Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wymarzony sielankowy ogród..... 22:37, 10 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Monia81 napisał(a)
Tarasowa - cudowna rabata, na którą w sezonie napatrzeć się nie mogę siedząc na tarasie, zmienia się co roku na początku pustawo, a później napchane po brzegi








Tutaj to się tak super preriowo zrobiło
W ogródku Martki 22:10, 10 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Dziewczyny, dziękuję za miłe wpisy, cieszę się, że oranżeria Wam się spodobała (tzn. jej górna część, dolnej jeszcze nie ma). Szyby są jednowarstwowe, ogrzewanie jest planowane: koza! Ale najpierw musi być posadzka, aby można było posadowić kozę i wyprowadzić precyzyjnie komin. (sąsiedzie, jeśli to czytasz, proszę miej litość, nie będę palić w "kominku" zbyt często). Kostka klinkierowa Danusi jest magiczna, jednak ja zostanę przy granitowych płytach/kostkach, by nawiązać do tego, co już w ogrodzie jest. Naprawdę ta ekipa była z innej planety, w jeden dzień zrobili pracę za dwie, nie straszny im był mróz, śnieg, nic to, że padł akumulator w aucie oraz że zaczynali i kończyli w ciemnościach Nie sądziłam, że tak w ogóle da się
Nie chciałam przydomowego ogrodu zimowego, chciałam coś, co będzie stało blisko rabat. Chciałam trochę przedłużyć lato, bo przecież wczesna wiosna i jesień są piękne niczym lato, tylko chłodne bywają W oranżerii nie będzie upraw w ziemi, tylko w donicach. Wiosna to wiadomo - do pikowania i pędzenia, lato będzie raczej zbyt gorące, może cytryna wytrzyma, więcej egzotyków nie planuję. Najbardziej liczę jednak na oranżerię jako na miejsce do spotkań rodzinno-przyjacielskich, do poczytywania i pracy w chłodniejsze dni, do podziwiania ptactwa. Dokoła będzie trochę róż, ale też opaska z kostki, na taki praktyczny aspekt zwróciła moją uwagę Magleska.
Jednak... pewnie przyjdzie czas mycia szyb, może nawet któraś z nich pęknie i będę długo czekała na wymianę, a może życie pochłonie mnie tak, że oranżeria będzie świeciła miesiącami pustkami? Każda nowa rzecz w otoczeniu cieszy, resztę weryfikuje czas. Na razie trzeba dokończyć prace i cóż ... cieszyć się! To był dzień pełen emocji... Dziękuję, że chciałyście je ze mną podzielić! Dobranoc!



Edit: otomana to pomysł Hani Gruszki znanej z "omiatania", jej alternatywa dla mojego pomysłu wprowadzenia się do oranżerii z matą treningową  Przyznaję, obecnie otomana / szezlong wygrywają 

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 20:52, 10 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
zawitka napisał(a)
09 01 2022 --- nareszcie słoneczko nie było go długo ale i mrożno -5 na dworze.

Za jakieś 2 godziny czas wybrać się na kije bo się człowiek zasiedzi .




Wczoraj kupiłam nasiona , nawozy ----no i się zaczęło .Jutro wysieję zeniszek zeby wcześniej zakwitł.10 01 2022.




Ja dopiero do koszyka wrzucam nasionka, jak będzie czas by wysiać to klepnę zakup, a jak nie to nie trudno, nie wiem jak będzie z czasem w tym roku
Mirkowy ogród (początki) 20:50, 10 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Mirka napisał(a)
Wczoraj pan nam przywiózł drewno do komina i w gratisie dostałam takie puste pnie.
Pan mówi zrobię se pani kwietnik
Ustawiłam jak u Sylwi i zrobię w nich schronienie dla zwierzaków.
Mam jeszcze 6 takich do ustawienia w innym miejscu.




Fajne Dla bezpieczeństwa możesz je skręcić jeden do drugiego, my tak zrobiliśmy bo nam raz wichura porozrzucała. Ja zimą sypię do nich ziarno ptakom jak do karmników
Moje ogrodowe wzloty i upadki 20:38, 10 sty 2022


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Do góry
Moje ogrodowe wzloty i upadki 20:35, 10 sty 2022


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Do góry
Moje ogrodowe wzloty i upadki 20:35, 10 sty 2022


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Do góry
W ogródku emerytki 20:17, 10 sty 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Tu szachownica z rabatą trójkątną.

A tak było, czerwony wrak zniknął bezpowrotnie

Zrobiłam rabatę baliową
Tak było

Tak jest


Cdn
W ogródku emerytki 20:09, 10 sty 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Największe zmiany są na podwórku
W 2020 przybyło 5 zbiorników na deszczówkę /jeden był wcześniej/


I powstała woliera dla kotów

I szachownica
Ranczo Edy 20:00, 10 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
agatanowa napisał(a)
Eda, samowolnie przejrzałam sobie Twój wątek, masz bardzo ładne rośliny i chyba rękę. Nawet pod drzewami Ci bujnie rośnie
Niektóre zdjęcia/rośliny (ach te orliki!) mnie wyjątkowo zachwyciły, a ostatnie zdjęcie w szczególności :





Pozdrawiam serdecznie
W ogródku emerytki 19:39, 10 sty 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
2018
2021

2018

2021

2021
Tu zmieniony daszek na altance
Ogród z uśmiechem 19:23, 10 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Ogród z uśmiechem 19:14, 10 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Ale je lubię

Magary Dramaty z Rabaty 19:00, 10 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Super, że w końcu wątek powstał. W pięknym miejscu mieszkasz. Ogród powstaje piękny.

Magara napisał(a)
Pomocnica jest fanką Charlesa Dowdinga i no dig

Metoda no dig - najkryj trawę tekturą i poproś kota, żeby przytrzymał.

Magara napisał(a)
I kompostownik !!!



Piękny. Te równiutkie otworki. Wow!

Magara napisał(a)


Mam nadzieję, że ten kociak został. Wyjątkowy wybór miejsca.
Ogród z uśmiechem 18:52, 10 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Wiosną zaplanowałam wysadzanie i dzielenie miscantów. Jestem baaardzo ciekawa czy zdołam zrobić to sama czy też będę zmuszona prosić eMa o pomoc. On zrobi to nawet chętnie ale "przy okazji" zdepcze kilka bylin, połamie kilka krzaczkówno bo: "kto tak sadzi, że nie widać)

Małymi krokami-Ogród Wioli 18:47, 10 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Tęsknię za takimi widoczkami ...







Ogród z uśmiechem 18:45, 10 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Ptaszarnia nie pozwala o sobie zapomnieć.

Ogród z uśmiechem 18:42, 10 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Może w tym roku róże będą w lepszej kondycji.

Ogród z uśmiechem 18:39, 10 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Tak mi się już zatęskniło za kolorami w ogrodzie. Za oknem buro, ciemno i trzeba w domu ciągle włączać sztuczne światło. Oj, wiosna by się przydała trochę szybciej niż zwykle.

Wizytówka - Ogród na Zagórzu 18:29, 10 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 727
Do góry






Taras

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies