Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

sylwia_slomc... 13:30, 08 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Basiu my tez budowaliśmy po kawałeczku zdobywając rośliny, dzieląc na najmniejsze możliwe części by rozmnożyć od razu, siejąc prosto w grunt bo z doniczkowych siewów nic mi nie wychodzi i tak kawałek do kawałka...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dragonka 20:27, 08 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Grażynko, no uspokoiłaś mnie, ja potrzebuję takiego wyhamowania właśnie czasem No pewnie, że chciałabym mieć choć trochę ładnie ( wreszcie...) ale i w ostatnim roku mielismy inne inwestycje na głowie- padło tymczasowe ogrodzenie, więc chciał, nie chciał, trzeba było postawić nowe. Zrobiliśmy tez w końcu elewację a nie chciałam już na hurra zakładać ogrodu przed tym, bo zniszczyliby mi wszystko.

Sylwia, ja akurat nie mam ręki chyba do siewów gruntowych za to udaje mi się nawet coś wyhodować w domu w paletkach..



cała podłoga była w moich siewkach, to tylko część. Bardzo to lubię, choć zajmuje mnóstwo czasu opryskanie tego przed pracą, no ale cóz, każdy ma swojego bzika


Na pewno uczę się dzięki ogródkowi cierpliwości, co przy mojej gwałtownej smoczej naturze łatwe nie jest, oj nie.

Za chwilę dalsza część seansu. Uprzedzam, że nie jestem do końca zadowolona.. bo brak mi wyobraźni ale tak serdecznie mam dosyć tego bajzlu wokół i nieporządku jaki chwasty jednak tworzą...
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 20:37, 08 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Obiecana pierwsza część zdjęć- z cyklu tak było przed i po:

taka masakra aż wstyd pokazywać ale co mi tam Takie urocze chwastowisko i suche badylki z moich kwiatów, którym pozwoliłam zostac na zimę:




W założeniu z tego co planowałam z dziewczynami kiedyś miało być z żywopłotem. I jest, ale na większości mam teraz świeżo posianą trawę.






____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 20:51, 08 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Po prawej stronie tego chodnik( może pamiętacie był z brzydkiej przemysłowej szaro- czerwonej kostki, tez zmieniliśmy na szczęście)- mam taką wąską rabatę, z którą od 2 tygodni stoję w miejscu. Poukładałam roślinki, które tu akurat kupiłam- i nie umiem się zdecydować co z nimi zrobić:



a na dalszej części za nimi ciąg dalszy tej rabaty długiej na 8 m w sumie- już z moich wysiewów, ale nie mam bladego pojęcia JAK sadzić,a hasło sadź w grupach nic mi nie mówi praktycznie bo nie wiem w jakiej dosłownie odległości, w jakiej konfiguracji, także proszę nie śmiejcie się bardzo głośno hehe


____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 21:27, 08 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, mi ułożenie roślin /tych na ziemi/ podoba się, zrobiłaś to nawet lepiej niż ja, bo u mnie były zakupy po 1 sztuce.
Twoje domowe wysiewy - mistrzostwo świata
Ja na odległości roślin od siebie nie bardzo zwracam uwagę, lubię gęsto, bo wtedy nie rosną chwasty, a nawet jak są, to ich nie widać
Trawniczek rewelacja, a cisowy żywopłot zapowiada się dobrze, choć na zamierzony efekt trzeba poczekać
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
kawa8002 22:22, 08 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Noooo Kochana, ale Ty masz pięknie. Wysiewy - zazdroszczę. Robiłam kilka podejść, ale zdecydowanie to nie dla mnie. Do gruntu, to już co innego. Trawaniczek zieloniutki i soczyściutki
Z ustawieniem roślin nic nie podpowiem, bo ja to z kolei monotematyczna jestem i w rządkach sadzę.
Ciekawe, co dziewczyny podpowiedzą.
____________________
Kasia między polem a lasem
sylwia_slomc... 22:55, 08 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Mistrzyni wysiewów I niby nic się nie działo nic nie zrobiłam, ale zrobiłam , elewacje rozebrałam ogrodzenie, jest nowy chodnik trawnik, żywopłot i rabata - kłamczucha, nos Ci rośnie, kawał roboty w jeden rok zrobione
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:56, 08 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Czerwone żurawki daj tak jak te żółte bo za hostą zginą, a hosty jeszcze ciut bym rozsunęła bo ogromne urosną za dwa trzy lata, a tak to mi się podoba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dragonka 08:40, 09 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)
Basiu, mi ułożenie roślin /tych na ziemi/ podoba się, zrobiłaś to nawet lepiej niż ja, bo u mnie były zakupy po 1 sztuce.
Twoje domowe wysiewy - mistrzostwo świata
Ja na odległości roślin od siebie nie bardzo zwracam uwagę, lubię gęsto, bo wtedy nie rosną chwasty, a nawet jak są, to ich nie widać
Trawniczek rewelacja, a cisowy żywopłot zapowiada się dobrze, choć na zamierzony efekt trzeba poczekać


Grażynko, ale ja najpierw kupiłam po jednej jakoś tak nie umiem nadal myśleć jak rasowy ogrodnik, i potem trzeba jechać znowu dokupić... no i wiadomo- kasa, rośliny tanie nie są wcale, kup po kilka sztuk każdej i przy kasie oczy się szerzej otwierają ze zdziwienia Ale ten przód już chciałam mieć więc poszalałam. Wsadzone mam tam tylko 3 szt hortensji Little Lime, wielka nie rośnie podobno a jakiś kwiat może będzie. No i dalej dumam jak żurawki i hosty posadzić.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 08:41, 09 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
kawa8002 napisał(a)
Noooo Kochana, ale Ty masz pięknie. Wysiewy - zazdroszczę. Robiłam kilka podejść, ale zdecydowanie to nie dla mnie. Do gruntu, to już co innego. Trawaniczek zieloniutki i soczyściutki
Z ustawieniem roślin nic nie podpowiem, bo ja to z kolei monotematyczna jestem i w rządkach sadzę.
Ciekawe, co dziewczyny podpowiedzą.


Kasiu no widzisz a mnie znowu w gruncie nic nie wschodzi Trawniczek ma chwaściorki niestety ale 'podobno' giną po kilku koszeniach- zobaczymy.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies