Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 10:57, 22 wrz 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Do góry
Najpierw chcę serdecznie podziękować Ani i M za przemiłe spotkanie

Trochę się zasiedzieliśmy do późnych godzin nocnych i tak się nam fajnie rozmawiało, że zupełnie zapomnieliśmy o zdjęciach. Tak więc Was rozczaruję, bo zdjęć nie będzie. Ale mogę Was zapewnić, że ogród Ani jest jeszcze ciekawszy na żywo. Jest perfekcyjnie wykonany, zaprojektowany z ogromnym wyczuciem stylu, po prostu idealny. Aniu wiesz, co powinnaś zrobić z tym talentem.....

A dom to po prostu majstersztyk. Widziałam przed i po. No niesamowita metamorfoza.
W środku przytulny i taki ciepły. Zachwyciłam się jego atmosferą To dom i ogród z duszą i charakterem Niepowtarzalny klimat.

Ania jesteś wspaniałą kobietą, przyjęłaś nas po królewsku Zapraszamy do nas w październiku po naszym powrocie I to ja chyba zacznę się stresować
Buziaki
"Baśniowy" Ogród 10:44, 22 wrz 2012

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Do góry
Basia_1987 napisał(a)
Misz masz ogródkowy w roli głównej asty i cynie

Rabata żwirowa na froncie domu całkiem w innym stylu aranżacyjnym niż rabata kwiatowa ,ale coż architektem nie jestem ,


Ale ciekawie, długi pas kolorowych malowniczych kwiatów z jakąś małą rusałką, i elegancka, oszczędna kompozycja z rzeźbami - świetne są te trzmielinki, i żurawki na dole nawiązujące do trzmielin kolorem i pokrojem...
Warmińskie dylematy 10:43, 22 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Megi napisał(a)
A teraz gwóźdź programu zrobiłam dzisiaj wrzosowisko, wykorzystałam posiadane roślinki, bo nie chciało mi się jeździć znowu po szkółkach ( i tak nic ciekawego z wrzosów nie mają

choinka w środku zniknie zimą, bo zostanie wycięta na święta i powędruje na balkon, czeresienka jak wspominałam wcześniej do wykopania, ale sąsiadów nie ma, więc musi poczekać na ich powrót, brakuje jeszcze grubszej kory, zapasy wystarczyły na obsypanie boków, a między wrzosy poszła przekompostowana drobna, jeśli uda mi się zakupić wrzośce to zapewne dosadzę lub coś wymienię, ale główny kształt i koncept zostaje taki, jaki widać na zdjęciach dodatkowo pod samymi iglastymi dosadzone zostały krokusy w ilości 50 sztuk, po zimie zobaczę, ile jeszcze przydałoby się dosadzić dla większego efektu. Na dzisiaj to chyba wszystko, bo wiozą mi drewno do kominka i czeka mnie układanie.



Megi, fajne wrzosowisko Ci wyszło pod świerkami, tylko czy te świerki nie za blisko domu? Taka rabatka byłaby fajna dalej, żeby można było ją z okna oglądać-coś jak u Domi. Ja boję się dużych drzew przy domu bo cień dają. Ale rabatka miodzio-jeszcze jak będą krokusy! Pozdr.
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 10:43, 22 wrz 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Do góry
irena_milek napisał(a)
i dla wszystkich na dzień dobry życzę pięknej pogody i wspaniałych chwil w ogrodzie

trawka gdzie nie gdzie łysa, skutek walki z kretami, będę siać


kupiłam coś dla ptaszków, naśladowałam Bożenkę, w końcu może i ja jakoś je ładnie uwiecznię

i to wczorajsze zakupy, tylko runianka posadzona, reszta na rabacie cieniolubnej pod wiązem stoi i czeka na posadzenie, będzie ciężko, bo tam w środku sporo gruzu i kopanie dołków..ufff!
a to żurawka Georgia Pech, też jest niesamowita


Irenus....jakiez energetyczne, pogodne zdjecia...ale to cala TY...wiec nic nie dziwi...a i bukszpany....oj.........
cos doczytalam u siebie, ze u was pada....no to priorytetem wysylam cale narecze promykow....
cudnego weekendu mimo wszystko!!!!!
sciskam mocno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 10:12, 22 wrz 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Do góry
Witajcie Kochani.....

tak jak wspominalam wczesniej....ze bede rzadziej...no i taka szara rzeczywistosc.... ale tez i pracowalam w ogrodzie...sadzilam irysy, zakupilam hortensje na "hortensjowy szpaler"...wlasnie wybieram sie po lawendy i z wielka niecierpliwoscia oczekuje na zamowione roze...oj juz sie nie moge doczekac....
...ale jestem i bede probowala nadgonic to co ucieklo....odwiedze Was z najwieksza radoscia by zobaczc jak prezentuja sie wasze ogrdy w jesienne aurze....


Lenus- przesylam Wam cale narecze promykow slonecznych...tych najpiekniejszych....i sciskam mocno!!!!

Aniu....oj witaj kochana...buziaki!!!!

Agus z grabeczkami....oj jestem kochanienka...dziekuje,zezagladasz mimo iz ja nieobecna i nieusprawiedliwiona....sciskam mocno!!!!

Ewus- no milego dnia kochana!!!!!!!!!!!!!!!

Irenus- najpiekniejszy usmiech dla Ciebie!!!!

Zuzko- oj te zimowe wieczory brrr ale chociaz jedna kozysc bedzie....jak nic tylko usiasc przy kominku i czytac, czytac i wspominac mienione lato, zapach roz....i nadrabiac wszelki zaleglosci....pozdrawiam cieplutko

Dianko- Witaj kochana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oj jak sieciesze,ze wrocilas cala, zdrowa i mam nadzieje wypoczeta.....sciskam mocno....i machalam!!!!!

....a poki co zostawiam moje jesienne spojrzenie na to co dzieje sie w moim ogrodzie......roze obsypuja sie kwiatami zapewne juz przedostatni raz...winobluszcz ktory w tym roku zarosl niemal juz polowe domu wydal owoce i przebarwia sie pieknymi kolorami jesieni...trawy kwitna i szumia romantycznie dodajac uroku wiecornemu leniuchowaniu na hamaku....








Połowa działki - czyli mam powoli dość 10:03, 22 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Jestem Wpisuję się normalnie Nie jestem na swoim komputerze, więc wgrywam zdjęcie Danusi - i serdecznie pozdrawiam

"Baśniowy" Ogród 09:52, 22 wrz 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Do góry
Misz masz ogródkowy w roli głównej asty i cynie

Rabata żwirowa na froncie domu całkiem w innym stylu aranżacyjnym niż rabata kwiatowa ,ale coż architektem nie jestem ,
Łukasz potrzebuje pomocy... Brak koncepcji na ogród (zdjęcia) :( 09:27, 22 wrz 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 7
Do góry
Moja pierwsza koncepcją jest podobnie tak jak na zdjeciu. chciałbym umieścic murek z kamienia łupanego zakonczony schodami gdyż pod domem jest wyżej,myślałem również aby zrobić mały wodospad co chodzi o świerka wydaje mi sie, że ten krzew będzie za duży do całego ogrodu czyż nie ??
Jakie rośliny do ogrodu? 09:05, 22 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 40
Do góry


Witajcie.

Karolinko myślałam, żeby posiać trawę, ale po zastanowieniu wiem,
że to pomysł

porażka.

Zastanawiam się nad trawami, ale ozdobnymi- nie wiem czy dobrze kombinuję.

Te kamienne zygzaki kiedyś wymienię na kostkę.
Trudno było zrobić rabaty na takim malym skwerku. Znając życie i siebie dużo jeszcze pozmieniam.
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 08:30, 22 wrz 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Karolino, nadrabiam zaległości forumowe, u Ciebie już 500 pracowitych stron, podziwiam Twoją enegrię i zapał ogrodowy. Ile razy zaglądam zawsze masz jakieś ciekawe zakupy, chyba gdzieś w pobliżu masz dobre miejsce zaopatrzeniowe
Dla Ciebie kwiatuszki
kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała 08:22, 22 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Do góry


kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała 08:21, 22 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Do góry






kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała 08:19, 22 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Do góry
Kochani, chciałam Wam coś pokazać - moim zdaniem coś niesamowitego Dwie aranzacje roślinne, które stoją u nas na placu przy UM







Ogród z lustrem 08:17, 22 wrz 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Do góry
Gardenarium napisał(a)







Na tym zdjęciu jest chyba sliwa wisniowa Nigra?.Ona nie jest szczepiona?..Chce posadzic u siebie w rogu, tłem będą Smaragdy, i chce je podsadzic hortensjami. Jaką wybrać tą śliwę szczepioną czy nie?


Ona chyba nie jest szczepiona - może nieważne czy szczepiona, jest wyprowadzona na wysokim pniu. Jeśli chcesz ją podsadzić hortensjami, lepiej jest kupić taki okaz na wysokim pniu. Teraz odbija z pnia. więc podkładka by wypuszczała zielone liście, a wypuszcza czerwone.


Dziekuję Danusiu, ten ogród jest pełen inspiracji. Super, ze jestes i prostujesz nasze ogrodnicze zapędy, bynajmniej moje
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 08:00, 22 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Aniu, a wiesz co mi wpadło jeszcze do głowy, może z przodu dasz te tawuły co u mnie w gazonach, rosną w kule i taki złocisty kolor fajnie z rh się komponuje; wkleje ci foto, potem wywalisz,
one u mnie juz urosły i kwitną!
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 07:46, 22 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Karola i przegapiłam twoją 500! kochana, gratuluje watku, wesoły, zakręcony i oby tak dalej
a dla ciebie biała miniaturka w rannym słońcu

W Gąszczu u Tess 07:27, 22 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Terenia, boskie niebo!!!
a ja juz wpadam z gratulacjami na setkę, pierwsza zawsze najważniejsza, bo potem wpadam w ogród i komp idzie w odstawkę
dla ciebie róża miniaturka w porannym słońcu
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 07:26, 22 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
i dla wszystkich na dzień dobry życzę pięknej pogody i wspaniałych chwil w ogrodzie

trawka gdzie nie gdzie łysa, skutek walki z kretami, będę siać


kupiłam coś dla ptaszków, naśladowałam Bożenkę, w końcu może i ja jakoś je ładnie uwiecznię

i to wczorajsze zakupy, tylko runianka posadzona, reszta na rabacie cieniolubnej pod wiązem stoi i czeka na posadzenie, będzie ciężko, bo tam w środku sporo gruzu i kopanie dołków..ufff!
a to żurawka Georgia Pech, też jest niesamowita
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 07:26, 22 wrz 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
zauważylam że rh które sadziłam ze dwa miesiące temu mają kilka takich pożółknietych listków
Co to może być?
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 07:24, 22 wrz 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
i spojrzenie z za murka oporowego



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies