Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Kaskada w ogrodzie 17:30, 30 maj 2021

Dołączył: 30 maj 2021
Posty: 1
Do góry
Dzień Dobry,
Dzień Dobry, chciałbym się podpytać bardziej doświadczonych osób na temat budowy kaskady.
Planuje zrobić coś takiego jak na załączonym rysynku,

a stan obecny jet taki :


Obecnie wyższa skarpa ma 40-45 cm i trochę obawiam się czy konstrukcja kaskady, będzie stabilna, zwłaszcza w przypadku
ingerencji osób trzecich (czyt. dzieci, pies).
Czy uważacie że wystarczyłoby połączyć kamienie pianką wodoszczelną albo betonem ?

Znalazłem na yt jeszcze dosyć ciekawy patent a mianowicie
https://www.youtube.com/watch?v=bZ3OWO36vAA
Myślicie że warto wcześniej umocnić kaskady w ten sposob ?
Pozdrawiam
Dla odmiany czas na zmiany... 17:28, 30 maj 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14182
Do góry
beta napisał(a)


Bardzo podobają mi się te ozdoby w połączeniu ze starym drewnem.
I jeszcze zapytam o takie duże wielopniowe drzewo widoczne na kilku zdjęciach. Co to jest?
Ogród z plażą 17:22, 30 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6308
Do góry
Rabata przy tarasie, czekam na pomysły co posadzić po bokach, po środku będzie sciezka na ogród, albo na wprost drzwi od sypialni, jeszcze nie wiem.





Nie wiem co zrobić z tą dziurą w lawendzie. Nie odrośnie prawda?

Ogród z plażą 17:12, 30 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6308
Do góry
Tak wyglądają nieszczęsne zylistki Nikko, dostałam za nie zwrot kasy, może jeszcze coś wypuszcza, choć w to nie wierzę, wylądowały tu tymczasowo.
Ogród z plażą 17:06, 30 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6308
Do góry
Brunnera, przez którą musiałam przesadzić liliowca.



Czosneczek



Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 17:02, 30 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Gwiazdorzą emperory i ciemierniki
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 16:58, 30 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
7.05.2021
Tymczasem na przedogródku "świeci" nigra
Ogród z plażą 16:51, 30 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6308
Do góry
Limonkowe żurawki koło bodziszkow i host. Przynajmniej one zostaną na zimę, bo reszta ginie.



Jak widać bodziszek Rozanne nie odrasta zbyt równo.



Hakonki przy kamieniach, z 3 zrobiłam 4. To czarne obrzeze pójdzie do wywalenia. Częściowo już się go pozbyłam.



Czerwone żurawki z przedogródka, może tu urosną jak trzeba.



Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 16:47, 30 maj 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
I do kompletu moja nowa rabata hortensjowo-berberysowo-trawiasta grubo przysypana korą, by chwasty nie rosły...
Nawet nie ma jak teraz wyrwać tego cholerstwa, bo za małe.


Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 16:35, 30 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Zaczynają kwitnąć barwinki, które posadziłam pod świerkiem

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 16:28, 30 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Początek maja to czas szafirków i odważnych zestawień kolorystycznych
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 16:22, 30 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
07.05.2021 Las za płotem jeszcze się nie zazielenił


Doniczkowe hodowle..

Wiosenny misz-masz





Liliowo i kolorowo:) 16:21, 30 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry







Liliowo i kolorowo:) 16:15, 30 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Śliczne rodki. A ten powojniki bardzo mi się podoba. Znasz nazwę? Ma śliczny kolor.


To Marie Boisselot ma bardzo duże kwiaty, tylko czesto przymarza w maju niestety no i za duży cień mi siew tym miejscu zrobił bo kiedys był ozdobą ogrodu a teraz zdecydowanie ma mniej kwiatow.







Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 16:14, 30 maj 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
Z innej beczki...
Wczoraj spędziłam 3 (trzy) godziny na usuwaniu śladów kreta z rabaty żwirowej: wpuszczanie ziemi z kopców z powrotem do krecich korytarzy (z pomocą wody pod ciśnieniem), odsiewanie żwirku z ziemi za pomocą sitka ze starego kosza, poprawianie zapadniętej kostki.
Jedna jeżówka miała dyndające nad korytarzem korzenie...

A dziś rano ten widok wyzwolił we mnie mordercze instynkty. Na zdjęciach nie widać licznych wybrzuszeń w żwirku...



Liliowo i kolorowo:) 16:08, 30 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Czy ktoś wie co to jest? Pięknie kwitnie, nawet nie wiem skad to mam.


Liliowo i kolorowo:) 16:07, 30 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Urszulla napisał(a)
Tak myślisz że ten kolor buków przez deszcz? Buki nie lubią zalewania, oby przeżyły te deszczowe lata. U mnie tricolor wziął się, liczę na fajny wzrost w tym roku.


Tak myśle, nawet mszycy nie ma no i slonce tez nie przypala, u mnie piaszczysto to im nie grozi zalewanie.
No i rosną w tempie, usycha mi jedna jodła i tak sie zastanawiam czy buka tam nie posadze albo kaline pagodową bo tam slonecznie.

Hakonki tez lubią deszcz Ale elaty coś koloru limonkowego nie mają.


Te białe azalie sa piękne, mam jeszcze takie jak różyczki.



Takie cudne nie pamiętam nazwy mam i biale, biała krzewuszka też cudna tylko busz mi się tam zrobił, jesienią musze mocne cięcie zrobic.






Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 16:02, 30 maj 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
Prośba o pomoc do ogrodniczan mających drzewka brzoskwiniowe w ogrodzie.
Jak co roku moja brzoskwinia ma jakąś paskudą chorobę. Nie leczona skutkuje brakiem owoców. I liści zresztą też. Raz kiedyś pani w sklepie ogrodniczym poradziła mi specyfik, który zadziałał. Niestety nie pamiętam jaki, w tym roku inna pani w innym sklepie poradziła mi miedzian (ten mocniejszy), ale dało to tyle, co spryskanie wodą...
Nie boję się za bardzo chemii, poszukuję skutecznego specyfiku.

Help! poniżej obrazki - tylko dla ludzi o mocnych nerwach.




Ptasi gaj 15:59, 30 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Kamcia napisał(a)



Elu, co to jest?




To jest kalina Watanabe. Wcześniej jest fota jak wygląda
Liliowo i kolorowo:) 15:58, 30 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
greg66 napisał(a)
U mnie też tawuly leżą bez pięknie pachnie. Śliczne rodki i azalie, kupiłem dwie drzewiaste to teraz muszę czekać aż podrosna. Porownywalem zdjęcia z zeszłego roku opóźnienie jest prawie miesięczne. Miłego weekendu


Ciekawe jakie kupiłeś? Az tyle? Bo mi się wydaje, że ok.dwa tygodnie. Pracy od groma bo trawa rosnie i wszystko rośnie uja bo mokro a czlowiek balansuje pomiędzy deszczami.







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies