Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 20:02, 20 lis 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Tu między trawami dosadziłam Hortensję Kjusju , przed dosadziłam bordowe rozchodniki przeplecione kocimiętką.

Sporobolus z kwiatem jak mgiełka ciężko zrobić zdjęcie i musiałam związać.
Dla zainteresowanych jest to trawa której można wysiać nasiona Moja jest właśnie z nasion

Tu Gaura a pod nią siewki Niezapominajki.

Ach te Rozchodniki

Miłej Niedzieli
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 20:56, 20 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Bodziszki pięknie też się przebarwia. Kiedyś byłam w Rogowie w arboretum o tej porze był łan bidziszka liście piękny roz i czerwień. A ty wiesz byłam ciemna nie wiedziałam co to jest urwałam parę listków szukałam w necie jaka to roślina. Nie znalazłam dopiero jak zaczęłam zaglądać na Ogrodowisko się dowiedziałam.
Ktoś mnie dawno temu obdarował bodziszkiem różowy ale bardzo słabo kwitnie więc się go pozbywam. Kupiłam w tym roku kilka doniczek czerwony Max Frei i niebieski Rosanne może będę zadowolona.

Mam pełno samosiejek cisów wyrzucam trzeba będzie wsadzać do doniczek.

Wysieje nasionka może i po niedzieli w Wawie będę miała pod kontrolą.
Nawet przed chwilą zaglądałam w te nasionka dziwne są ale może się uda.

Miłej niedzielu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
olciamanolcia 23:24, 20 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
Mirka napisał(a)

Na jednak już zakończę sezon i przesadzanie traw zostawię na wiosnę.

Dziś jeszcze zadołowałam sadzonki (moje ukorzeniane własnoręcznie) cisy.
Kilka posadziłam we wrześniu a dla tych muszę znaleźć miejsce


U mnie tez koniec nasadzeń i głównie przesadzania. Jutro jeszcze tulipany posadzę i chyba to wszystko. Byle do wiosny
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 11:35, 21 lis 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)


U mnie tez koniec nasadzeń i głównie przesadzania. Jutro jeszcze tulipany posadzę i chyba to wszystko. Byle do wiosny

Justyna ule do wiosny
Właśnie się zbieram do wiązania traw
Stipa już związana fajna zielona jest jeszcze
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olciamanolcia 20:22, 21 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
Mirka napisał(a)

Justyna ule do wiosny
Właśnie się zbieram do wiązania traw
Stipa już związana fajna zielona jest jeszcze


Ja jeszcze dziś przesadziła hortensję, wykopałam mieczyki, posadziłam resztkę cebul tulipanów i irysków, ogarnęłam do końca werbenę. Narzędzia pochowane, kalosze umyte. KONIEC
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 20:24, 21 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
Mirka napisał(a)
Tu między trawami dosadziłam Hortensję Kjusju , przed dosadziłam bordowe rozchodniki przeplecione kocimiętką.

Sporobolus z kwiatem jak mgiełka ciężko zrobić zdjęcie i musiałam związać.
Dla zainteresowanych jest to trawa której można wysiać nasiona Moja jest właśnie z nasion

Tu Gaura a pod nią siewki Niezapominajki.

Ach te Rozchodniki

Miłej Niedzieli


Pięknie będzie na wiosnę Rozchodniczki -uwielbiam je
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Margerytka40 20:32, 21 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mircia podziwiam Cię za te Twoje wysiewy. Nigdy nie mogę się zmobilizować, nawet jak zbiorę nasionka to zwykle zapominam o nich a jak już mi się uda nie zapomnieć i wysiać to później z tym zadbaniem o siewki różnie bywa. Liczę bardziej na to co samo w ogrodzie się wysieje.
Niezapominajki mi wzeszły pomiędzy ciemiernikami, ciekawe jak będą wyglądać razem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
zawitka 21:55, 22 lis 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Jak ogarnęłaś werbenę bo ja od 2 lat nie mogę jej ogarnąć jakaś podpowiedz????????/

Powiedz jeszcze czy kiedykolwiek zcinałas trawę jakąkolwiek zaraz po wyjsciu łodyk kłosów /masz tyle traw.

Na przyszły rok planuje tak zrobić z jedną trawą bo sciełam juz i spodobała mi się bez kwiatu ??????Co Ty na to .Jeden na razie argument to nie chcę mieć nasion.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
olciamanolcia 22:34, 22 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
zawitka napisał(a)
Jak ogarnęłaś werbenę bo ja od 2 lat nie mogę jej ogarnąć jakaś podpowiedz????????/

Powiedz jeszcze czy kiedykolwiek zcinałas trawę jakąkolwiek zaraz po wyjsciu łodyk kłosów /masz tyle traw.

Na przyszły rok planuje tak zrobić z jedną trawą bo sciełam juz i spodobała mi się bez kwiatu ??????Co Ty na to .Jeden na razie argument to nie chcę mieć nasion.


Jeśli to do mnie pytanie o werbenę to obcięłam wszystkie prawie na riwno z gruntem i usunęłam pojedyncze kępy. W zeszłym roku robiłam tak samo i pięknie mi się rozsiała .
Trawy ścinam raz w roku - z reguły to przełom lutego i marca. Później nic już nie ruszam Jedynie, wyczesuje turzyce brązowe .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 21:03, 23 lis 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)


Pięknie będzie na wiosnę Rozchodniczki -uwielbiam je

Ja też lubię rozchodniki rosną u mnie super oprócz białych Start Dust które wywaliłam .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies