Dziś pracowity dzionek. Pogoda była piękna, nic tylko działać. To część dzisiejszych planów, reszta leżała obok same kupione albo prezenty. Jutro będę sadzić to, co w tym roku wykopałam
A to magnolia kupiona w poniedziałek internetem. Alba superba. Ma tak pod 1.40 po posadzeniu. Pączków nie ma, ale to lepiej może. Niech się ukorzeni i przezimują ładnie i tyle.
Jolu, Cieszę się, że będziesz miała kwitnące hipki. Moje w tym roku chyba na święta nie zakwitną. Doniczki jeszcze w ogrodzie, a ja nie wiem kiedy je zasuszę, żeby ochłonęły po lecie. I małe i duże cebulki stoją w szklarni. Fakt, nie podlewane, ale nie jest to stan spoczynku jak zawsze. Dalie też jeszcze nie zwiezione. Niby leniwa nie jestem, ale zapóźniłam się z przywozem, i teraz mam za swoje. Mam nadzieję, że jeszcze da się je uratować przed mrozem.
A dla osłody wstawię kwiatek z archiwum.
Aniu, tu też jest tak pięknie. Chyba rzadko pokazujesz to miejsce.
Tak jak dziewczyny piszą, u Ciebie jest taki relaksujący, sielankowy nastrój. Może przez białe dekoracje i elementy architektury?
A u siebie to się odpoczywa zasuwając. Ja dzisiaj tak odpoczywałam. A już odtrąbiłam zakończenie sezonu ogrodowego. Ha, ha.
muszę się pochwalić, tam gdzie jest włóknina trawa wzeszła.
Wiatr wczoraj mocniej hulał więc dziś poszedłem poprawić włókninę i miłe zaskoczenie.
Generalnie 2/3 ogródka mam przykryte, natomiast pozostała część nie przykryta - nie wzeszło ani jedno nasionko.
Włóknina najcieńsza z najcieńszych robi robotę )
Chciałem zapytać czy zostawić na całą zimę czy zwinąć aby nie przygniatała źdźbeł ?
Tu między trawami dosadziłam Hortensję Kjusju , przed dosadziłam bordowe rozchodniki przeplecione kocimiętką.
Sporobolus z kwiatem jak mgiełka ciężko zrobić zdjęcie i musiałam związać.
Dla zainteresowanych jest to trawa której można wysiać nasiona Moja jest właśnie z nasion
Tu Gaura a pod nią siewki Niezapominajki.
Ach te Rozchodniki
Miłej Niedzieli
Obiecałam sobie, że zanim będzie dom to nie będę wydawać kasy na nowe rośliny. No ale jak można się powstrzymać jak są takie cudne promocje? Nowa rabata trawiasta. Posadzony już sporobolus różnołuskowy. Od płotu będzie miskant giganteus, później miskant ferner osten.
Kilka fotek jeszcze zostawiam .
Moje kulki z moich sadzonek czekałam trochę aż urosną.
Ale teraz cieszą oko
Orliki po przycięciu zaczynają wypuszczać listki.
Ha dzis przesadzalam kwitnacego jeszcze floksa. Emus chce z bylego kurnika zrobic garaz i musialam zlikwidowac rabatke. Wlasnie dzis skonczylam przesadzanie. Mam nadzieje, ze sie wszystko przyjmie.
Dzis distalam pomidorowy, kalendarz adwentowy z instagrama
W kaufen torebce 10 nasionek pomidorow. Przyszly rok bedzie pod znakiem pomidora. Emus chce wybudowac szklarnie ze starch okien. Bedzie sie dzialo.
Moje zdrowie ok. Skonczylam terapie i zaraz Po swietach jade do sanatorium.