Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

nicol21 11:29, 14 gru 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10339
antracyt napisał(a)
Zima nie jest moją ulubiona porą roku, ale skoro już jest, to zdecydowanie wolę śnieg i temperaturę do -10stopni niż szaroburą pluchę i temperaturę na plusie. Ta druga wersja przyprawia mnie o stan opisany przez Ciebie


dokładnie mam tak samo. Plus małe dzieci, które szalenie się cieszą nawet na 1cm śniegu!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
antracyt 12:40, 14 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Te starsze dzieci też się nawet z centymetra śniegu cieszą Chociaż w tym drugim przypadku głupsze pomysły potrafią im wówczas do głowy wpaść Jedna z nieletnich napisała ostatnio "dla żartu" w nowej części ogrodu niezbyt cenzuralny zwrot na śniegu, który zauważyli dopiero znajomi. Obawiam się, że sąsiedzi ze swojego balkonu mieli też na niego dobrą perspektywę... mam nadzieję, że nie wzięli tego do siebie.

ps. Pierniki były takie pyszne, że wczoraj musieliśmy dorabiać kolejną porcję Z poprzedniego pieczenia, te co nie trafiły na choinkę w dziwny sposób zniknęły. Tym razem całość została schowana i będzie wystawiona na widok publiczny dopiero na święta
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:48, 14 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Alija napisał(a)


Zuziu, przepiękne zimowe zdjęcia, po prostu przepiękne.
Dużo masz tych zimowych głodomorów , u mnie też jest dużo. Wyobraź sobie nad staw przylatuje ostatnio czapla siwa, nigdy wcześniej nie widziałam tego ptaka z małej odległości.
No i ozdoby świąteczne już masz zrobione, podziwiam.


Czapli w ogrodzie zazdroszczę Chociaż, czy ona Wam ryb nie wyłowi?

Dzisiaj za oknem jest już ponura plucha i mgła straszliwa. Jedyny z tego plus taki, że ziemia w donicach przed domem rozmarzła i mogę świerkowe gałązki w nią powtykać. W tym roku wianka na drzwi wejściowe nie robię, to chociaż tak udekoruję front domu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:49, 14 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Agatorek napisał(a)
Szron chyba jeszcze ładniej wyglada niż śnieg w ogrodzie. Cudnie przedstawiłaś swój ogród w tej bajkowej odsłonie

Dziękuję
ps. zazdroszczę Ci tej Kostaryki bardzo
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 20:34, 14 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
antracyt napisał(a)
Te starsze dzieci też się nawet z centymetra śniegu cieszą Chociaż w tym drugim przypadku głupsze pomysły potrafią im wówczas do głowy wpaść Jedna z nieletnich napisała ostatnio "dla żartu" w nowej części ogrodu niezbyt cenzuralny zwrot na śniegu, który zauważyli dopiero znajomi. Obawiam się, że sąsiedzi ze swojego balkonu mieli też na niego dobrą perspektywę... mam nadzieję, że nie wzięli tego do siebie.



Czy było to słowo na "w" z gwiazdkami?
Pierniczki plus ogród ozdobiony szadzią bardzo umiliły mi wieczór.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 21:08, 14 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Haniu, dyplomatyczne odpowiem, że trafiłaś w "żartobliwe klimaty" twórcy...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:39, 14 gru 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Zuza, śliczne te pierniczki
Oby się u Ciebie zgodnie z polską tradycją nie skończyło: "zostaw to na święta/jedz bo się zmarnuje"
Nieletnia ma fantazję Ale pomyśl sobie, że może lepiej, że na śniegu wyraża targające nią emocje a nie na tramwajach, pociągach czy tunelach podziemnych - zawsze to mniejsze koszta wychowawcze i karne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 10:24, 15 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Z tym ostatnim, to masz rację

Co do polskich tradycji, to w wypadku pierników, ta u nas nie ma racji bytu. Sama się zresztą do tego przyczyniam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 17:24, 15 gru 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
antracyt napisał(a)



Antracyciku, co to za piękne widoki! Plus rzadko ostatnio spotykany kolor nieba Upajam się. Pierniczki zachwyciły, a napisy na śniegu ubawiły mnie pierwszorzędnie, wesoło macie
antracyt 07:41, 16 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają Na razie biel to już tylko wspomnienie, a niebo ma kolor brzydkiej szarości. Może na święta pogoda zrobi nam jednak miłą niespodziankę?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies