Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Monika83 08:09, 08 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
AlinaP napisał(a)

Zgadza się



Wiem, że mam odmiany Polarnacht i Rasputin, pozostałe nn. Zmieniały miejsce bez oznaczeń.
Jeszcze jedno zdjęcie dłuuuugo. Z telefonu. Masakra. Światłowód u bram. Nie żartuję.


. Wygląda jak Libretto.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 08:15, 08 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Roseum Elegans.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
AlinaP 10:17, 08 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Moja pamięć wzrokowa przypomina, że Libretto też posiadam. Pamiętam ten napis na etykiecie. Katawbijski jest najstarszy. Roseum Elegans strajkuje z kwitnieniem, za to buduje krzak.
____________________
Ala
Monika83 10:23, 08 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
AlinaP napisał(a)
Moja pamięć wzrokowa przypomina, że Libretto też posiadam. Pamiętam ten napis na etykiecie. Katawbijski jest najstarszy. Roseum Elegans strajkuje z kwitnieniem, za to buduje krzak.
. Na 99% to jest Libretto, z grupy catawbiense późno zakwitają początek-połowa czerwca i są w przyszłości olbrzymami
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
AlinaP 11:57, 08 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Postaram się wrzucić zdjęcia pozostałych. Zmieniłam temp. barw. Jednak to niezupełnie to co rzeczywistość. Dotychczas uważałam, że ten najciemniejszy to Polarnacht. Czy ta śliweczka? Zdj. nr 1.


Dwa ostatnie egzemplarze są podobne i podejrzewałam je o bycie Librettem. Różnią się nieznacznie kolorem rysunku na górnym płatku. W tym roku jest on jakiś podobny.
Nie wierzę, że to piszę. Włączyła mi się żyłka badacza Zazwyczaj nie zwracam uwagi na szczegóły.

Rasputin- prawdopodobnie
____________________
Ala
Monika83 20:45, 08 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
AlinaP napisał(a)
Postaram się wrzucić zdjęcia pozostałych. Zmieniłam temp. barw. Jednak to niezupełnie to co rzeczywistość. Dotychczas uważałam, że ten najciemniejszy to Polarnacht. Czy ta śliweczka? Zdj. nr 1.


Dwa ostatnie egzemplarze są podobne i podejrzewałam je o bycie Librettem. Różnią się nieznacznie kolorem rysunku na górnym płatku. W tym roku jest on jakiś podobny.
Nie wierzę, że to piszę. Włączyła mi się żyłka badacza Zazwyczaj nie zwracam uwagi na szczegóły.

Rasputin- prawdopodobnie
. 1.Polarnacht. na 99% 2.Lee's Dark Purple. 3.Catawbiense Boursault. Do 2 i 3 nie mam takiej dużej pewności.Jeszcze myślałam czy ta 2 to nie Purpureum Grandiflorum. Ciężki temat bo te z grupy catawbiense są bardzo do siebie podobne.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
AlinaP 21:57, 08 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Monika83- dzięki. W netowych opisach Polarnacht mówiono o innym kształcie kwiatów, więc 1. Super.
Zimą przygotowałam zdjęcia z 2019 do zamieszczenia tutaj, ale wycofałam się. Robione poprzednim telefonem. Kolory były wierniejsze. Już nie będę kombinować Kiedy oglądam te zdjęcia w komputerze, mają chłodniejszy odcień. Kwestia ustawień. Telefon nagina rzeczywistość, mimo chłodnej temperatury barwowej. American jednak żarówą jest Akceptowalną. Mam jakieś skrzywienie na temat połączenia ostrego różu z fioletem, niebieskim. Podoba mi się. Tylko w kolorach kwiatow
Pozdrawiam

____________________
Ala
AlinaP 17:20, 10 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Moje pisanie skrótami jest okropne. Chodziło mi o inny kształt kwiatów Polarnacht w porównaniu z innymi odmianami. Coś w tym jest.

____________________
Ala
AlinaP 15:47, 17 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811


Nn, późny, pięknie pachnie. Wrażliwy, owijany grubą włókniną na zimę. W tym roku za wcześnie zdjęta.
____________________
Ala
AlinaP 15:56, 17 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Pochodzi z Pisarzowic.
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies