Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 11:02, 01 wrz 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
bacowa napisał(a)


Karolinko ,trawka też urosła


Ewo - bacowo, ładne obrazki pokazujesz u Karoliny już kolejny raz, a masz swój wątek?
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 10:52, 01 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry


To ja trochę z innej beczki .... z innymi propozycjami gatunkowymi roślin ....

tak


i jeszcze tak

Ogród do kwadratu 10:47, 01 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Do góry
Marzenko - wielka jesteś. Powiem szczerze, że już się trochę przyłamałam. Jakoś mało informacji znajduję na temat ukorzenienia. Mur wysoki wchodzi w ziemię na ok. 1 m. a niska rabatka na ok 0,5. Rabata jest bez dna, tzn, zwykła ziemie jest na całej głębokości. Marzy mi się takie cuś:



Nie wiem tylko czy dam radę tak uformować - czytaj przycinać - czy do tego potrzeba jakichś drutów i linek użyć.

Chciałabym taki efekt uzyskać - mniej więcej - to taki rysunek odręczny. I może nie aż tak w kant strzyżenie, ale podobnie. a może robić jednak taką szczelinę pomiędzi drzewami by każde było odrębne?
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 10:40, 01 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Haha, Ewo - niesamowite!! Fajnie to wygląda!
Marzenka mi podpowiedziała, że przed moim szpalerem z róż też mogę posadzić trawę - a ponieważ mozga mi rośnie jak głupia, to pewnie na nią padnie I nie wymarza jak inne trawy!
O, tutaj:


Kominek osłaniają teraz 3 cisy...

pozdrawiam!!
Blaski i cienie nowego życia 10:38, 01 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Urszulla napisał(a)
Zobaczcie moje dzisiejsze połowy-ale będzie rozmnażanie!!!jak ukorzeniasz czmieline?


Kolorowe rabaty 10:30, 01 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Martek napisał(a)
Samo się ...więc zostawiłam i tak kwitnie ...


piękne!! i kwiaty i foto!

co do ubrania, to tylko takie sugestie na twoje zapytanie i ani tobie ani Tereni się nie oberwie!!
każdy ubiera się tak, jak czuje się najlepiej ale inna sprawa, że czasami z boku ktoś może doradzić, ja z takich rad skorzystałam i mimo, że swoje lata mam, korzystam z takich ubrań, w których dobrze wyglądam, maskują to i owo, a jednocześnie są w miarę na topie; wiem, nie wszystkim się to podoba, ale najważniejsze jest moje samopoczucie
a kowbojki uwielbiam, to but nr 1 w mojej szafie


i jeszcze muszę napisać, że róże i bukiety wspaniałe i baw się po prostu cudownie najważniejsze w życiu, to być sobą
Wichrowe wzgórze 10:30, 01 wrz 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Do góry
Dasia napisał(a)


Dobrze jednak wrócić do domu, bo w ogrodzie natychmiast pojawiły się nowe chwasty. Blisko tydzień spędziłam na pieleniu. Trawa też urosła, ale na szczęście po deszczach ładnie się zazieleniła.


Ale klimat w ogrodzie, ehh. Ślicznie.
PS. Ja tu często zaglądam, ale nie będę wzdychać głośno za każdym razem


Pięknie! Zupełnie jak w angielskim ogrodzie
Kiedy moja rabata będzie taka dojrzała.
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 10:30, 01 wrz 2012


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Do góry


Karolinko ,trawka też urosła
ogrodoweimpresjejolki 10:29, 01 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
To już wrzesień U mnie ładnie się zaczął Pogoda typowo działkowa, świeci słoneczko, bez upału...

W planie praca przerywana kawką i kiełbaska pieczona na grillu. M.chętny do pomocy, to powinno sprawnie iść. A jak się wyrobimy z pracą dziś, to jutro rodzinno-przyjacielskie spotkanie wśród kwitnących kwiatów



Niech Wam wszystko dzisiaj sprzyja
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany 09:57, 01 wrz 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Hej! Słoneczko masz? Czy deszczyk kropi?Miłego odpoczynku......

Mój 4 arowy azyl... 09:45, 01 wrz 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Gratuluję stronek ...przed nami nastęne równie ciekawe.Pozdrawiam.
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 09:42, 01 wrz 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
Daneczka69 napisał(a)
Dziń dybry

Pozwoliłam sobie również przysiąść z kawką ... i przy okazji odwiedzić przecudnej wręcz urody Tojeść, która mnie zauroczyła ... u mnie też deszczyk popaduje...



aućk a ja tojeść wymieniłam na limkę ... miłego dnia ... a tu tojeść ...

Wichrowe wzgórze 09:40, 01 wrz 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Do góry
Dzisiaj pokażę różę, której imienia nie znam, bo kupiona dawno jako bezimienna i wciaż nie potrafię jej zidentyfikować. Kwitnie bardzo długo - kwiaty utrzymują się ponad 3-4tygodnie. Przy przekwitaniu nie opadają płatki, tylko powoli tracą kolor i zasuszają się na krzewie. Jest niziutka, ma ciemnozielone, błyszczące liście, bardzo zdrowa. Kwitnie obficie bukiecikami ciemnorózowych kwiatów w odcieniu lekko łososiowym, czasami czerwonawym. Kwiaty są średniej wielkości, mocno wypełnione, takie trochę starodawne w formie. Może ktoś rozpoznaje??












Lecę w kulki... 09:36, 01 wrz 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Do góry
Aniu gratki z okazji 200 I czekam na kolejne wspaniałe zdjęcia z ogrodu Uwielbiam je i chociaż nie zawsze zostawiam wpis bo czasu mało to zaglądam i cieszę oczy i serce
Pozdrawiam i do zobaczenia u Kapiasów

Naturalne zwalczanie chorób roślin 09:16, 01 wrz 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 45
Do góry


chora sosna - całe gałązki pokryte białym nalotem. Spryskałam topsinem ale inne rośliny też już chwytają tę chorobę. Co robić ? Boję się o pozostałe jeszcze zdrowe rośliny ?
Naturalne zwalczanie chorób roślin 09:13, 01 wrz 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 45
Do góry


Porażona mączniakiem rudbekia i surfinia - obok rósł wiciokrzew, rozsadnik tej choroby. Musiałam go wykopać ale chore rośliny zostały.
Ogródek Hanusi po zimie 09:11, 01 wrz 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Komu deszczowo,a komu słoneczko? Wg życzenia! Dziś jestem w dobrym nastroju....mogę pozamawiać!

Zbyszku,dużo zdrowia i łask z niebios.,dla Karolinki! Niech rośnie mądra i miła!




Zielony chaos u Dawida 08:53, 01 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
Do góry
Na koniec rząd doniczek wzdłuż płotu z sąsiadami

Zielony chaos u Dawida 08:52, 01 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
Do góry
A jeśli chodzi o rośliny to wciąż kwitnie Osteospermum



Nadal kwiaty u róż - 'Graham Thomas'...



...i 'Mainzer Fastnacht'



Zakwitła też galtonia

Zielony chaos u Dawida 08:44, 01 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
Do góry
Kilka zdjęć z ostatnich dni Zacznę od rabatki chaotycznej - będzie przerobiona, ale to najwcześniej w przyszłym roku.



Tamaryszek jeszcze różowy



I widoki od strony oczka



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies