Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

W ogródku emerytki 21:03, 08 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
gogo napisał(a)
Przyszła paczka z zamówionymi roślinami, ale sadzić będę wieczorem, bo teraz za gorąco.
Kupiłam: 3 sztuki żywotnika Anniek po sosenki, paprotnik Plumosum, dwa jezyczniki, berberys Orange Tower i jałowiec Wilseder Berg.


Fajne zakupy. Gratuluję.
Rododendronowy ogród II. 20:59, 08 cze 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Franczeska mimo że rośnie pod brzoza jest coraz wieksza, zdjecie niezbyt oddaje wielkośc.




Pozdrówka i buziaki dla Wszystkich. No to zajrzę tu za dwa lata
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 20:59, 08 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Kasya napisał(a)

Co to?
ogród (nie)Mocy 20:51, 08 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Do góry
Po prawej stronie tego chodnik( może pamiętacie był z brzydkiej przemysłowej szaro- czerwonej kostki, tez zmieniliśmy na szczęście)- mam taką wąską rabatę, z którą od 2 tygodni stoję w miejscu. Poukładałam roślinki, które tu akurat kupiłam- i nie umiem się zdecydować co z nimi zrobić:



a na dalszej części za nimi ciąg dalszy tej rabaty długiej na 8 m w sumie- już z moich wysiewów, ale nie mam bladego pojęcia JAK sadzić,a hasło sadź w grupach nic mi nie mówi praktycznie bo nie wiem w jakiej dosłownie odległości, w jakiej konfiguracji, także proszę nie śmiejcie się bardzo głośno hehe


Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 20:48, 08 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin 20:45, 08 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
AlinaP napisał(a)
Postaram się wrzucić zdjęcia pozostałych. Zmieniłam temp. barw. Jednak to niezupełnie to co rzeczywistość. Dotychczas uważałam, że ten najciemniejszy to Polarnacht. Czy ta śliweczka? Zdj. nr 1.


Dwa ostatnie egzemplarze są podobne i podejrzewałam je o bycie Librettem. Różnią się nieznacznie kolorem rysunku na górnym płatku. W tym roku jest on jakiś podobny.
Nie wierzę, że to piszę. Włączyła mi się żyłka badacza Zazwyczaj nie zwracam uwagi na szczegóły.

Rasputin- prawdopodobnie
. 1.Polarnacht. na 99% 2.Lee's Dark Purple. 3.Catawbiense Boursault. Do 2 i 3 nie mam takiej dużej pewności.Jeszcze myślałam czy ta 2 to nie Purpureum Grandiflorum. Ciężki temat bo te z grupy catawbiense są bardzo do siebie podobne.
Mój ogrodowy pamiętnik 20:41, 08 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Pogoda cudna. Korzystam ile się da czyli chwilę po południu .
A w nocy deszcz bym prosiła . Ale nie taki jak u Sylwii .






chwasty zamkn. 20:41, 08 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 1
Do góry
Szanowni Państwo,
ostatnio na warzywniku pojawił się bardzo uciążliwy chwast Ma długie,"kręcone" korzenie i trudno się wyrywa Wiosną przy przekopywaniu sporo usunęłam ale jak się okazuje trudno go usunąć Prosze o wiadomośc co to takiego i jak sie tego pozbyć
Kolejny chwast pojawia się na trawniku i także stanowi problem.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Danuta
ogród (nie)Mocy 20:37, 08 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Do góry
Obiecana pierwsza część zdjęć- z cyklu tak było przed i po:

taka masakra aż wstyd pokazywać ale co mi tam Takie urocze chwastowisko i suche badylki z moich kwiatów, którym pozwoliłam zostac na zimę:




W założeniu z tego co planowałam z dziewczynami kiedyś miało być z żywopłotem. I jest, ale na większości mam teraz świeżo posianą trawę.






ogród (nie)Mocy 20:27, 08 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Do góry
Grażynko, no uspokoiłaś mnie, ja potrzebuję takiego wyhamowania właśnie czasem No pewnie, że chciałabym mieć choć trochę ładnie ( wreszcie...) ale i w ostatnim roku mielismy inne inwestycje na głowie- padło tymczasowe ogrodzenie, więc chciał, nie chciał, trzeba było postawić nowe. Zrobiliśmy tez w końcu elewację a nie chciałam już na hurra zakładać ogrodu przed tym, bo zniszczyliby mi wszystko.

Sylwia, ja akurat nie mam ręki chyba do siewów gruntowych za to udaje mi się nawet coś wyhodować w domu w paletkach..



cała podłoga była w moich siewkach, to tylko część. Bardzo to lubię, choć zajmuje mnóstwo czasu opryskanie tego przed pracą, no ale cóz, każdy ma swojego bzika


Na pewno uczę się dzięki ogródkowi cierpliwości, co przy mojej gwałtownej smoczej naturze łatwe nie jest, oj nie.

Za chwilę dalsza część seansu. Uprzedzam, że nie jestem do końca zadowolona.. bo brak mi wyobraźni ale tak serdecznie mam dosyć tego bajzlu wokół i nieporządku jaki chwasty jednak tworzą...
Anna i Ogród 20:23, 08 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Po zimie nie wyrosły moje gaury Tyle zim przetrwały a tej nie


I jedna rzplenica


Koniec zdjęć.
Anna i Ogród 20:19, 08 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry


Podczas spaceru krok w krok chodziła za mną Tola
Anna i Ogród 20:17, 08 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Biało różowa piwonia przy altanie zakwitnie po raz pierwszy. Ma sporo pąków


LO również obsypana pąkami i mszycami też


I liliowce za moment
Anna i Ogród 20:14, 08 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry


Bezlistny różanecznik kwitnie jakby nigdy nic
Ogród z zegarem 20:14, 08 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16251
Do góry
Ela, u mnie ten dyptam rośnie w takim miejscu, że nie muszę go specjalnie omijać. Na razie zostaje.
Postępy widzę, ale widzę też ile pracy jeszcze przede mną


Darcia, tak, to chyba najcięższa robota, ale jak tylko skończę wokół oczka, to reszta będzie robiona glebogryzarką. Wokół oczka i tak by nie dało radę zrobić to maszynowo, bo zrywam darń zaraz przy ścieżce, którą glebogryzarka na pewno by mi popsuła.
Tak to jest, jak się robi pewne rzeczy nie po kolei .
Ten urobek na przyczepce jest z jednego dnia. Niestety eM wybył, a ja jeszcze nie potrafię podłączyć tej przyczepki (hydrauliczna z wywrotem), więc stoi.
Dziś ładowałam na mniejszą, którą niestety muszę ręcznie rozładowywać.

Wczoraj :


Dziś :


Anna i Ogród 20:10, 08 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Wczoraj naciągaliśmy linami sosną himalajską. Trwa to już kilka dobrych lat.
Świeczki muszą się wyprostować
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 20:10, 08 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Aparat nie oddaje pomarańczowego koloru tej piwoni, paki są ogromne



Anna i Ogród 20:08, 08 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Trochę frontu, nic specjalnego w tej chwili. Czosnki główkowate w pąkach ale jeszcze potrzebują czasu


Czerwona piwonia w pąkach


Bratki ledwo ledwo
Anna i Ogród 20:04, 08 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Anna i Ogród 20:03, 08 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Placyk na ognisko jeszcze "w polu"


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies