Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Basia_KRK 20:01, 17 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
MarcinKRK napisał(a)
Candybelle Marshmallow - delikatny róż, bardzo ładnie się prezentuje



Marcin, czy możesz coś więcej napisać o hortensji 'Candybelle Marshmallow' - czy warto ją kupić, jak rośnie? Podobno niska ok. 80 cm. Czy ładnie się "zasusza" jesienią, czy raczej szpeci? Może masz jej więcej zdjęć?

Mam okazję kupić kilka sztuk i się zastanawiam czy warto.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
MarcinKRK 21:56, 03 maj 2021


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Basia_KRK
niestety wiele zdjęć tej odmianie nie robiłem, chyba tylko późniejszym latem.
Rzeczywiście jest odmianą niską (60-80 cm), niezbyt silnie rosnącą. Tak jak wszystkie "różowe" H. arborescens nie przebarwia się zbyt pięknie. Generalnie zasada jest taka, że im więcej różu i im jest on ciemniejszy, tym gorzej się przebarwiają te odmiany. Ta jest jaśniejsza więc na pewno lepiej będzie wyglądać niż "Invincible Spirit" (NCHA 1), ale szału nie ma. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, natomiast ja, poza egzemplarzem kolekcyjnym, nie planuję większych nasadzeń z tą odmianą.
Zgr 01:48, 01 cze 2021

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Ile sezonów potrzeba, aby ogrodowa osiągnęła ok. metr wysokości?
Moje przeżywają właśnie swój drugi sezon (w gruncie) i póki co coś słabo rosną mimo przygotowania gleby i nawożenia.
MarcinKRK 12:49, 14 cze 2021


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Zgr

To zależy od odmiany. Są takie, które nigdy nie przekroczą 60 cm, bo to ich docelowa wysokość.
Klasyczne odmiany, które rosną do ok. 1,5 m powinny przekroczyć metr po ok. 3-4 sezonach.

Swoją drogą, zapowiada się całkiem przyzwoity sezon:

Zgr 02:28, 15 cze 2021

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Miałem na myśli takie klasyczne. To jednak dłużej niż bukietowe z tego co mówisz. A taki metr wysokości potrafią uzyskać z nowych, tegorocznych pędów, czy to tylko przyrosty na zeszłorocznych pędach?
Monika83 20:57, 17 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
Diva Fiore. ( Nowy nabytek)
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ZbigniewG 21:56, 17 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
mam i ja od dzisiaj

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
oliwka 08:21, 18 cze 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Dzień dobry czy ktoś mógłby mi polecić biała hortensje ogrodowa do donicy. Czy możliwe jest, że po 8 latach moje po prostu się wyrodzily i potrzebują zapuścić dłuższe korzenie dlatego w tym roku nie zachwycają? A może wymienić je na bukietowe, tylko czy bukietowe rosną w cieniu?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
ZbigniewG 18:58, 18 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Bukietowe spokojnie rosną w cieniu i jest sporo odmian o kompaktowym pokroju idealnym do pojemników
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MarcinKRK 22:17, 18 cze 2021


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Zgr
Co do zasady hortensje ogrodowe nie mają tak dużych rocznych przyrostów.

@Monika83 @ZbigniewG
Będziecie zadowoleni, to naprawdę piękna odmiana. Gratuluję!

@oliwka
H. ogrodowe dopasowują się zazwyczaj dobrze do wegetacji w donicach. W naturze widziałem egzemplarze rosnące w załomach skalistych klifów bez dużej ilości gleby. Za to z pewnością potrzebują dużej ilości składników pokarmowych i raczej tu upatrywałbym powodów porażki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies