Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Zieleń, drewno i antracyt 11:23, 17 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Kokesz napisał(a)
Ta bladoróżowa to jaka?
Pięknie psze Pani

Jeżeli pytasz o tą koło piwonii, to Queen of Sweden.
Dla Pani za pochwały piwonia Wprawdzie pomylona (kupiłam jako Sarah Bernhardt), ale i tak piękna.
Wszystkiego po trochu 11:22, 17 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
vita napisał(a)
Pewnie, że się skuszę
Przez moment sądziłam, że to piwonia w moim ulubionym typie.
Rozpoczyna się drugi spektakl



Widzę dzwonki płożące, jakie mają warunki?
Zastanawiam się co robię nie tak, bo marnieje mi ostatni z dzwonków.
Czy nawozisz bodziszki?


Piwonię też mam podobną , właśnie zaczęła kwitnąć i pachnie, choć myślałam że ta pojedyncza nie pachnie



dzwonki dalmatyńskie, rosną u mnie bardzo dobrze, nic im nie podsypuję, widocznie korzystają z tego co daję różom, rosną przy obramowaniu kamiennym, może to lubią ?
Po kwitnieniu ścinam i powtarzają ale słabiej.
Mają tam ziemię próchniczą, przepuszczalną. Przypomnij jak będziesz to się podzielę. Może mają u Ciebie za sucho, zauważyłam, że jak je traktuję po macoszemu i nie podlewam to więdną,
Bodziszków w lasku niczym nie nawożę, reszta dostaję przy okazji nawożenia innych roślin obornik granulowany , ale specjalnie dla nich nic nie daję.
Zieleń, drewno i antracyt 11:16, 17 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Roocika napisał(a)
Jednak piwonie i róże to piękny duet.
Bardzo dobrze Ci idzie portretowanie

Znam swoje niedoskonałości, ale zrzucę je na sprzęt

Królowa z innej strony. Tu lepiej widać, jak nietrwałe ma kwiaty i jaki z niej śmieciuch, co akurat mi się wydaje urocze
Ogród pod lasem 11:10, 17 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
UrsaMaior napisał(a)
A mam Ale dopiero od zeszłego sezonu, więc obserwacji brak Chyba przydałoby mu się jakieś cięcie...



Ale nie bez tylko bodziszek
Ogród pod lasem 10:57, 17 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 9513
Do góry
A mam Ale dopiero od zeszłego sezonu, więc obserwacji brak Chyba przydałoby mu się jakieś cięcie...

Własny Vengerberg 10:44, 17 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
Judith, skoro ma mieć 7m koronę, to liczę, że z jednej strony pnia będzie 3,5m i z drugiej tyle samo. Skoro odsuwam od płotu to znaczy, że będzie wystawać tylko 2,5m. Źle liczę?

Czyli korona skończyłaby się i tak metr przed słupem. Nie widzę, żeby w jakiś sposób miała przeszkadzać w ruchu pieszym (który tam nie istnieje) lub samochodowym. Patrząc po działkach przy tej ulicy to wiele drzew tak rośni.


Zdjęcie stare, ale nie mam z tym widokiem nowszego
Blaski i cienie nowego życia 10:38, 17 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
A to pnąca marketowa NN, nie jest narazie zbyt duża.



Blaski i cienie nowego życia 10:36, 17 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry

Blaski i cienie nowego życia 10:31, 17 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Edenkowo


Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 10:20, 17 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
Informacja dla pytających o irysa - to Iris x barbata "Pink Horizon" kosaciec bródkowy.

Zdjęcia dla przypomnienia tego cudu natury



Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 09:54, 17 cze 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
Johanka77 napisał(a)
Dziewczyny i Chłopaki! Kojarzycie co to za drzewo?
Ja nie znam, rosło pod hotelem i bardzo mi się spodobało



Mi też się podoba i nawet nie jest strasznie wielkie tylko takie akurat, jak dla mnie
Mój ogród pod lasem 09:48, 17 cze 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
MW w nowej odsłonie...kolor ciemny róż


Ogród w dolinie 09:33, 17 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Wczorajsza praca mojego męża.
Podzielił duże karpy roślin i posadził do donic.
Ja w tym czasie byłam z Młodszym, który miał dziś ostrą mamozę

Duża karpa rozchodnika okazałego nn została podzielona na 10 części

Ten rozchodnik był mocno sfatygowany, bo jak go braliśmy to został przejechany przez koparkę.

Tutaj rdest wężownik, obcięliśmy im kwiaty.


I znowu jakiś rozchodnik nn, nie wiemy jaki będzie wysoki, poczekamy co się z niego wykluje.


I na koniec takie hosty, trochę zmasakrowane przez ślimaki


Została jeszcze jedna dużą hosta do podziału


Rozpoznawanie traw 09:31, 17 cze 2021

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Do góry
Witam

proszę o rozpoznanie trawy która jest użyta w tej aranżacji.
Czy to może trzcinnik?
Ogród w dolinie 09:25, 17 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Hortensja Wims Red

Anabaelka, rośnie póki co w donicy

Tulipanowiec Edward Gursztyn

Rabata "darowanych roślin" w trakcie tworzenia
To głównie irysy i liliowce i jedna trzmielina gaiety
Zieleń, drewno i antracyt 09:09, 17 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
No jest

Próbuję sportretować damy dworu, ale jakoś kiepsko mi idzie. Od rana ostre słońce, a wieczorem atak komarów Nie potrafię uchwycić ich prawdziwego piękna
Comte de Chambord,

Ten duet bardzo lubię
Ogród pod pliszką 09:06, 17 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 501
Do góry
Własny Vengerberg 09:03, 17 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
Aga, mocno się trzymam tego, że na jesieni, ogarniemy ziemię. Czyli jakieś 4-5 miesięcy i będzie już na swoim miejscu. Liczę, że przez ten czas nie zdąży za bardzo urosnąć. A nie chciałam go jeszcze więcej trzymać w tej mikrej doniczce.

Swoją drogą znalazłam dla niego miejsce. Wystarczył spacer po "domu" i wyglądanie z "okien".

Chcę zasłonić ten dom.
Od granicy działki do tych linii jest 3,5m. Skoro Drummondii ma rosnąć do 7m szerokości korony, to liczę że 1m od granicy będzie dobrym miejscem dla niego. Z drugiej strony płotu jest już teren należący do miasta, pobocze drogi tak właściwie. Nikomu więc nie powinien przeszkadzać
Ogród pod pliszką 09:00, 17 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 501
Do góry
Ogród pod pliszką 08:56, 17 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 501
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies