Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:21, 14 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:20, 14 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:15, 14 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:13, 14 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:12, 14 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:06, 14 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:04, 14 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:02, 14 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Zimowe jeszcze bo idą ponoć dni cieplejsze



Ogród z zegarem 17:58, 14 gru 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Agatorek napisał(a)




Ładnie podziałałaś w tym sezonie.
ZObacz jaki efekt!

I róże w śniegu fajne
W moim małym ogródeczku II 17:38, 14 gru 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 1365
Do góry
malgorzatakarpacz napisał(a)
Tą piernikową wioską dałaś czadu--zdolniacho--wielki szacun.
Dziękuję chyba ostatni rok bawiłam się w taką wioskę z piernikami.



Zacisze Alicji 17:20, 14 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Moja córka kupiła ostatnio takie świąteczne kubeczki....



A teraz zobaczcie, co mamy, kiedy postawimy je do góry nogami.

Ania z zielonego wzgórza :-) 15:11, 14 gru 2021


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 26
Do góry


Piękny szpaler zimozielony
Czy to jałowiec?

Z góry bardzo dziękuję
To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:59, 14 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
cd

rondo







długa prosta



garażowa, z choiną Jeddeloh





skarpa



To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:52, 14 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Udało mi się w porę skończyć wszystkie prace porządkowe. Nowy sezon rozpocznę bieleniem drzewek w sadzie, wycinaniem rozchodników i ścięciem kwiatostanów hortensji. Zwykle robię to po świętach. Na kwaterki w warzywniku i do kompostownika wysypuję popiół drzewny z kominka. Podsypuję nim również róże. Wrzucam też go od góry na bukszpany. Są po tym bardziej odporne.

Listki na bukowym żywopłocie powiszą do kwietnia.





I na koniec takie tamy. Ku pamięci.







To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:41, 14 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Prosa padły po pierwszym opadzie śniegu. Rozplenice trzymają fason, a miskanty to padają, to znów powstają. Ładnie wyglądają hakonki.









Ładny kolorek zachowała perovskia.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:36, 14 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Niby grudzień, a w ogrodzie wciąż kolorowo, choć niebo ma mocno depresyjne barwy.

derenie Sibirica







dereń Elegantissima



zakątek brzozowy z dereniem białym i dereniem Flaviramea









To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:28, 14 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
TAR napisał(a)



apropo naleweczek, to z kwiatow bzu tez posiadam, dorobilam tez sliwkowej, aroniowej i limoncello. wiec wiesz jakby co to słuze


Tarciu, niby staram się wg twierdzenia klasyka widzieć "niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie", ale rzeczywistość tak okrutnie mi skrzeczy, że nic tylko się znieczulić tymi naleweczkami.
Nastroju świątecznego nijak nie mogę wykrzesać. Powierzchnie pionowe i poziome omiecione, jakieś przygotowania konsumpcyjne się toczą, ale duch za tym nie nadąża.
Wszystko się we mnie gotuje i nie mogę sobie dać wewnętrznej zgody na cieszenie się z narodzin tego, który nauczał o miłości, szacunku, pomaganiu. Czuję się okradziona z tych świąt.
Za oknami widoki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Był śnieg, stopniał, znowu popadał i ponownie stopniał. Łopata do odśnieżania jest pod ręką.



Rozmieściłam jakieś symboliczne dekoracje. Weny brak na cos bardziej oryginalnego.







Trochę radości dają ptaszki. Gromadnie odwiedzają ogród. Zjadły już ponad 30 kg karmy. Zamówiłam kolejne 40. Może starczy do początków stycznia. trawnik pod karmnikiem trzeba będzie regenerować.

Sezon 2017 u Hanusi 12:51, 14 gru 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Jolu, Przylaszczka u mnie rośnie pod krzewami, wiosną musi mieć słońce, a w gorące lato cień. Wtedy zamierają jej stare liście i wyrastają nowe do jesieni. Raczej mniej wody niż bardzo mokro. Bardzo ją lubię.

Zieleń, drewno i antracyt 12:40, 14 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry
Te starsze dzieci też się nawet z centymetra śniegu cieszą Chociaż w tym drugim przypadku głupsze pomysły potrafią im wówczas do głowy wpaść Jedna z nieletnich napisała ostatnio "dla żartu" w nowej części ogrodu niezbyt cenzuralny zwrot na śniegu, który zauważyli dopiero znajomi. Obawiam się, że sąsiedzi ze swojego balkonu mieli też na niego dobrą perspektywę... mam nadzieję, że nie wzięli tego do siebie.

ps. Pierniki były takie pyszne, że wczoraj musieliśmy dorabiać kolejną porcję Z poprzedniego pieczenia, te co nie trafiły na choinkę w dziwny sposób zniknęły. Tym razem całość została schowana i będzie wystawiona na widok publiczny dopiero na święta
Antirrhinum majus - wyżlin większy, lwia paszcza 11:40, 14 gru 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Antirrhinum majus Madame Butterfly rose


Antirrhinum majus Chantilly bronze



Koniec września

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies