Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Zielono mi... 16:09, 02 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Atina napisał(a)
Bardzo mi miło że weszłyście się przywitać... może zacznę od przodu...mam przy wejściu do domu takie donice wykonane z palisady.. rozmiar 1 m x 1,4 m każda..


próbuje sobie je zapełnić.. na razie wymyśliłam coś takiego jak na tym kolażu, po pięć roślinek do jednej


sesleria, te białe kwiatuszki to arenaria..myśle też o pięciorniku snowflake..
kocimiętka, szałwia albo przetacznik
rozplenica albo coś innego zimozielonego jakiś iglak?
a w środku cebule globmastera a jak przekwitnie to jeżówki
kolorystyke taką chciałabym zachować przy innych nasadzeniach biel, róż, fiolet.
czy to ma sens? czy będzie zdobić czy lepiej coś zimozielonego?


W tych najniższych donicach mogłabyś posadzić rośliny do półcienia, bo będziesz go tam troszkę miała od ogrodzenia. Np. Hakonechloa macra mogłaby się tam ślicznie przewieszać na boki.

Jeśli coś zimozielonego to pięknie wygląda Pinus Low Glow
Kocimiętki przy kostce bym nie sadziła. Bardzo się wysiewa. Szałwia Caradonna bardzo ładnie by tu wyglądała.

Na wiosnę dodałabym Anemone blanda i Scilla sibirica lub krokusy.
Zielono mi... 16:02, 02 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Baardzo fajny plan Super, że będziesz miała również warzywnik i że sadzisz drzewa. Bez drzew nie ma ogrodu. To one nadają klimat.
Te niebieskie "szybki" nad wejściem i nad tarasem to daszek?

Teraz parę uwag Mogłabyś wyjść z drzewami bardziej na środek. Na planie sadzisz wszystko przy płocie. Kiedyś Alan T. określił to jako sadzenie wirówkowe - wszystko leci pod płot

Jedną rabatę powiększyłam lekko na planie - tak zupełnie w ciemno, bo przecież nie widziałam nawet fotek



Mam nadzieję, że pokażesz fotki, jak to teraz u Ciebie wygląda
Zieleń, drewno i antracyt 12:18, 02 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry
Ach te dalie i wszystko inne... byle nie praca!
Dzisiaj mam tak nierobotny dzień, że szkoda gadać, a do tego za oknem piękne słońce, a wokół pełno remontowego pyłu do sprzątania

Jakby co, mam jedną dalię do wymiany, a właściwie do oddania. Zakupowa pomyłka zupełnie nie w moim guście. Na początku sezonu jest 2 kolorowa czerwono-żółta, potem kolejne kwiaty są rdzawo czerwone, a na koniec sezonu są już tylko żółte. Dalia niska, żywotna, karpa przyrasta w zawrotnym tempie. Dobrze jej u mnie jak nic, nawet w miejscu bez podlewania, nadmiernego dokarmiania i z lekkim cieniem. Sumienia nie mam wysadzić za płot i tak rośnie od 2 lat
Ogród z koniczynką 12:07, 02 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Wieje i las mocno szumi. Tylko siedzieć w domu z gorącą kawką.
Ogród z koniczynką 12:04, 02 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Ogród przyprószony, wieje silny wiatr i zimno okrutne.
Ogród z koniczynką 12:01, 02 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Kotek na śniadanku. Fotki z daleka bo płochliwy.
Ogród do odnowy 11:27, 02 gru 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry




schody w końcu położone trochę zbyt łaciate


Ogród do odnowy 11:23, 02 gru 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry


pszczółki się latem postarały i kulek śnieguliczkowych w tym roku całe zatrzęsienie

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 11:22, 02 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Astilbe w seslerii.



Astry z kolorem jeszcze..i pęcherznica.



Ogród do odnowy 11:21, 02 gru 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Gdy ogród ponuro wygląda zdjęcia pod słońce dają fajne efekty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 11:21, 02 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ja listy nie mam, robię na bieżąco, co daję radę.

Kwitnie kalina bodnantska 'Dawn'





Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 11:20, 02 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Witek ma zeszyt gdzie zapisuje co jest do zrobienia, imponująca ta lista



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 11:15, 02 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
U nas o końcu sezonu na razie nie ma mowy.

Chowamy rośliny wrażliwe do namiotu ocieplonego, kurkom wieszamy zabawki (m.in. huśtawkę), robimy wentylację i ocieplenie drzwi.

Będziemy kurnik przestawiać w docelowe miejsce. Ostatnio jastrząb zjadł nam jarzębatkę przed zachodem słońca upolował siatkę zamontowaliśmy.

Posadziłam ostatnie tulipany (czy ostatnie?) hahaha W tv zapowiedziałam, że już nie, ale jednak kupiłam, do różanego ogrodu, co by nie był zbyt pusty w maju.

Sadzę rośliny "dostane" od Hani. Pelargonie mam w kawiarence, ale zastanawiam się nad przeniesieniem, bo mało światła tutaj.

Robię przegląd odmian dalii, jakie warto zakupić jeszcze na wiosnę. Dalie to będzie znaczący udział w rabatach powiedzmy "ognistych" - mam takie miejsca.

Wyłączamy pompy wszelakie w małych fontann, w stawie zostaje. Odwracam konewki do góry dnem i wszelkie inne pojemniki szczelne, aby nie rozsadził mróz.

Węże ogrodowe trzeba opróżnić z wody po popękają.

Pozbierać i pomyć/poczyścić narzędzia, zimą naostrzyć.

Trawy nieco powaliło po pierwszym śniegu, ale tylko niektóre. U nas nie wiążę ich (choć zalecam innym), bo za duże są i za dużo roboty, zaraz będziemy wycinać to co leży. Hakonechloa sama się wykruszy






Ogród prawie wymarzony … 09:29, 02 gru 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Tu mam fotkę utrwaloną w styczniu Piękna była zima



Zieleń, drewno i antracyt 08:49, 02 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry
jolanka napisał(a)
Ale się zadaliowałaś,aż oczy się śmieją
Gdybym miała tylko gdzie je zimą przechowywać
Muszę coś pomyśleć bo też je lubię ale jak do tej pory traktowałam je tylko jako jednoroczne.

Tak mi się jakoś nazbierało przez kilka lat. Chociaż gdybym przy okazji części zimową porą nie ususzyła to dopiero byłby tłok Na razie jeszcze mi się mieszczą na strychu, ale mężaty, który je tam zanosi już zaczyna marudzić.
Dalie jako jednoroczne tez są ok, jednak starsze karpy kwitną lepiej, więc warto spróbować je przechować.
Ta była u mnie jaka pierwsza (Arabian Night), kwitła na tworzącej się dopiero wiejskiej. W przyszłym roku znowu będę ją mieć w ogrodzie, ta ze zdjęcia niestety nie przetrwała pierwszej zimy.
Wilczy ogród 00:03, 02 gru 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry





Koniec i dobranoc
Wilczy ogród 00:01, 02 gru 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry




Wilczy ogród 23:59, 01 gru 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
zanim zaczęło lać i wiać ,przez chwilę było pięknie ....

Wilczy ogród 23:58, 01 gru 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry


Wilczy ogród 23:54, 01 gru 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies