Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

W ogródku Martki 16:18, 02 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Kopanie u mnie i sadzenie, wbrew sąsiedzkim niepokojom o mój stan. Radość wielka z tego, co zaczyna zapowiadać ogród...

Róż miało nie być. Są! Swego czasu namawiałyście/liście mnie do połączenia pipsztakuśnych rabatek w jedną, co było świetnym pomysłem i zaczyna się dziać naprawdę. Pierwszy krok: przedłużyłam rabatę przedokienną z bylinami (penstemony i gaury) i posadziłam na drugiej części róże. Być może w przyszłości przemieszam te rabaty i zrobię miks, ale przecież skąd mogłam wiedzieć miesiąc temu, że te róże tak się tu bezpardonowo wproszą??? Tym samym rabata bylinowo-różana połączyła się z rabatą Atropurpureum. Dosadzę tu jeszcze trawy (i ... chyba róże...) i usunę oczywiście tę część darni przy opasce. Róże już od wczoraj siedzą, no frontmanki od pierwszych chwil! Miluniu, dziękuję raz jeszcze za instrukcję!




Przed różami eksperymentalnie dałam Sporolobus heterolepis Cloud. Ponieważ są w różnych kolorach, nie będę już dodawała żadnych bylin.

Cis baccata, którego posadziłam pomiędzy jedną a drugą częścią rabaty, zamieni się za czas jakiś w kostkę. O ile zadomowi się tu. Jego bryła korzeniowa okazała się małą kulką wyciętą z gruntu, włożoną do dużej donicy wysypanej wiórkami... Pozostałe kostki dosadzę przed rabatą po prawej stronie przy domu i po lewej stronie rabaty także już siedzi cis i kostka będzie. Będzie kostkowo w całym ogrodzie.

Całość rabat wokół domu planuję obwieść opaską.

Róże są, pomidory są, mszycolubny wiąz, buki, a mrówek zatrzęsienie. Skłoniło mnie to do nastawienia po raz pierwszy w życiu gnojówki z pokrzywy. Za dwa tygodnie pokażę, co z tego eksperymentu wyszło i kto przeżył, a kto nie.











Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 16:17, 02 cze 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Klematisy moje, część wpleciona w róże, a część gdzieś siedzi na ogrodzeniu. Część się na mnie wypina i kwitnie u sąsiada.

Przerabianie ogródka pod swój gust 15:56, 02 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Szkoda- mam nadzieje, ze moje zostana dzieci z fascynacja przygladaja sie kijanka



3 warzywniak dzis wieczorem bedzie wykladany folia i napelniany.Jesienia podwyzszymy pierwszy i 3 o jeden rzad kamieni, bo spadek terenu jest tak duzy, ze na trzecim o wiele jest za nisko i trzeba sie bardziej schylac.Wiec trzeba bedzie wyrownac.










Bergenia po przesadzeniu zdecydowanie odzyla. W koncu ma zdrowe lsicie i pieknie kwitnie.




W ogródku Martki 15:54, 02 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Nicole21, Ewelina, ich pokrój zmienia się wraz z wiekiem, ale na każdą porę swojego życia mają coś ciekawego do zaoferowania. Właśnie szukam kolejnych dwóch. Klonomania. Shirasawy u mnie zaczyna zmieniać kolor z limonkowego na żółty, te piękne ach te czerwone unerwienia liści i subtelnie czerwonawe końcówki...



Napiszesz mi, jak wysoka jest Twoja róża Leonardo?
W ogródku Martki 15:49, 02 cze 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Martka napisał(a)
Jeszcze kilka klonów z ogrodu państwa Majów.





Coraz bardziej podobają mi się tak podkrzesane klony taki parasol. Choc ten ma jakoś dziwnie też sporo liści z dołu.

Super miałaś widoki, czasem nie nazwa jest naistotniejsza więc luzik.
Wilczy ogród 15:44, 02 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Magleska napisał(a)





Kasiu dziękuję
Twój wątek znam i też zaglądam po cichaczu ,bo Twój Edi ( dobrze zapamiętałam imię ? ) jest słodki i ogródek piękny masz

moja Królewna





A dlaczego po cichaczu? Dogadaliby sie z Eddiem
Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 15:33, 02 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14144
Do góry
MiluniaB napisał(a)
Dzisiejsze zakupy uważam za udane. Rośliny do donic i kosaćce syberyjske białe na rabatę


Jak ja lubię taki widok! . Był skok endorfin?
Chwasty w trawniku 15:31, 02 cze 2021

Dołączył: 20 sie 2020
Posty: 4
Do góry
Prośba o pomoc.
W tym roku szczególnie dużo sie tego wysiało.
Pryskałem już Chwastox-em 2 razy w tym roku i reaguje bardzo słabo albo wcale.


Czy ktoś rozpozna co to za roślina?



Moje małe wielkie marzenie 14:41, 02 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
alis napisał(a)






Bosko!!!!
Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 14:21, 02 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
Dzisiejsze zakupy uważam za udane. Rośliny do donic i kosaćce syberyjske białe na rabatę


Moje małe wielkie marzenie 14:05, 02 cze 2021


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry



Przerwa na kawę... 13:57, 02 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Kasia, odpoczywam choć trochę wcześniej byłam odebrać taką piękność.


A tyle mnie czeka do sadzenia. Jak dam radę to jutro lub w sobotę.



Jola, buzia mi się śmieje jak czytam o zięciu. U mnie oboje dziś dostaliśmy drugą dawkę. eM przez przypadek, jak zwykle bo ktoś nie przyszedł a on już w sumie mógł. Więc jedyna nadzieja w dziecku ale ten to na razie tylko kotleta usmaży, herbatę zrobi i pizzę odgrzeje może dramatycznie nie będzie.
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 13:51, 02 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13834
Do góry
Johanka77 napisał(a)
Są też szkółki godne polecenia.
Dorodna stipa Pony Tails



faktycznie ładne te sadzonki.
Ogród z plażą 13:47, 02 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
ajka napisał(a)


Irysy szaleją na całego







Ale piękne

Aniu, tych robaków nie znam, owoców nie będzie przez nie?

Do truskawek to może empular spróbuj, to olej, podobno działa, chociaż sama jeszcze nie próbowałam, czytałam opinie.
Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin 13:47, 02 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Do góry

Rośnie najsilniej. Pomyłka w kolorze. Tu z Germanią.



Germania - wczesna żarówa. Zanim zaczną fiolety.


Nn- przepiękna śliweczka
Moje małe wielkie marzenie 13:42, 02 cze 2021


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry


Moje małe wielkie marzenie 13:33, 02 cze 2021


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
Jakoś mało ostatnimi czasy

Coś dla oka





Powojnik - Clematis 13:05, 02 cze 2021

Dołączył: 20 paź 2020
Posty: 11
Do góry
Dzień dobry.
Kupiłam ostatnio dwa powojniki i nie było informacji o odmianie?Czy orientuje się ktoś jak nazywają się te klematisy ? Ze względu na brak nazwy nie wiem jak się nimi zajmować i czy nadają się do pojemników .
Ogród bez reguł 12:50, 02 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
I jeszcze w temacie wariactw i zakupów - jakoś jedno wiąże się automatycznie z drugim - kupiłam klona palmowego . A nawet 2 , ale drugi dopiero przyjedzie, więc o nim na razie cicho sza!

Rzeczony klon to Orange Dream. Posadziłam go do donicy, która jest obłędna Na drugi dzień chciałam dokupić drugą, ale już po ptokach... jedyne, co mogłam zrobić, to zamówić u pani w sklepie, że da znać, jak się pojawią... Donica szkliwiona i mrozoodporna, ale na wszelki wypadek przed zimą jakoś i ją i klona zabezpieczę

Klonowi dałam kompost + torf kwaśny + ziemię w proporcjach 1:1:1. Dorzuciłam piasku i drobnego żwirku dla rozluźnienia i garść wiórów kostnych dla smaku
Mam nadzieję, że mu będzie dobrze

Ogrodniczka i jej mały ogródeczek 12:49, 02 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Do góry
Pierwszy cieplejszy wieczór w ogrodowym kominkowy........
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies