Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany 19:17, 18 wrz 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Do góry
Witam WSZYSTKICH gorąco
Najpierw podziękuję wszystkim naraz i każdemu z osobna że zaglądaliście , strasznie to miłe..............
DZIĘKUJĘ !!!!!!

Wytłumacze się troszkę ;
wróciłam tydzień temu i niestety musiałam wziąść się w garść !
Córka spózniona do szkoły .a książek, ciuchów brak......
synek do przedszkola do gr. straszaków i nawet tenisówek nie miał - gumowe sandałki.
sterta "brudów" w walizkach i w koszu na bieliznę....
Zaczeły się zakupy, ogarnięcie domu, porządkowanie wszystkiego...lekarz i inne nie, nie wakacyjne już niestety obowiązki.
Zaliczyłam w międzyczasie święto dyni A jakże tego nie mogłam opuścić

Zabrałam się również za przetwory i tak powstało w sumie 60 słoików
ogórki w zalewie czosnkowej i chilli
suszone pomidorki
przecier na pomidorową i sos do spagetti
Tutaj po jednym egzemplarzu

Troszkę tego było...ale jakie aromaty...no i zima będzie smaczna
Dodatkowo mnóstwo urzędowych spraw i tak nim sie obejrzałam jest już 18 września.
Ogród jeszcze żyje ale chwasty panoszą się tu i tam..........

Ogarnę fotki i pokaże cudności
A jutro mój jesienny ogródek

Bardzo się za wami stęskniłam........

A jeszcze dodatkowo nie mam żadnych wątków w obserwowanych.......buuuuuuuuuuuuu
jak ja mam to teraz wszystko opanować - płakać mi się chce z tego powodu.
Ale obiecuję że dzisiaj posiedzę najwyżej pól nocy i odnajdę wszystkich
Ogrodnik mimo woli 19:15, 18 wrz 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
asc napisał(a)





Ta kupa kamienia jest pod moim wjazdem... tylko pod moim....... hmmm



Skandaliczny skandal!
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 19:15, 18 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
irena_milek napisał(a)
To Ula normalne, że są ograniczenia, masz czas, nie spiesz się, lepiej wyjdzie; trawka juz bardzo znana na forum, turzyca szerokolistna variegata, rośnie w kępy, wysoka do 40 cm, ładna i bezproblemowa
oczywiście chętnie ci dam, co roku rozdaję, tyle tego u mnie się wysiewa i wyrasta; teraz jeszcze jest pęcherznica i pięciornik żółty
oto ona


Irenko czy to ta trawa, którą od Ciebie dostałam??? U mnie ma jakieś szersze liście?? Czy to tylko złudzenie na zdjęciu?
Miniaturowy ogródek 19:14, 18 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Papryczka była



Rozplenica "Sky Rocket" o biało obrzeżonych liściach





Miniaturowy ogródek 19:13, 18 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Oto nasze roślinki, Sebek je przenosił przez dom.





Próchnica kwaśna, bo sadzimy sporo wrzosowatych

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 19:11, 18 wrz 2012


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Ta dam






Urocza para
Miniaturowy ogródek 19:10, 18 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Relacja z wizyty Mai w w ogrodzie będzie więcej niż drobna - mamy super zdjęcia

Na początek przed obsadzaniem donic. Wraz z Sebkiem oczyściliśmy wszystkie donice i przygotowaliśmy wstępne propozycje obsadzeń do poszczególnych donic.

Tak wyglądało Trawnik idealny. Wszyscy z ekipy TVN 'macali' czy prawdziwy









Ogrodnik mimo woli 19:08, 18 wrz 2012


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Do góry
asc napisał(a)



To jak się ta jeżówka nazywa? Raspberry tart

Jeżówka Raspberry Truffle

no to już poprawiam , Danusia tak napisała

Nigdy mnie nie słuchaj w kwestii nazw To dziedzina, gdzie ..... ignorant to komplement Słuchaj Danusi.......

No i kochane Anie jesteśmy w domu - to musi być jeżówka Respberry Truffle - koncówka nazwy na patyczku nie było zbyt dobrze widoczna- pierwsza litera drugiego członu to było "T" druga wydawała się "A" - a to było jednak "R" !!!
to JEŻÓWKA RASPBERRY TRUFFLE!
Lecę w kulki... 19:07, 18 wrz 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
anna_studio napisał(a)
[b]






Ależ cudnie!

Niestety moje surfinie w tym roku to porażka
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 19:05, 18 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ta dam





Warmińskie dylematy 18:54, 18 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Do góry
Podejrzewam, że stolica rzeczywiście ma najlepiej zaopatrzone szkółki, no ale ...

Aniu na Dajtkach nie ma dla mnie nic ciekawego, bywałam w przeszłości, albo drogo, albo nieciekawie, chyba że coś się na lepsze zmieniło ?

A teraz do pracy rodacy, czyli zdjęcia z ogrodu, rabaty niedokończone, bo brak roślin lub co gorsza pomysłu Moi mili brukarze poszli nareszcie, zostawiając mnie z niemałym pobojowiskiem, więc wczoraj było wielkie sprzątanie, jeszcze nie do końca zrobione, ale już prawie jestem w domu Z powodu różnicy poziomów i konieczności ustabilizowania tarasu powstała donica połączona dołem z gruntem otoczona palisadą, więc:

1) nie mam pomysłu czym ją obsadzić,
2) strona południowa/południowy-zachód,
3) chciałabym na samym dole posadzić rośliny, które zakryją palisadę, jakieś fajne zwisające, ale irgi nie lubię, więc może jakieś trawy dałyby radę lub coś innego ?
4) nie wiem też co mogłoby tutaj stanowić wyższe piętro, żeby ciekawie się to prezentowało zarówno z góry, jak i z poziomu trawnika ?



No i sekundo, przy zejściu z tarasu powstała rabata, na której już wcześniej zasadziliśmy buk. Dopełniliśmy ją wczoraj bukszpanami, żurawkami i resztką trawy, która mi została, ale nadal łyso o brakuje mi tutaj wypełnienia w środku rabaty.

Może mądrym głowom, coś przyjdzie na myśl ?



kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała 18:51, 18 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Do góry
a teraz środek







i widok z góry na całość


P.S. Proszę nie zwracać uwagi na bałagan wokół ...
Ogród w budowie - nieustającej 18:51, 18 wrz 2012

Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 16
Do góry
Pięknie Gabrysiu budujesz swój ogród Ja jestem na początku budowy i nie bardzo mam co pokazać, bo małe jeszcze roślinki chociaż od wiosny cały czas sadzę. Od wczoraj czytam Twój wątek, podziwiam nie tylko piękne zdjęcia... ale nie widzę tego pięknego New Dawna: z powodu którego zajrzałam do Twojego ogrodu. Widziałam w wątku zdjęcie kwiatu. Napisz proszę jak się miewa, czy nadal jest tak okazały, czy też ostatnia zima dała mu się we znaki.


Przy okazji drugie pytanko, ile floksów przypada na jedna płomykową poduchę?


Pozdrawiam
Basia
Warmińskie dylematy 18:48, 18 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Do góry
tutaj jeszcze jeden widok, na rabatę hortensjową, docelowo będzie ich tutaj rosnąć 11, brakuje jeszcze 3 sztuk, czekam na umówioną dostawę ale zastanawiam się, czy ciągnąć bukszpanowy mini żywopłocik widoczny w rogu zdjęcia, czy wprowadzić nowe rośliny, żeby zakryć doły horti, bukszpan też to w końcu zrobi, tylko ten czas ?


kule, kulki i kuleczki...kiedyś będę miała 18:48, 18 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Do góry
A więc zaczynam...

najpierw "kuleczki"






a ta jeszcze strasznie poczochrana. Nie wiem czy nie jest już za późno na cięcie, czy da radę się zagoić do przymrozków...
Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 18:02, 18 wrz 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
a tutaj wychodowane z nasionek od Karoli najprawdopodobniej też rozplenice - zobaczymy czy przezimują

a te okazy wejdą do domku na zimę, bo o ile się nie myle to wyrosła mi z nasionka rozplenica rubrum


ostatnie sałaty jeszcze małe, ale juz podjadamy - pycha
Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 17:56, 18 wrz 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
rojniki od siaaski juz posadzone

kwitną jeszcze gazanie - napewno zagoszczą u mnie również za rok

dosadziłam jeszcze rozchodniki okazałe i rozplenice od Alinki

Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 17:50, 18 wrz 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
A w ogródku astrowo i rojnikowo


powolutku pomalutku znika góra za ogrodzeniem

wisteria już wspiera się o podporę balkonu

i moje ulubione róże
Mój kawałek raju II 17:50, 18 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Do góry
miałam dzisiaj po raz kolejny przyjemność spotkać się z Anką, naoglądałam się roślin, pogadałyśmy troszku o wszystkim, Ania oczywiście uraczyła mnie roślinami i musiałam ją siłą słowa powstrzymywać, bo gotowa mnie była obdarować kolejnymi, ale najważniejsze zostałam poczęstowana malinkami z różą, które były pokazywane w wątku i napiszę tylko tyle - WIELKA PYCHA - coś niesamowitego, dla takich konfitur mogłabym nawet mieć róże w ogrodzie

Przy okazji wklejam zdjęcie roślinki, o której dzisiaj rozmawiałyśmy, może ktoś wie, co to jest ?


Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 17:49, 18 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
To nie kłosówka, a Rajgras...
mój z wyprzedaży po 2 zł, zmordowany, ale coś odbija
Może za jakiś czas tak będzie wyglądać:
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies