Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 20:57, 17 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Diva Fiore. ( Nowy nabytek)
W moim małym ogródeczku - Dorota 20:56, 17 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)


Pewnie pytalam, ale jaka to odmiana?Cudny kolor.
Róża o którą pytasz to Leander.

Chippendale




Charles Austin



W moim małym ogródeczku - Dorota 20:50, 17 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Milka napisał(a)
Dzięki za podpowiedź.
Fotki obejrzałam, jednak mimo perypetii pogodowych, wszystko kwitnie i to jak.
Ten złocień piękniś
Wiosna była zimna i dość mokra, co u nas jest rzadkością. Rośliny miały bardzo dobry start. Wystarczyło tydzień ciepła i trawnik mam już suchy. Rabaty podlewam to kipią od roślin.





W moim małym ogródeczku - Dorota 20:40, 17 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Ale ci ładnie już róże kwitną. Też czekam na ten moment bo trochę on potrwa i to jest na plus róż . Ładna ta ostatnia. Bardzo ciekawy kolor.
Dziękuję, róże zaczynają się rozkręcać, ale suszę mam okropną. Co dzień latam z wężem i podlewam co się da, ale u mnie wszystko spragnione wody, jeszcze warzywnik też podlewam.






W moim małym ogródeczku - Dorota 20:33, 17 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Też pnące kulkuję do poziomu, a po przekwitnięciu, ten badyl usuwam, bo w przyszłym sezonie najwyżej do połowy będzie do akceptacji. A do jesieni następny wyskoczy, który kulkować znów trzeba będzie.
Moja drugi rok jest w ten sposób zakulkowana i tak sobie rośnie. Trzy lata temu kwiaty miała nad dachem altany. Nawet pocieszyć się nimi nie było jak. Końcówka zakulkowanego pędu przysypana jest ziemią, ciekawe czy się ukorzeniła?






Zacisze Alicji 20:14, 17 cze 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Alu zółta krzewuszka, jeszcze mała ma dopiero roczek
Przedziwny Ogród 20:13, 17 cze 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
gosika67 napisał(a)
Hejka, czarujesz, co kwitnie to długie fioletowe?



To wysokie fioletowe, to rutewka.

Już wszystko podlane.... Teraz mogę posiedzieć w altance.

Przed...


Po...



No i nową dekorację zrobiłam przy wejściu do domu. Półka nowa. Synuś wyspawał.



Pamiętajcie o ogrodach 20:06, 17 cze 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Dziekuję

Ostrogowce, gaury i bodziszki żałobne wysiały się same, hura. Gaury juz są dość duze tak więc będę w tym roku przesadzał podobnie ostrogowce.
Gaury przezimowały bez problemu, funki mam ponad trzydzieści i jeszcze dokupię

A w skalniaku się też zadziało









Kłopoty - problemy z trawnikiem 19:49, 17 cze 2021

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Do góry
I co będzie na tą chwilę najlepsze na moją trawę? Zrobiłem zdjęcia z bliska. Porozsiewane są takie różowe plamyi w tych miekscach ta trawa robi się sucha.

Pamiętajcie o ogrodach 19:33, 17 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
greg66 napisał(a)






Ależ pięknie Ci wszystko kwitnie, a te niebieskości cudne.
Czy gaura zimuje u Ciebie bez problemu? Bardzo mi się podoba, robiłam już kilka podejść w różnych miejscach i bez sukcesów, niestety.
Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 19:31, 17 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Flip i Flap, moje arizeamy. Nie wiem już która jest którą, zimowały pod dachem. Prawie wszystkie bulwy miały jakąś zgniliznę. Z trudem dwie uratowałam.




Tutaj z liściem astilboidesa, rabarbaru i innych cieniolubów bardzo im do twarzy

April podbija las... 19:29, 17 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry






Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 19:26, 17 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Ostatnie pierwiosnki Primula bulleyana ssp. Bessiana.
Potrzebują kwaśnego podłoża i sporo wilgoci.





Oraz ostatnie fotki czosnków. Jak ten czas leci! Zaraz lato



Ogród w dolinie 19:26, 17 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Ogród w dolinie 19:19, 17 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
mirkaka napisał(a)


Nie wiem co mu jest, ale chyba nie przeżyje takiego cięcia. Wycięłaś mu wszystkie gałęzie?

Irysek taki jak u mnie, piękny jest, piwonie widzę zaczynają kwitnąć


Mirka, nie przeżyje, jestem pewna.
Piwonia już prawie otwarta, jutro zrobię fotkę. Ładna jest.
Irysy się pootwierały.
Jeden ma taki biskupi kolor ale aparat nie oddaje tego koloru w 100 %




Anda napisał(a)
Nie było więcej zielonych liści? … Sorry, juz nie marudzę Trzymam kciuki


Ewa, chyba już trzeba dać sobie spokój. Nie przeżyje. Na dole też by nie przeżył. Chyba.
Jak go przesadzaliśmy to tak metr od góry miał zielone pąki, teraz już był suchy u góry i usycha dalej od góry.
Tylko tyle było zielonego, ze 4 czy 5 gałązek.

Posadzimy tam buka albo śliwę wiśniową, obok będą jabłonki ozdobne, te co kupiliśmy, 3 szt, Golden Hornet.
April podbija las... 19:17, 17 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
I Rabata Północna, najbardziej słoneczne miejsce na mojej działce.






róża Jenny Duval


April podbija las... 19:03, 17 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
ciąg dalszy...








April podbija las... 18:49, 17 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Upał, upał, upał. Jakiego znaczenia nabiera teraz powiedzenie "uważaj czego sobie życzysz"
Mimo to pracować trzeba, sadzić trzeba, bo doniczki same na miejsce nie zawędrują i w piasek się nie okopią.
Stopniowo, bardzo stopniowo obsadzam wokół misy. Nie ma co jeszcze podziwiać. Więc tylko krótka zajawka





I inne takie tamy...





Parzydło leśne, w tym roku wyjątkowo udało mi się upilnować przed zjedzeniem przez małe, zielone gąsienice. Najczęściej ma ogołocone liście do samych nerwów.
Przerabianie ogródka pod swój gust 18:43, 17 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)



Kasiu, co to za roślina na pierwszym zdjęciu, podobają mi się nawet liście.

Szersze kadry super, a leszczyna gwiazdorzy
Mam taką, ale kiedy będzie jak Twoja?

Eddie z zabawką, jak mały dzidziuś

Muszę do ostrogowca dosadzić szałwię albo przetacznik, świetna kompozycja
W ogródku Martki 18:37, 17 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Martka napisał(a)
Moja rabata penstemonowo-gaurowo-oraz-różana! - zyskała towarzystwo. Ze stosowania kompostu same korzyści! Dwa pomidorki, dwie cukinie i sałatka - rosną sobie tu pomiędzy. A ja tak zauroczona szałwią Caradonna, że nie śmiejcie się tylko - dumam, czy ona tu też by sobie radziła w tych biało-bordowo-różowych klimatach? Czy to już jednak przesada? Zaczyna mi tu brakować jakiegoś koloru....



Ale tu chyba już jednak miejsca brak…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies