cymbopogon citratus

to nie sa zdjecia z mojego ogrodu bo nigdy do tej pory nie robilam zbyt wielu zdjec ale takie sadze i naprawde pomagaja


dzięki, tymianek mam w szczątkowych ilosciach, niestety nie przetrwał w poprzednie zimy. Reszty nie mam.....jeszcze
Muszę dopisać do listy zakupów
pozdrawiam
Zdjęcia Roku 14:23, 02 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Do góry
Goniak : co by tu wziąć do torby ?

coś z tych rzeczy...?

a może to ?
Ogród - Moje spełnione marzenie 14:16, 02 sty 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Do góry
Witam juz zdazylam odwiedzic wiele ogrodow choc to wcale nie takie latwe
dzis jesli pozwolisz zagoszcze u Ciebie wiec na poczatku

Szczesliwego Nowego Roku




no a teraz biegne do ogrodu
pozdrawiam






Zdjęcia Roku 14:11, 02 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Do góry
...oprócz tortu i szampana, Ania dostała kartkę ... czyta...


Ania : o, to o mnie i moim ogrodzie !


Zbysiu, Ty oczywiscie jesteś autorem ?


no, pięknie ! jestem dumna, teraz wy możecie przeczytać !
Zdjęcia Roku 14:06, 02 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
marzena napisał(a)
fajny pomysł z tym wątkiem...
ja też spróbuję coś dorzucić...

Richie: Zbysiu z trzema dziewczynami ? nie ma tak dobrze...


...no, nie ! jeszcze Witek się pojawił...


Mnie spodobało się spojrzenie Richiego na Anię trzymającą Wicia za rączkę

Widzę, że watek nie będzie miał końca i bardzo dobrze !
Zdjęcia Roku 14:04, 02 sty 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
Krysia: a może by tak coś mocniejszego?))



Basiu ale skojarzenie ,dobre dobre
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 14:00, 02 sty 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Moje cebulki krokusów (strasznie wielkie! i skiełkowane...) - foty z wczorajszeog sadzenia:



I sprzęt gotowy do pracy - ale nie wykopałam specjalnie dużych otworków (na pewno za płytko sadziłam), bo ziemia zmarznięta... choć dzisiaj znów słonko i ciepło, 4 stopnie...



w wiaderku ziemia z kretowiska, słuzyła do przysypywania - zamiast fragmentu darni (bo sadziłam w trawniku).

miłego dnia! Gdzie ta wiosna??
Ogródeczek jagody99 13:57, 02 sty 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Do góry
Witam wszystkich w Nowym Roku.
Dziekuje za zyczenia,bardzo ,bardzo,bardzo dziekuje.
I zapewne jak wszyscy czekam na wiosne ha ha ha
i takie widoki







Zdjęcia Roku 13:56, 02 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Do góry
fajny pomysł z tym wątkiem...
ja też spróbuję coś dorzucić...

Richie: Zbysiu z trzema dziewczynami ? nie ma tak dobrze...


...no, nie ! jeszcze Witek się pojawił...
Kondziowy Ogród :) 13:41, 02 sty 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Do góry
A to moja lista na 2013 do wykonania wszystko jest zależne od znalezienia pracy no cóż takie jet życie ale jestem dobrej myśli ale myślę że będzie trudno bo nie mam na siebie patentu co dalej mam ze sobą zrobić i jest mi z tym źle nie miałem cholera znów marudzić
1) Realizacja projektu Danusi
2) Poprawa strumienia i zagospodarowanie oczka
3) Zrobienie Warzywnika chociaż części z projektu który podesłała mi Danusia
4) Poprawienie wszystkich obsadzeń wokół pergolo i strumienia ale na to nie mam pomysłu wiem tylko że chce zmienić cis na Świerka serbskiego wokół ogrodzenia żeby się od ciąć od sąsiadów
5) Poprawić jakość trawy i kanciki
6) Znaleźć fachowca od drzew owocowych żeby je odmłodzić
7) Coś wymyślić przed ogrodzeniem żeby bardziej zachęcić do wejścia
8) Zmiana ścieżki di pergoli
9) Zastanawiam się na murem i bramą odcinającą ogród przedni i sadem żeby jeszcze podzielić ogród ale to chyba przyszłość bo na to chyba nie będę miał zobaczymy

Ojejku ile tego jest sam nie wiem

To projekcik Danusi









Mój może kiedyś warzywnik będzie trochę inny ale ten kształt





Moje poletko 12:51, 02 sty 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Celina napisał(a)


Wczoraj zrobiłam sobie prezent poświąteczny


Prezent piękny, tylko nie pochoruj się od niego, bo jak tyle odmian zobaczysz, to wszystkie pewnie będziesz chciała mieć - to zaraźliwe))
A teraz na poważnie, też mam podobną, tyle ze już demode. Takiej będę szukać!


Basiu ,jakbyś zgadła !! jak już ją przeglądałam w Emiku to od razu zaświtała myśl ,że trzeba duże ilości tych ślicznot zakupić


Witaj zatem w gronie wielbicieli, będziemy się chwalić i martwić razem, bo najpiękniejsze kwiaty na ziemi są też najbardziej kapryśne. I za co my je tak kochamy?. Pozdrowienia noworoczne przekazuję.
Pszczelarnia 12:45, 02 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
Witaj Pszczółko noworocznie.

Dobrego Roku Ogrodowiczanie!

Nie mogłam się oprzeć- zostawiam Ci nasz wianek dereniowy przy drzwiach wejściowych- wydał mi się podobny do Twojego

Ogródek Hanusi po zimie 12:34, 02 sty 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Haniu, bardzo dziękuję za życzenia noworoczne. Niech Ci się darzy w Nowym Roku, bądź taka pogodna jak dotychczas. Widoczek piękny dla Ciebie, szykuję się do wątków o ogrodach angielskich we Włoszech i nie tylko, teraz mam przez kilka dni trochę więcej czasu. Zabierz się w podróż, zapraszam.

Prośba o pomoc w zaprojektowaniu rabaty 12:21, 02 sty 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Do góry
A może coś takiego? Sektory z bukszpanów, a pomiędzy nimi kolory?

Obwódki (8)trzymają rabatę w ryzach i mam coś zimozielonego,a pomiędzy nimi :

1- szmaragd
2- hortensja limelight
3- morning light
4- kocimiętka
5- róza heidetraum
6- hakonechloa gold
7- bodziszki niebieskie
8- bukszpan
9- naparstnice i tawułki fioletowe i różowe
10-funkie żółte, zielone,niebieskie,w zależności od stanowiska
11-sosna
Ogród w budowie - nieustającej 12:10, 02 sty 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Jolu, oprawić, oprawić koniecznie! Wiem, że wybór trudny, ale dużo obrazków zgromadzonych na ścianie wygląda świetnie. A jakbyś coś miała wyrzucić, albo by Ci się dublowało, to wiesz, do koperty i na mój adres niech wyfrunie.

Rysunki Pierra Josepha Redouta są wspaniałe. Był Belgiem, żył długo, w drugiej połowie XVIII i pierwszej połowie XIX wieku. To chyba najbardziej znany ilustrator książek o botanice w tamtych czasach, pracował we Francji, przeżył rewolucję i rysował dla pierwszej żony Napoleona Bonaparte - Józefiny.
Chyba stosunkowo mało znany jest fakt, że cesarzowa Józefina bardzo interesowała się botaniką i pewnie radośnie uczestniczyłaby w naszym forum, gdyby były wtedy takie możliwości.
Miała wspaniały ogród różany, jako jedna z pierwszych hodowała dalie, sprowadzała rośliny "zza morza", wydawała fortunę na zakup roślin, utrzymanie ogrodu, cieplarni i za ilustracje roślin.Szczególnie upodobała sobie styl angielski w ogrodach.
A Redoute malował, samych portretów lilii w jego wykonaniu było aż 508, podobnie wiele róż, w sumie kilka tysięcy ilustracji, wiernie oddających wygląd różnych kwiatów i owoców
My to mamy dobrze, cykniemy sobie zdjęcie i już, nie musimy wydawać pieniędzy na rysowników.
Wielka szkoda, że u nas nie można kupić albumów czy kalendarzy z jego rysunkami, dostępna jest tylko porcelana, a to nie to samo.

Mnie udało się kupić taki album, w dużym formacie we Włoszech, załączam za Jolą próbki z albumu:










Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 11:47, 02 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
ell napisał(a)
Jolu bardzo dziękuję - od marca trzymajcie mocno kciuki


Już ćwiczę



Ogród w budowie - nieustającej 11:30, 02 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Dzisiejsza karteczka z kalendarza dla Ciebie z pozdrowieniami
Ustanawiam szybkie łącze miedzy naszymi watkami, bo będę codziennie zamieszczać kolejne karteczki z kalendarza



Śliczna ta róża i tak pięknie jej uroda oddana przez rysownika

miłego dnia i kolejnych
ogrodoweimpresjejolki 11:27, 02 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Gabriela napisał(a)

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/27/276624/original.jpg[/img]
ogrodoweimpresjejolki 11:16, 02 sty 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
jotka napisał(a)
Melduję się na Ogrodowisku w 2013 roku Dziś na chwilę, bo zaraz mam gości na noworocznym obiedzie, ale zapewne znajdę dłuższe chwile do bycia z Wami
Zdrowia, radości i dobrego humoru



Poproszę o te strony z wiadomego kalendarza, żeby pojawiały się co miesiąc. Wszystkiego dobrego na każdy dzień Nowego Roku.
Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 11:10, 02 sty 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Elu,niech chabrowe będą wszystkie poranki ,a Twoje przebudzenia zawsze energiczne,tak jutro jak i przez wszystkie dni roku 2013 i jeszcze dalej!


Haniui całusy chabrowe przesyłam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies