Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 01:55, 19 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo elegancki tunelik Aniu Dobra decyzja Ja mam w planach szklarenkę, ale taką dla ubogich bo obijemy folią a nie szkłemkonstrukcję zrobimy samiSporo roślin jeszcze u Cię w kwieciu, teraz cieszą podwójnie bo to już ostatnie kwitnienia

Zbyt droga ta nasza inwestycja i pewnie bezzwrotna... Ale swoje pomidorki najlepsze i najzdrowsze takie swoje warzywka Oby w tunelu udało się bardziej uniknąć tej zarazy, która je atakuje w gruncie. Ostatnio zbyt krótki zbiór A tak może będą wcześniej i dłużej
Bardzo jestem ciekawa tych nowych dla mnie doświadczeń tunelowych
Ogród nadal czeka na mnie, liście niedograbione, wycinanie bylin nie skończone trawy nie powiązane, cebule też jeszcze czekają, a ja kuruję zatoki, oprócz pracy dodatkowo babciuję na pełen etat, bo wnuki też na razie nie w przedszkolu
Cóż- życie! Mam tylko nadzieję ,że pogoda jeszcze trochę wytrzyma i da jeszcze porobić co zaplanowałam?! Ale przebieram łapkami niecierpliwie!
Jesień pięknie malowała ogrody,łysawo już, ale coś tam jeszcze nawet kwitnie









____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 11:16, 19 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
Z tunelu będziecie zadowoleni napewno może koszt się nie zwróci, ale jak doliczy się satysfakcję z własnych zebranych plonów, to nie ma co się dużo zastanawiać pięknie wyglądają te zimowity, muszę je
wprowadzić do swojego ogrodu, fajne takie na koniec kwitnienia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 13:54, 19 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Basiu, to nie są zimowity, tylko krokusy jesienne Myślę, że lepiej je posadzić od zimowitów, bo stoją przynajmniej sztywno a nie pokładają się jak zimowity i nie mają ogromnych liści wiosną, które zajmują miejsce w rabacie. Szczególnie jak u mnie go mało. Ja zamierzam dosadzać jesienne krokusy do wiosennych i będą ozdobione brzegi rabat na początku i końcu sezonu
Po za tym zimowity już dawno przekwitły, u mnie kwitną na początku jesieni.

Mam nadzieję, że nie będę żałować wydanej kasy na tunel, że zbiory wynagrodzą choć trochę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 15:31, 19 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
anpi napisał(a)
Basiu, to nie są zimowity, tylko krokusy jesienne Myślę, że lepiej je posadzić od zimowitów, bo stoją przynajmniej sztywno a nie pokładają się jak zimowity i nie mają ogromnych liści wiosną, które zajmują miejsce w rabacie. Szczególnie jak u mnie go mało. Ja zamierzam dosadzać jesienne krokusy do wiosennych i będą ozdobione brzegi rabat na początku i końcu sezonu
Po za tym zimowity już dawno przekwitły, u mnie kwitną na początku jesieni.

Mam nadzieję, że nie będę żałować wydanej kasy na tunel, że zbiory wynagrodzą choć trochę


Dziękuję za podpowiedź a już sobie cebulki zimowitów oglądałam w necie, no ale te krokusy będą napewno lepsze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 18:34, 19 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Rumianka napisał(a)
Oj będą plony Anuś, będą z pewnością...

Jakieś będą Mam nadzieję, że dobre
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 18:46, 19 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
anpi napisał(a)

Zbyt droga ta nasza inwestycja i pewnie bezzwrotna... Ale swoje pomidorki najlepsze i najzdrowsze takie swoje warzywka Oby w tunelu udało się bardziej uniknąć tej zarazy, która je atakuje w gruncie. Ostatnio zbyt krótki zbiór A tak może będą wcześniej i dłużej
Bardzo jestem ciekawa tych nowych dla mnie doświadczeń tunelowych
Ogród nadal czeka na mnie, liście niedograbione, wycinanie bylin nie skończone trawy nie powiązane, cebule też jeszcze czekają, a ja kuruję zatoki, oprócz pracy dodatkowo babciuję na pełen etat, bo wnuki też na razie nie w przedszkolu
Cóż- życie! Mam tylko nadzieję ,że pogoda jeszcze trochę wytrzyma i da jeszcze porobić co zaplanowałam?! Ale przebieram łapkami niecierpliwie!
Jesień pięknie malowała ogrody,łysawo już, ale coś tam jeszcze nawet kwitnie










Aniu drowa żywność w obecnych czasach nie do przecenienia To już się zwraca ten wydatek Namawiam na posadzenie w kwietniu karłowej odmiany pomidorków, one kwitną najwcześniej i już w maju mieliśmy pierwsze dojrzałe owocki w inspekcie To nie są pomidory koktajlowe tylko normalne pomidorki troszkę mniejsze na krzaczkach osiągających ok 40 cm wysokościOne kończą zaczynają te inne duże odmiany. W ten sposób sezon pomidorowy sobie wydłużysz Do tego możesz wczesną wiosną posiać sałtkę, rzodkiewkę, koperek
Ja zimowity lubie bardzo, ale tylko te pełne, bo one ładnie stoją, nie kładą się I lubie liście zimowitowe, są ładne i zdobią od wiosny do lata
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 21:20, 20 lis 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
anpi napisał(a)

Grażynko, trochę zmian zaszło w moim ogrodzie. Najbardziej cieszą mnie pergole, które tworzą jednocześnie ogrodzenie, no i oczywiście teraz tunel
Będę teraz czekać na pokaz nowych róż i powojników, a także mam nadzieję na dłuższy u mnie sezon pomidorowy Zmiany i poszerzenia rabat też będą dla mnie nową radością
Teraz jeszcze cieszmy się jesienią, w miarę pogodną i ciepłą. W ogrodzie mimo, że sporo już powycinane, to na zdjęciach barwy się jeszcze nakładają i wydaje się być jeszcze nienudno


Aniu, tu też jest tak pięknie. Chyba rzadko pokazujesz to miejsce.
Tak jak dziewczyny piszą, u Ciebie jest taki relaksujący, sielankowy nastrój. Może przez białe dekoracje i elementy architektury?
A u siebie to się odpoczywa zasuwając. Ja dzisiaj tak odpoczywałam. A już odtrąbiłam zakończenie sezonu ogrodowego. Ha, ha.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 22:18, 20 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też miałąm krokusy jesienne, ale tak są schowane, że tylko od tyłu widać było. Muszę posadzić gdzieś na brzegu rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewik 11:43, 27 lis 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Pospacerowałam u Ciebie i oczy nacieszyłam , śliczny ogród , taki z klimatem , pergola zapowiada sie cudnie. uwielbiam duet roze i powojniki .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
inka74 11:55, 27 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
anpi napisał(a)
własne warzywa mają inny smak. Koszt tunelu to inwestycja w zdowie i dobre samopoczucie. Tego nie da się przeliczyć na pieniądze. Zresztą nie warto. Aniu mam pytanie - co to za roślinka? Wygląda jak anafalis ale mój nigdy taki fajny jesienią nie był.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies