Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 16:12, 01 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, to nie mój rodek.
Przekaże wskazówki
On jednak ma słońce od 13 dopiero.
____________________
Magda W samym sloncu
Kokesz 16:45, 01 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Wg mnie zasuszony
Słońce od 13 jest już mocne...
I ph gleby koniecznie sprawdzić.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Agatorek 21:21, 01 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Magleska napisał(a)


Może w takim razie iść w ładne krzewy ? nie wiem czy lubisz ,ale np kaliny ,derenie ,hortensje ,oczary ,fortegille .....i pod spodem jakieś małe iglaczki ?


Podobają mi się propozycje Magdy

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sarenka 21:55, 01 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kokesz napisał(a)
Wg mnie zasuszony
Słońce od 13 jest już mocne...
I ph gleby koniecznie sprawdzić.

Przekazałam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 21:57, 01 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Agatorek napisał(a)


Podobają mi się propozycje Magdy


Też jestem za już mam na liście
Elegantissima
Chciałabym Fotergilla
Dereń kousa
Kalinę
Taki muszę masz chyba powstanie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:33, 02 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Rysunek poczyniłam, czy Dobra Dusza mogłaby mi podpowiedzieć jak ustawić rośliny?
Tak myślalam.o dereniu elegantissima, Magleska podwiefziala inne krzewy też... Fotergilla, kalina, może kousa...
Jak posadzić, ile sztuk...
Cała rabata ma około 14 m długości,nie musi być cała obsadzone. Część ma żywopłot z tuj.
____________________
Magda W samym sloncu
Martka 12:59, 02 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magda, masz na myśli całą rabatę w kształcie litery L? Czy tylko tę od wschodu? Może zrobisz zdjęcie do rysunku, jak to teraz wygląda?
Kasia_CS 13:06, 02 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Martka napisał(a)
Magda, masz na myśli całą rabatę w kształcie litery L? Czy tylko tę od wschodu? Może zrobisz zdjęcie do rysunku, jak to teraz wygląda?


ja się własnie cofnęłam - fotki tego miejsca są 2 strony wstecz, ale miałam prosić o to samo

Ja niestety jestem lewa jeśli chodzi o krzewy.. pewnie machnęłabym jakieś hortensje bukietowe , to chyba takie miejsce, gdzie fajniej będzie coś w masie wyglądało, bo to spora odległość od domu. Kousa chyba szkoda byłoby mi tam sadzić, że za daleko do podziwiania

A może bliżej skrzynek np dać świdośliwę też dla owoców, bo druty widzę że bardziej na linii tuj masz. Owoce smaczne, nie są to wysokie rośliny, bardzo ładnie się przebarwiają jesienią. Zrobić tam wzdłuż tuj np ścieżkę z płyt/kraweżników.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
sarenka 13:16, 02 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Martka, zdjęcia są tak jak Kasia napisala.
Ja myślę o obsadzeniu tej części gdzie nie ma tuj,raczej nic owocowego. Tam już są maliny i ten fragment będzie trzeba ogarnąć

Hortensji nie chce, z tego powodu co Anda pisała mi już w zeszłym roku, że jest coraz mniej opadów i lepiej sadzić rośliny,które nie potrzebują ciągłego podlewania. Hortensji też z domu nie byłoby widać bo borówki zasłaniałyby...



Co do kousa to mmasz racje.

O ścieżce tam nie myślałam, muszę męża podpytać jak się na to zapatruje ale fakt,że ja z obu stron borówek chodzę żeby iść do warzyw.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 21:50, 02 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Oto baronessy,sztuk 3. Każda w opłakanym staniem..żyć żyją,ale czy coś z nich będzie? Ciężko miały bo panowie robiący kostkę nie najlepiej potraktowali część roślin...
Zasiliłam je jakimś nawozem,ale coś nowego muszę kupić bo nie wiem czy tamten się nadawał jeszcze..
Jutro biohumusem może podleje,może to coś da...


____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies