Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Droga do spełnienia 12:44, 02 cze 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Pogoda nie rozpieszcza, nie fajnie
ale już tle razy narzekałam ze juz nie będę

W samym słońcu 12:33, 02 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Rysunek poczyniłam, czy Dobra Dusza mogłaby mi podpowiedzieć jak ustawić rośliny?
Tak myślalam.o dereniu elegantissima, Magleska podwiefziala inne krzewy też... Fotergilla, kalina, może kousa...
Jak posadzić, ile sztuk...
Cała rabata ma około 14 m długości,nie musi być cała obsadzone. Część ma żywopłot z tuj.
Ogród bez reguł 12:26, 02 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
galgAsia napisał(a)
Żeby zamknąć maj Parę fotek z poniedziałku.

Glicynia złapała wiatr w żagle, pachnie obłędnie


Zapach wierzę, że obłędny (niestety nie przypoominam sobie, żebym miała okazję wąchać), ale wygląd jeszcze bardziej!!


długo już masz swoją Olivię Rose? pokaż cały krzaczek

galgAsia napisał(a)
Powojnik górski Tetrarose - kwiatami jeszcze się nie chwali (z wyjątkiem jednego w stronę ściany ). Za to sposób mocowania do kratki - miszczostwo Każdy ogonek zawiązany na supełek



i powiedz teraz - lepiej byś to zrobiła ? na pewno nie
Ogród bez reguł 12:25, 02 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Powojnik górski Tetrarose - kwiatami jeszcze się nie chwali (z wyjątkiem jednego w stronę ściany ). Za to sposób mocowania do kratki - miszczostwo Każdy ogonek zawiązany na supełek

Ogród bez reguł 12:21, 02 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
I powojniki

Souvenire du Capitaine Thuilleaux



Guernsey Cream



i President w zaciszu balkonowym

Słoneczny Ogród 12:21, 02 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Moja róża New Dawn na pergoli takie afro miała, ogromna i zmarzła w większości. Od dołu odbiła, znaczy z dolnych gałęzi i jedna gałąź do góry została. Mówię gałąź bo to raczej nie pędy grube.
Czekałam aż do końca maja, żeby się upewnić co już nie wypuści i dopiero przycięłam.
No ale żyje i w naturalny sposób się odmłodzi wypuszczając teraz więcej pędów od dołu. Może nie ma tego złego ...

Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate 12:19, 02 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Do góry
W innej tonacji:

Japońska nn


Druga nieco jaśniejsza. Rozpoczynają zakątek rododendronowy wraz z żarówiastymi różanecznikami Germania. Germania najwczesniejsza. Kolor widać po lewej.


Bez słońca








Ogród bez reguł 12:18, 02 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Kielichowiec dla Inki

Hartlage Wine



i Venus

Ogród bez reguł 12:14, 02 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Kolkwicja wreszcie zakwitła... Prawie m-c później...



Róże pokazują kolory



ogórecznik to taka inna róża
Ogród bez reguł 12:10, 02 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Żeby zamknąć maj Parę fotek z poniedziałku.

Glicynia złapała wiatr w żagle, pachnie obłędnie

Ogród z plażą 12:08, 02 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Dziś odkryłam swoje truskawki i się przeraziłam, wszystko zjedzone. W tym roku truskawki u nas tpo 25zl za kilo, a swojego nie będzie nic, a zawsze były takie dobre i slodkie. Powiedzcie mi co to za zielono niebieskie robactwo na moich truskawkach, to pewnie sprawcy, jak się tego pozbyć, by nie rozlazło się po całym ogrodzie.







Ogrodowe wariacje 12:00, 02 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
Marta ale mi miło, że zgłębiłaś temat i wszystko jasne, nawet wizualnie kulki lepiej wyglądają tak na żywo, a nie jak na rysunku nierzeczywistym, hakonki też uwielbiam. Mam też zrzuty kulek z klonami w swojej bibliotece Doniczki przydadzą się na tarasie z drugiej strony.

Byłoby powtórzenie innej rabaty z klonem, a katalpy po obu stronach nie będą przeszkadzać. Zrobiłam fotkę z góry po obu stronach placyku jest bardzo minimalistycznie, są miskanty kleine silberspinne po 3szt. Były podzielone i zobaczę jak to będzie z nimi, a na przyszłą wiosnę zdecyduję czy zostają. Musiałam je odsunąć od tujek, ale nie wiem czy nie za bardzo. Zobaczę jak będzie całość zrobiona. Od lewej: rabata z klonem, różanka, miskantowa, placyk, miskantowa, hortensjowa.






Ranczo Szmaragdowa Dolina II 11:14, 02 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
W trawniku mam serie takich pionowych korytarzy, z dnia na dzień się pojawiły





U mnie też są takie, ale w zeszłym roku zauważyłam że to norki świerszczy średnica ok 1 cm może u ciebie wieksze. Jeżeli większe to jakieś gryzonie grasuja
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 11:13, 02 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
Basilikum napisał(a)
Niespodziänka dnia



Druga juz sie wyklula ale siedzi w inkubatorze jeszcze

Sama słodycz Jakby się z nasionami udało to spróbuję
April podbija las... 11:13, 02 cze 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
April napisał(a)






Jakież piękne leśne widokiCo robisz z tym dereniem ,że jest taki gęsty?mój się tak nie zagęszcza
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 11:03, 02 cze 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
Johanka77 napisał(a)


W róż wpadają Purple, a fioletowe Krzyśki



No to czyżbym ja miała Krzyśki?? Kupowałam Purple... a wysokością się różnią?Bo kolor może z rózna glebą może być związany...?
Ogrodowy Kalejdoskop 10:50, 02 cze 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
Ogród... 10:36, 02 cze 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Do góry






Przyjemnego dnia

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:34, 02 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Zarzucę choć parę fotek makro dla odmiany
Olivia rose powoli rozchyla kwiat i najwyraźniej będzie pierwszą kwitnącą różą w ogrodzie magia doniczki
Moja Olivia w gruncie ma mnóstwo pąków, ale jeszcze w pąkach Chociaż kto wie, może dzisiaj zrobi mi niespodziankę
Jest śliczna, wytrwale i długo kwitnie. W zasadzie nie choruje. Panna różana godna każdego ogrodu
Zacisze Alicji 10:31, 02 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Bardzo lubię hosty. Rodgersje też fajne. I takie różne.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies