Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Przerwa na kawę... 15:42, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Przerwa na kawę... 15:38, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
I takie tam ogólne widoczki na boczne tyły, jakkolwiek by to nie brzmiało
Przerwa na kawę... 15:37, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Irysek kremowo-żółty


Dereń Nicole, maleństwo ale kwiaty ma więc będzie kwitł za rok


I nowo zakupiona Emma Hamilton. Ona jednak zdecydowanie startuje od ciemnego koloru w kwiecie.


Kilkuletnia Chipendalle jest cała w pąkach, ta róża jest pełna wigoru.
Przerwa na kawę... 15:33, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Następny powojnik i jego pierwsze kwiaty. Ja w większości mam albo powojniki bylinowe, albo włoskie albo kwitnące późno.


Dziewanna jest urocza, za mało jej kupiłam. Muszę spróbować wysiać


I czosnek
Przerwa na kawę... 15:31, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Przetacznik Knallblau z bliska. Mam go także tu na tyłach. Przeniosłam go spod borówek gdzie miał za mało słońca więc jest taki bardziej wyciągnięty. I z lekka zmaltretowany. Ale daje radę.


I dla odmiany także w niebieskim kolorze bodziszek Rozanne
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 15:25, 14 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14144
Do góry
i inne widoczki...


Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 15:18, 14 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14144
Do góry
Róże już niedługo...

Queen Elizabeth


New Dawn


Lawendy zaczynają
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 15:11, 14 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14144
Do góry
Po deszczu...



Przerwa na kawę... 15:08, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Bardzo ładnie i długo kwitnie niski, zadarniający rdest. Lubię jego kwiaty, które zmieniają kolor wraz z rozkwitaniem od ciemniejszego różu do bladego. Odmiany nie znam.
Za to cytrynowy rdest himalajski Golden Arrow w pełnym słońcu jest teraz niski i przypalony a w półcieniu jest wysoki ale za to bardziej zielony


Zachwycam się ostrogowcem od Lucy. Ma obłędny kolor, ciemnego różu wpadającego w malinę. Wysiewa się ale ja mu daruję, całą rabatę chcę mieć w nim więc się może siać


Lilak meyera Palibin w półcieniu kwitnie później i dłużej niż w pełnym słońcu. Na froncie już dawno przekwitł a tu, nadal ma kwiaty choć był bardzo mocno w ubiegłym roku cięty celem zagęszczenia. Wyglądał jak drapak a teraz coraz ładniejszy.
Zieleń, drewno i antracyt 15:03, 14 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Z nowości nadal kwitnie Hansa i Alba Maxima. Ta druga rozwija pąki coraz wyżej na krzaczki, a pąków ma jeszcze naprawdę spore jak na takiego malucha. Coraz więcej kwiatów otwiera się na Lykkefund, od zeszłego roku chyba potroiła swoje rozmiary

Rose de Resht pokazała pierwszy kwiat, z wizyt w szkółce nie zapamiętałam, że jest taki mały Duchesse de Montebello nadal piękna, chociaż część kwiatów zmaltretowały ostatnie ulewy i wichury.

Cała reszta jeszcze w pąkach.
Wymarzony sielankowy ogród..... 15:01, 14 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Monia81 napisał(a)
I taki ogólny widoczek


Piękne widoczki
Przerwa na kawę... 15:00, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Przerwa na kawę... 14:58, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
I takie tam. Żurawka, powojnik (coś go je, podejrzewam ślimory lub opuchlaki) i mak, który miał być biały i zakwitł mi dopiero po 2 czy 3 nawet sezonach.
Przerwa na kawę... 14:55, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
I miłość moja z ostatniego zakupu - Kaffe Fassett - Kasiu CS, ona jednak pachnie!


Piękny, ogromny w stosunku do krzaczka kwiat, napakowany płatkami. Pąki dużo ciemniejsze. Sam krzaczek niewielki, wyprostowany. Oby zdrowa była i ładnie zimę przetrwała.
Przerwa na kawę... 14:52, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Różyczki - Darcey Bussell


Nówka sztuka nieśmigana Harlow Carr


I zapączkowana zamknięta rano hutemia - Eyes for You
Przerwa na kawę... 14:46, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Przy tarasie mam małe co nieco do poskubania Kwitnie w skrzynce szczypior (do serka go już nie użyję ale ładny jest więc mu to daruje. Jak przekwitnie to zetnę i od nowa ruszy. Kwitnie też bardzo ładnie szałwia lekarska (między szczypiorkiem drobne kwiaty, kolorystycznie są identyczne)


Zadziwiają mnie drzewa. Buk niwak bardzo ładnie się zagęszcza. Kanzan mam wrażenie, ze jest 2 razy wyższy niż był. Ładnie też rośnie Nigra. Ta to już jest kawał drzewa.


Mniszek toleruję tylko w formie rdzawej kuli. Nie wiem, czemu ktoś tę ozdobę tak nazwał.
Zieleń, drewno i antracyt 14:45, 14 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Witaj Moniko U mnie jeszcze młodo i dość łyso, ale staram się na zdjęciach tego nie pokazywać Okolice wokół rzeczywiście trafiły nam się piękne i jeszcze pełne dzikich zwierząt.

Po wczorajszych wichurach dzisiaj słońce i przyjemne ciepełko.
Róże się rozkręcają
Emelie, Queen i nie różana babcina piwonia

MW przesadzana i mocno cięta w zeszłym roku, ma sporo kwiatów, ale tak nisko, że ciężko zdjęcia się robi. A do tego pod ciężarem "zerkają" w dół.
Przerwa na kawę... 14:41, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry


Dla odmiany druga strona, pod domem
Przerwa na kawę... 14:39, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Okolice ławki. Jednak dobrze, że ją tu przestawiłam. Po prostu mi ona tu pasuje.
Przerwa na kawę... 14:37, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Koło rdzawe zarosło wilczomleczem Purpurea. Potwór się zrobił. Jako jedyny przetrwał zimę praktycznie bez szwanku. Lubię go bo te jego kwiaty robią się z czasem bardziej zielone niż żółte.




Z tyłu na płocie kwitnie powojnik z odzysku. Na owalnej wegetował a tu nagle rozwinął skrzydła. A myślałam, że już po nim.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies