Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

wiklasia 21:23, 10 sty 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
.













Tak trwam w niemym zachwycie.


















I trochę ta chwila niemego zachwytu potrwa
















Ech..





i ach ...







i och ...


I zaraz mnie zjedzą za ten brak powagi i wygłupy niestosowne do wieku

ściskam Cię serdecznie gratulując nowych powierzchni szklanych do pucowania z okazji świąt wszelakich (to tylko złośliwa zazdrość przeze mnie przemawia, że Ty masz takie cudo, a ja nie)
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Alija 21:31, 10 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Niemy zachwyt jest w pełni uzasadniony.
Ja tylko powiem: WOW!!!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Nowa12 21:42, 10 sty 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
I tak rach ciach i już? Takie śliczności? Też jestem ciekawa co tam znajdzie swoje miejsce... ale podzielam również zazdrość moich przedmówców .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
wiklasia 21:49, 10 sty 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Nowa12 napisał(a)
I tak rach ciach i już?


Prawda, że to wielce niestosowne? Tak szybko, tak sprawnie. Bez mąk *) wszelakich i jęków i stęków i narzekań na partactwo, nieterminowość i nierzetelność. Tak się po prostu nie godzi! Taka firma to nie firma! I już!


*)to od męki a nie mąki
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Joann 21:55, 10 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiklasiujesteś niemożliwa
Też podzielam niemy zachwyt. I z wszystkim innym się zgadzam
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 22:10, 10 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, dziękuję za miłe wpisy, cieszę się, że oranżeria Wam się spodobała (tzn. jej górna część, dolnej jeszcze nie ma). Szyby są jednowarstwowe, ogrzewanie jest planowane: koza! Ale najpierw musi być posadzka, aby można było posadowić kozę i wyprowadzić precyzyjnie komin. (sąsiedzie, jeśli to czytasz, proszę miej litość, nie będę palić w "kominku" zbyt często). Kostka klinkierowa Danusi jest magiczna, jednak ja zostanę przy granitowych płytach/kostkach, by nawiązać do tego, co już w ogrodzie jest. Naprawdę ta ekipa była z innej planety, w jeden dzień zrobili pracę za dwie, nie straszny im był mróz, śnieg, nic to, że padł akumulator w aucie oraz że zaczynali i kończyli w ciemnościach Nie sądziłam, że tak w ogóle da się
Nie chciałam przydomowego ogrodu zimowego, chciałam coś, co będzie stało blisko rabat. Chciałam trochę przedłużyć lato, bo przecież wczesna wiosna i jesień są piękne niczym lato, tylko chłodne bywają W oranżerii nie będzie upraw w ziemi, tylko w donicach. Wiosna to wiadomo - do pikowania i pędzenia, lato będzie raczej zbyt gorące, może cytryna wytrzyma, więcej egzotyków nie planuję. Najbardziej liczę jednak na oranżerię jako na miejsce do spotkań rodzinno-przyjacielskich, do poczytywania i pracy w chłodniejsze dni, do podziwiania ptactwa. Dokoła będzie trochę róż, ale też opaska z kostki, na taki praktyczny aspekt zwróciła moją uwagę Magleska.
Jednak... pewnie przyjdzie czas mycia szyb, może nawet któraś z nich pęknie i będę długo czekała na wymianę, a może życie pochłonie mnie tak, że oranżeria będzie świeciła miesiącami pustkami? Każda nowa rzecz w otoczeniu cieszy, resztę weryfikuje czas. Na razie trzeba dokończyć prace i cóż ... cieszyć się! To był dzień pełen emocji... Dziękuję, że chciałyście je ze mną podzielić! Dobranoc!



Edit: otomana to pomysł Hani Gruszki znanej z "omiatania", jej alternatywa dla mojego pomysłu wprowadzenia się do oranżerii z matą treningową  Przyznaję, obecnie otomana / szezlong wygrywają 

Mgduska 22:46, 10 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Cudo Pokaż jeszcze, jaki jest widok ze środka
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 10:06, 11 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)

Edit: otomana to pomysł Hani Gruszki znanej z "omiatania", jej alternatywa dla mojego pomysłu wprowadzenia się do oranżerii z matą treningową  Przyznaję, obecnie otomana / szezlong wygrywają 



Ona jest wręcz stworzona do tego. Cudna jest! Jeśli będziesz w kozie paliła dobrze wysezonowanym (minimum 3-letnim) drewnem, to sąsiad nie powinien narzekać.
Omiatanie jest najpiękniejszą ogrodową czynnością. Nic nie może się z nią równać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mary 20:32, 11 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Oranżeria cudna! Czekam na więcej zdjęć.

Wiklasiu
Serdecznie Ci dziękuję za zwrócenie uwagi na problem mycia.
Jak sobie przypomniałam jak wyglądało po powrocie z urlopu moje okno dachowe, które tuż przed urlopem umyłam, to zazdrość prysła.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 16:27, 12 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Oranżeria jest przepiękna!
Zgrzytam zębami z zazdrości (pozytywnie oczywiście ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies