Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Droga do spełnienia 12:47, 10 cze 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry
Kawa napisał(a)

Kocimiętka robi robotę, pięknie
Też mam len, w łączce na przedpłociu teraz gra pierwsze skrzypce.
W ogródku Martki 12:30, 10 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
Martka napisał(a)
Drogie i Drodzy, co robicie, jeśli Wasze róże zaczną rosnąć "w te pędy"? Usuwać to czy pozwalać rosnąć? Zaskakująca jest ich werwa, muszę przyznać


Martka pisałam Ci, że miejsce okulizacji musi być pod ziemią. Musisz ją wykopać i niżej posadzić.
Artemis piękna - u mnie jeszcze nie kwitnie żadna róża
W ogródku Martki 12:26, 10 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
Martka napisał(a)
Tu i ówdzie zaczyna kwitnąć.
Pierwsza Artemis... zachwyca mnie ten kolor.




Nie będę mieć róż, nie będę mieć róż.... a potem widzę to
Zieleń, drewno i antracyt 12:06, 10 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry
Asia, gillenia na razie niewielka i kwiatów ma zaledwie kilka, ale liczę, że nabierze masy. Sporo miejsca je docelowo przeznaczyłam

Magda, juz się poprawiłam Ta pierwsza, to Duchesse de Montebello, kwiaty drobniutkie, przecudowne pachnące, ładnej budowy. W pełnym otwarciu bledną do porcelanowej bieli muśniętej różem, środek zielony. Deszcz im nie straszny. Resztę ocenię w przyszłym sezonie. To jej zdjęcia z dzisiaj.

Druga to Alba Maxima, kolor na wczorajszych zdjęciach przekłamany. Jest biała, środek wczoraj miała zielony, dzisiaj już żółty. Mimo pełnej budowy, widać pręciki, zapach bardzo ładny. Kwiat chyba mniej trwały, deszcz zostawił na nim ślad, ale możliwe, że to dlatego, że kwitnie na razie praktycznie przy samej ziemi i błotem mu się dostało łodygi są dość wiotkie, ale róża młodziutka. Sięga do pół łydki, a mimo to cała w pąkach
Dzisiaj wygląda tak.

A z nowości mam jeszcze mak Miał być bladoróżowy, ale ten chyba bardziej mi się podoba. Co zabawne, w tym roku w innym sklepie kupiłam kłącze i kwiat miał być łososiowy, a zapowiada się na taki sam jak ten ze zdjęć poniżej

Słoneczny Ogród 11:31, 10 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
W temacie róż, zakwitają nowe, świeżo sadzone.
Abraham Darby


Pirouette

Małymi krokami-Ogród Wioli 11:28, 10 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Werbena ta co przeżyła zimę ma pąki ...


Miskanty Memory wieeelkie już są ...


Ostatnie tchnienie czosnków gigantów...





Koniec.
Słoneczny Ogród 11:26, 10 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Róże babcine pełne, odmiany, których nigdzie się nie kupi, dostałam ze dwa lata temu białe i różowe. Będą kwitły to chyba będą te białe, bo jasne pąki mają.
Pokażę Wam potem róże mateczną u ogrodniczki od której dostałam, niech tylko rozkwitnie. Ta różowa jest wspaniała. Czekam aż u mnie zakwitną różowe sadzonki.

Słoneczny Ogród 11:22, 10 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Kosaciec syberyjski kremowy i mam jeszcze błękitny, dostałam kiedyś na wymianę.

Kalina Roseum

Pleszka samiec na kamieniach koło oczka




Słoneczny Ogród 11:18, 10 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry

Trzykrotka , mam ich ponad 10 dużych kęp , te co są częściowo w cieniu ładniej wyglądają te co w pełnym słońcu przez cały dzień gorsze są.
Kwitną całe lato, roślinka godna polecenia!



Tajemniczy Ogród 11:16, 10 cze 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Dziewczyny, odpowiem zbiorowo - baaardzo Wam dziękuję za każde miłe słowo!!
Tajemniczy Ogród 11:15, 10 cze 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jasne, że za Tobą. Teraz przed Tobą etap dopieszczania, a potem przyjdzie etap usuwania, bo wszystko się zagęści.
Piękną zgromadziłaś kolekcję bodziszków. Zestawienie tej żurawkotiarelli z kuklikami chwyta za serce.
Czy na zdjęciu męskiego duetu ten mniejszy to Staś? Jeśli tak, to ja protestuje przed taki tempem upływu czasu.
Cały ogród wzbudza ochy i achy. Klimatyczny, bardzo. Każde zdjęcie powoduje takie miłe piknięcie w serduchu.

I z tego bardzo się cieszę, zeszły rok był naprawdę trudny ale my jesteśmy zawzięci Już teraz czuję oddech
Ostatnio zrobiłam sobie listę posiadanych bodziszków - 19 odmian, większoć więcej niż po jednym Ale przekonałam się, że to rośliny na moją słabą, przepuszczalną ziemię, niekłopotliwe, pięknie kwitnące, szkoda mi czasu i wody na bardziej wymagające rośliny.
Niestety, w tym duecie Staś jest ten większy, a ten mniejszy to mój najmłodszy Ignaś - we wrześniu idzie do pierwszej klasy, sama nie mogę w to uwierzyć
Słoneczny Ogród 11:14, 10 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Liliowce nad wodą gotowe do startu, wyciągają swoje gęsie szyjki do góry.



Słoneczny Ogród 11:11, 10 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Słoneczny Ogród 11:10, 10 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Kosaćce i azalie przy suchej rzece kończą kwitnienie a piwonie koło oczka z dnia na dzień pięknie rozkwitają.



Skalnica koło oczka niczym biały obłoczek
Znowu na wsi 11:07, 10 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14173
Do góry
Nie mam takiej kolekcji pierwiosnków jak Vita, ale coś się też u mnie znajdzie. Bardzo wdzięczny pierwiosnek Francesca, chyba się zadomowił ku mojej radości.



Obecnie kwitną szaleńczo wieczorniki, sieją się u mnie bez opamiętania. Trzeba będzie trochę ich samowolę ukrócić .



Jedna z żurawek



I na koniec widoczek

Szarobiałego ogrodowe początki. 11:01, 10 cze 2021


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 764
Do góry
Kosaćce zaczynają krótkotrwały popis.

Tajemniczy Ogród 11:00, 10 cze 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Kurcze, odnalazłabym się w Twoim ogrodzie czułabym taki mega spokój, bo z niego wręcz emanuje.. jak oglądałam foty, to tak to sobie myślałam, że te wykorowane kawałki między roślinami też mi się właśnie bardzo podobają-jakoś tak elegancko

Do tego bardzo mi się podobają wykrzykniki tak na obrzeżu rabat, nie w głębi-nadają super efekt. Ja mam 2 sztuki zadołowane od dłuższego czasu w nijakim miejscu, mus je tak fajnie wyeksponować gdzieś! Marzy mi się powiększenie jakichś rabat, ale słabo z terenem u mnie

Super chłopaki na focie!!!

Dzięki Kasiu, musisz kiedyś do mnie przyjechać, żeby poznać realne życie tajemniczego ogrodu
Kora u mnie to jednak zeszłoroczna konieczność, to jest taka brzydka, duża kora z tartaku ale była po prostu najtańsza, a mnie wykańczały chwasty, nie jest najgorzej, ale wolałabym zdecydowanie drobiniejszą i przekompostowaną.
Te ołówkowe cisy uwielbiam i wszędzie je sadzę Zauważyłam, że świetnie zatrzymują wzrok w miejscach, gdzie nie można posadzić czegoś większego, a ja bardzo pilnuję, żeby mi się busz nie zrobił Tylko to jeszcze w większości takie pikutki, czekam aż podrosną. Ostatnio przytargałam od sąsiadki z ogrodu kolejne cisy, każdy inna odmiana, ale nawet ołówek jeden się trafił i od razu poszedł na rabatę

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies