Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

leslie777 17:08, 28 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 5
wacion napisał(a)


Puma nie działa na wszystkie chwasty - nie masz chwastnicy, miotły zbożowej albo owsa głuchego to sobie możesz pryskać i nic ci to nie da - proste!


A jednak...
dziś caly obszar który opryskałem na próbę zrobił się żółty... wiec coś się dzieje. Z tym ze kolor się zmienił na wszystkim w tym obszarze, na trawie, „chwastach” i co tam było. Wiec albo mój trawnik który był do tej pory piękny okazał się jednym chwastem albo już nie wiem. Proste? Nie sądzę.
wacion 11:51, 31 maj 2021

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Po pumie trawa lubi trochę zmienić kolor - u mnie przez +/- tydzień jest żółtawa, później odbija. Chwastnica zaczyna schnąć mniej więcej po 2 tygodniach - pytanie zasadnicze - czy przy temperaturach poniżej 10 stopni w nocy ciepłolubna chwastnica jest już w trawniku....?
Fleszu 15:19, 31 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
QbaH napisał(a)
Opryskałem kawałek trawnika (2 miesięcznego) z komosą Chwastoxem trio rozrobionym zgodnie z instrukcją na opakowaniu (2l środka na 500l wody) i póki co komosa ginie a trawa dalej zielona, minęło 3 dni, za kilka dni sprawdzę jak to wygląda i dam znać.


też pryskałem młody (2-miesięczny) trawnik chwastoxem w zeszłym roku i tez nic mu się nie stało a chwasty załatwiło

Przy okazji zapytam, czy jeżeli dzisiaj popołudniu popryskam chwastoxem a jutro pod wieczór skoszę trawnik to chwastox zdąży zadziałać? Głównie koniczyna ale też inne dwuliścienne.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
leslie777 21:14, 31 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 5
wacion napisał(a)
Po pumie trawa lubi trochę zmienić kolor - u mnie przez +/- tydzień jest żółtawa, później odbija. Chwastnica zaczyna schnąć mniej więcej po 2 tygodniach - pytanie zasadnicze - czy przy temperaturach poniżej 10 stopni w nocy ciepłolubna chwastnica jest już w trawniku....?

Mam założone ogrzewanie podłogowe pod trawnikiem może dlatego .
A tak na poważnie, w trawniku mam ale dużo mniej, chwastnicy i wiechliny łąkowej wszystko zżółkło po pumie, wiechlina dosłownie się położyła wiec jakieś szanse są. Po za tym wyższe temperatury i nawóz spowodowały ze kostrzewa zaczyna się zagęstniać wiec jest szansa ze wygram tą walkę. Koszę 3 razy w tygodniu na 2cm, i co chwile dorzucam nasion trawy gazonowej gdzie nie ma ani wiechliny i unikam tez Kostrzewy trzcinowej (albo żeby jej było do 8%). Narazie wyglada to dużo lepiej. Także dzięki polemice jakieś efekty są. Na pewno takie które odciągają mnie od zakładania nowego trawnika.
112Jurek 11:22, 01 cze 2021

Dołączył: 01 cze 2021
Posty: 2
Pomocy usiłuję przygotować działkę pod trawnik walczę z nim już drugi rok był już Chwastoks, był Randap ale wciąż wyłazi z pod ziemi jakieś paskudztwo ma klaczowaty gruby korzeń czym to załatwić na amen link text
112Jurek 11:28, 01 cze 2021

Dołączył: 01 cze 2021
Posty: 2
Pomocy usiłuję przygotować działkę pod trawnik walczę z nim już drugi rok był już Chwastoks, był Randap ale wciąż wyłazi z pod ziemi jakieś paskudztwo ma klaczowaty gruby korzeń czym to załatwić na amen link text
pzi1967 15:29, 02 cze 2021

Dołączył: 20 sie 2020
Posty: 4
chapter322 napisał(a)
Witam
Mam trawnik tzw elegant czyli trawa składająca sie z różnych odmian kostrzew.
Czy te trawy na fotkach to jakaś odmiana kostrzewy czy może chwasty ? Jest to trawa bardziej rozłożysta.


Stawiam że to poprostu perz.
Jeśli go nie wyrwiesz ręcznie (o ile jeszcze nie ma go dużo) to nic chemicznego na to nie działa. Trawnik będzie coraz bardziej zarastał perzem aż stanie się łąką z perzu.
pzi1967 15:31, 02 cze 2021

Dołączył: 20 sie 2020
Posty: 4
Prośba o pomoc.
W tym roku szczególnie dużo sie tego wysiało.
Pryskałem już Chwastox-em 2 razy w tym roku i reaguje bardzo słabo albo wcale.


Czy ktoś rozpozna co to za roślina?



DanielES 16:49, 03 cze 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52

Co to za chwast? Czym spryskać żeby się go pozbyć i czy można pryskać na 6 tygodniowym trawniku. Wyrywam ręcznie ale tego jest zbyt dużo. Pozdrawiam
TomaszZ 05:21, 04 cze 2021

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
pzi1967 napisał(a)
Prośba o pomoc.
W tym roku szczególnie dużo sie tego wysiało.
Pryskałem już Chwastox-em 2 razy w tym roku i reaguje bardzo słabo albo wcale.


Czy ktoś rozpozna co to za roślina?






https://ciechagro.pl/pl/atlas-chwastow/przetacznik-polny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies